
Справа № 289/272/20
Номер провадження 3/289/145/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.03.2020 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Сіренко Н.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Радомишльського районного управління ГУ ДПСС в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , реалізатора харчової продукції закладу роздрібної торгівлі харчовими продуктами ФОП ОСОБА_2 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. ч. 2, 3 ст. 166-22 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
На підставі наказу головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області від 03.02.2020 № 356-ОД «Про проведення заходу державного контролю відповідно до щорічного плану» у період з 11.02.2020 по 17.02.2020 здійснено планову інспекцію закладу громадського харчування та закладу роздрібної торгівлі харчовими продуктами ФОП ОСОБА_2 , які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 Житомирська обл., щодо дотримання оператором ринку Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Інспекцією встановлено:
- підлога у торговельному залі брудна; під холодильним/морозильним обладнанням сміття. Вікна брудні, у павутинні. Стіни та стеля місцями брудні. Підлога в приміщенні, де зберігаються безалкогольні напої, брудна, лінолеум місцями пошкоджений, стіни та стеля місцями брудні, тобто є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 41, п. 2 ч. 1 ст. 49, п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- у торговельному залі під прилавком знаходиться картонна коробка з сміттям. Маркований контейнер з кришкою для зберігання відходів відсутній, тобто є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 41, п. 1 ч. 1 ст. 46 п. 2 ч. 1 ст. 46, п. 2 ч. 1 ст. 49, п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- спеціальні засоби, призначені для дезінфекції виробничого приміщення, інвентарю та обладнання, відсутні. Товарно-транспортні накладні, декларації виробника (посвідчення про якість) на миючі засоби оператором ринку не пред`явлені, тобто є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 41, п. 1 ч. 1 ст. 45, п. 2 ч. 1 ст. 49, п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- полиці для зберігання хлібобулочних виробів брудні, у пилу. Задня горизонтальна поверхня холодильної вітрини, де зберігаються сир, майонез, тощо, місцями сильно пошкоджена (від нарізання харчових продуктів), все наявне холодильне обладнання на внутрішніх поверхнях брудне, тобто є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 45, п. 2 ч. 1 ст. 45, п. 2 ч. 1 ст. 49, п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- морозильне/холодильне обладнання не марковане (не нумероване). Робочі повірені/калібровані контрольні термометри в морозильному/холодильному обладнанні відсутні. Робочий повірений/калібрований прилад для вимірювання температури та вологості у торговому залі та складському приміщенні відсутні, тобто є порушенням ч. 2 ст. 45, п. 2 ч. 1 ст. 49, п. 5 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- чек-листи/журнали реєстрації показників температурного/вологісного режиму приміщень (торгівельного залу та складського приміщення), температурного режиму морозильного/холодильного обладнання оператором ринку не пред`явлені, тобто є порушенням п. 2 ч. 1 ст.49, п. 5 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- чек-листи/журнал прибирання приміщень потужності оператором ринку не пред`явлені. Чек-листи/журнал миття і дезінфекції інвентарю, обладнання потужності оператором ринку не пред`явлені, тобто є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 41, п. 1 ч. 1 ст. 45, п. 2 ч. 1 ст. 49, п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- товарно-транспортні накладні, декларації виробника (посвідчення про якість) та/або інші документи, які встановлюють постачальників та підтверджують безпечність наявної на потужності харчової обробленої/необробленої продукції тваринного й рослинного походження (фрукти, овочі, кава, чай, риба, майонез, крупи, макаронні вироби, цукерки, спеції, безалкогольні напої, молочні продукти, тощо), оператором ринку не пред`явлені, тобто є порушенням ч. 8 ст. 20, ст. 22, ч. ч. 1, 2 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», ст. ст. 4, 5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції», ч. 1 ст. 5, ч. 2 ст. 5, ч. 5 ст. 5 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»; ч. ч. 1, 2, 3, 6, 7 розділу II «Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами», затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 № 185;
- маркування (стікери) на кульках/коробках, в які на потужності розфасовані: печиво, чіпси, заготовки для піци, сир, кава, морожена печінка, морожена риба (хек, салака, бички, філе сома, скумбрія, хребти), курячі лапи морожені, риба в`ялена (сніток, плотва, судак, восьминіг сухий), арахіс сухий, оселедці, грудина копчена, щоки свинячі, із зазначенням назви продукту, дати виробництва продукту, дати та часу розпакування, кінцевий термін зберігання/використання продукту, умови зберігання, тощо, відсутні. Маркування (стікери) на відкритій упаковці з ковбасними виробами, із зазначенням дати та часу її відкриття, кінцевого терміну зберігання/використання продукту, відсутні, тобто є порушенням ч. 2 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; ч. 1 ст. 5, ст. 18, ст. 19 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»;
