
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2020 року м. Київ № 826/12494/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПМК-Київ" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у м. Києві про скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПМК-Київ" звернулось до суду з позовом про:
- скасувати рішення від 11.04.2018 №643462/40694776 комісії Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;
- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №104 від 27.11.2017 датою її фактичного отримання.
Ухвалами суду: від 13.08.2018 відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснювати розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін, надано строк для подання заяв по суті; від 29.07.2019 - залучено до участі у справі в якості відповідача Головне управління ДФС у м. Києві.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що контролюючим органом порушено норми підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки не зазначено в квитанції чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної. Також позивач звертає увагу, що причина відмови у реєстрації податкової накладної №104 від 27.11.2017 є формальною, яка полягає у ненаданні платником податків копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків. При цьому відповідачем в оскаржуваному рішенні не зазначено яких саме документів для реєстрації податкової накладної не вистачає чи які з документів складено з порушенням вимог законодавства.
Представником Державної фіскальної служби України подано відзив, відповідно до якого представник просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Підставами відмови зазначено не надання позивачем в повному обсязі всіх необхідних документів.
Позивачем подано до суду відповідь на відзив, відповідно до якого позивач просить задовольнити позовні вимоги, оскільки відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення не взято до уваги фактичний характер господарської операції, за наслідками якої складену податкову накладну №104 від 27.11.2017.
Представником Головного управлінням ДФС у м. Києві подано відзив на позовну заяву, у якому позовні вимоги заперечуються, у їх задоволенні представник просить відмовити, зазначаючи про неподання позивачем необхідних документів.
Дослідивши письмові докази, суд установив.
Позивачем сформовано податкову накладну від 27.11.2017 №104 на загальну суму 200.000,00 грн. та подано її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Квитанцією ДФС України від 29.11.2017 №9252484692 реєстрацію податкової накладної від 27.11.2017 №104 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.
Позивачем подано повідомлення від 04.04.2018 №2 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено.
Як зазначено в позовній заяві, позивачем згідно з підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України направлено до ДФС України пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено. Разом із повідомленням від 04.04.2018 №2 позивачем було надано копії документів: договору підряду №24.07-17 від 24.07.2017; акту здачі-приймання робіт (надання послуг) №ОУ-000072 від 14.12.2017; платіжного доручення №11202 від 24.11.2017.
Комісією Головного управління ДФС у м. Києві прийнято рішення від 11.04.2018 №643462/40694776 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №104 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою для відмови в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №104 зазначено: "ненадання платником податку копій документів: розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків ".
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся зі скаргою від 11.04.2018 до ДФС України. Разом із скаргою позивачем було надано копію платіжного доручення №11202 від 24.11.2017.
Позивач, вважаючи рішення комісії Головного управління ДФС у м. Києві про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 11.04.2018 №643462/40694776 протиправним, звернувся до суду з адміністративним позовом.
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов`язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України (в редакції, чинній на час подання податкової накладної на реєстрацію та ухвалення оскаржуваного рішення, далі - ПК України).
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено: при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший); підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п`ятий); якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац десятий).
Судом установлено, що позивачем подано на реєстрацію податкову накладну від 27.11.2017 №104 на загальну суму 200.000,00 грн., реєстрацію якої згідно з квитанцією ДФС України від 29.11.2017 №9252484692 зупинено. Реєстрацію поданої позивачем податкової накладної від 27.11.2017 №104 зупинено (як зазначено в квитанції) через те, що податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 "Критеріїв ризиковості платника податку".
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Пунктом 201.6 статті 201 ПК України встановлено:
в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "а"); визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "б"); пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт "в"). Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (підпункт 201.16.1);
письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України (підпункт 201.16.3 ПК України).
Відповідно до пункту 12 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Пунктом 13 Порядку встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Згідно з підпунктом 1 пункту 6 "Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказ Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (у редакції, чинній нас час існування спірних відносин) моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Як убачається зі змісту квитанції ДФС України від 29.11.2017 №9252484692, реєстрацію податкової накладної від 27.11.2017 №104 зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 42.91.<%REFINE%>. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення.