- станом на 11.02.2020 на прилавках потужності пропонується для реалізації: ковбаса напівкопчена «Салямі Королівська», масою приблизно 0,5 кг (1 батон), виробництва ТМ «М`ясна Гільдія» 26.11.2019, яка повинна бути вжита до 10.01.2020; ковбаса напівкопчена «Премія», загальною масою приблизно 1 кг (2 батони) виробництва ТМ «М`ясна Гільдія» 18.11.2019, яка повинна бути вжита до 02.01.2020; імбир маринований рожевий 1 банка 250 г, який повинний бути вжитий до 04.11.2017; «Смачний» майонез 1 упаковка 300 г повинний бути вжитий до 06.11.2019; масло солодковершкове «Селянське 73%» виробництва ТОВ «Глобинський маслосирзавод» 1 упаковка 180 г, яке повинна бути вжите до 14.06.2019; м`ясо мідій (3 упаковки) загальною масою 1,5 кг, дата виробництва яких 05.12.2018 та повинні бути вжиті протягом одного року; кефір «Селянський» 2,5% (1 пляшка 1 л.), який повинен бути вжитий до 03.02.2020; кефір «Селянський» 1,5% (1 пляшка 1 л), який повинен бути вжитий до 03.02.2020; сирок «Агуша» 3,9% (1 упаковка 100 г), який має бути вжитий до 10.02.2020; чай «Gracer» 1 пачка з датою виробництва 10.04.2017, який відповідно до маркування має бути вжитий протягом 2 років; чай «Sherwood» 1 пачка, який виготовлений 01.12.2017 та має бути вжитий протягом 2 років з дня виробництва, тобто є порушенням ч. 2 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; ст. ст. 4, 5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції»;
- товарне сусідство під час зберігання/реалізації харчових продуктів не дотримується. В морозильній вітрині зберігаються разом морожені риба, печінка, курячі лапи. В одній холодильній вітрині разом пропонуються до реалізації яйця курячі та кисломолочні продукти. В одній холодильній вітрині пропонуються для реалізації риба в`ялена, салати, риба солена. Харчова продукція (безалкоголь напої, в пакетах: кава, насіння, приправи) зберігаються безпосередньо на підлозі, тобто є порушенням п. 2 ч. 1 ст. 41, п. 2 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- засоби для підтримання належної особистої гігієни не впорядковані. Дозатор з миючим засобом відсутній. Дозатор з дезінфікуючим розчином для рук відсутній. Паперовий рушник або прилад для обдуву рук відсутні. Умивальник для особистої гігієни персоналу та поверхні навколо нього брудні, тобто є порушенням п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- відсутні супровідні документи, які підтверджують можливість застосування пакувального матеріалу (пакетів) та стаканчиків для кави у харчовій галузі, тобто є порушенням ч. 4 ст. 32, п. 3 ч. 1 ст. 49, п. 1 ч. 1 ст. 50 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце слухання справи була повідомлена своєчасно та належним чином телефонограмою, причини неявки суду не повідомила, клопотань чи заяв від неї не надходило, а тому суд, у відповідності до ст. 268, ч. 1 ст. 277 КУпАП, розглядає справу без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дії ОСОБА_1 містять склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 166-2 КУпАП, її вина повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 4 від 17.02.2020, актом складеним за результатами проведення планового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин № 8 від 17.02.2020, відеоматеріалами. Вказані документи, відповідно до ст. 251 КУпАП, є доказами в справі про адміністративне правопорушення, які узгоджуються між собою.
Враховуючи характер скоєних правопорушень, особу ОСОБА_1 , інші обставини, викладені у ст.ст. 33-35 КУпАП, вважаю, що є всі підстави для застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення, відповідно до ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 3 ст. 166-22 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір», із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки на неї судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-36, 40-1, 166-22, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді 510,00 гривень штрафу.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді 850,00 гривень штрафу.
На підставіст. 36 КУпАП, суд накладає стягнення в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, і остаточно притягує ОСОБА_1 до адміністративного стягнення у вигляді 850,00 гривень штрафу (Отримувач коштів: УК у Радомишл.рн/ Радомишл.рн /21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 38015379, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA598999980313090106000006519, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 гривень на користь держави Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя Н. С. Сіренко
Постанова набирає законної сили "__"__ 2020
Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2020