У позовній заяві зазначено, що позивачем подано до ДФС України пояснення та документи про підтвердження реальності здійснення операції по податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено.
На підтвердження здійснення господарської операції позивачем до позову додано: договір підряду №24.07-17 від 24.07.2017, рахунок-фактуру №СФ-0000081 від 28.09.2017, платіжні доручення №11202 від 24.11.2017, №12037 від 14.12.2017, акт №ОУ-000072 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 14.12.2017, договір поставки №7211 від 16.06.2017, специфікацію до договору №7211 від 16.06.2017, видаткову накладну №6137 від 21.06.2017, договір купівлі-продажу №170217 від 17.02.2017, видаткову накладну №РН-0000001 від 29.12.2017.
У податковій накладній від 27.11.2017 №14 на загальну суму 200.000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 33.333,33 грн. зазначено, що її сформовано по номенклатурі товарів/послуг продавця: роботи, пов`язані з поліпшенням стану водойми (ставка), екологічного стану та благоустрою водойми (ставка) площею 5,9 га, розташованого в межах населеного пункту с. Харківки, Маньківського району, Черкаської області, кадастровий номер земельної ділянки під водним об`єктом 7123185001:01:002:0110.
Згідно з договором підряду №24.07-17 від 24.07.2017 ТОВ "ПМК-Київ" (підрядник) та ТОВ "Кищенці" (замовник) домовились про виконання підрядником робіт, пов`язних з поліпшенням стану водойми (ставка), екологічного стану та благоустрою водойми (ставка) площею 5,9 га, розташованого в межах населеного пункту с. Харківки, Маньківського району, Черкаської області, кадастровий номер земельної ділянки під водним об`єктом 7123185001:01:002:0110, а замовник зобов`язується прийняти виконані підрядником роботи та оплатити їх. У додатку №1 до цього договору визначено договірну ціну та календарний графік виконання робіт.
Позивачем також додано рахунок-фактуру №СФ-0000081 від 28.09.2017 на загальну суму 354.000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 59.000,00 грн., щодо робіт, які є предметом договору підряду №24.07-17 від 24.07.2017.
Згідно з платіжним дорученням №11202 від 24.11.2017 по рахунку № НОМЕР_1 ТОВ "ПМК-Київ" сплачено 200.000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 33.333,33 грн., за договором №24.07-17 від 24.07.2017.
Відповідно до платіжного доручення №12037 від 14.12.2017 по рахунку № НОМЕР_1 ТОВ "ПМК-Київ" сплачено 154.000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 25.666,67 грн., за договором №24.07-17 від 24.07.2017.
Як уже зазначалось, підставою зупинення реєстрації накладної зазначено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД. На думку суду, обсяги робіт відповідають умовам договору від 24.07.2017 №24.07-17, що підтверджується, зокрема, платіжними дорученнями №12037 від 14.12.2017, №11202 від 24.11.2017.
У відзиві Головного управління ДФС у м. Києві та ДФС України не зазначено, які саме документи не подані на підтвердження відповідної господарської операції.
З доданих до позову договору підряду №24.07-17 від 24.07.2017, платіжного доручення №11202 від 24.11.2017 вбачається, що вони підписані відповідними посадовими особами, зі змісту документів можна зробити висновок про зміст господарської операції (вид робіт/послуг, об`єм), визначено ціну, документи містять дату їх складення. Оскільки йдеться про складення податкової накладної на підставі отримання передплати за договором підряду, що вбачається з пункту 2.2 договору від 24.07.2017 №24.07-17, відповідно позивач не міг подати акти приймання виконаних робіт.
За висновком суду, відповідачем, як суб`єктом владних повноважень відповідно до частини другої статті 77 КАС України, не доведено, що зазначені первинні документи не могли бути враховані під час вирішення питання про наявність підстав для реєстрації податкової накладної.
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117, визначає, що: підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (пункт 21); у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначається, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (підпункт 4 пункт 13).
Комісією Головного управління ДФС у м. Києві прийнято рішення від 11.04.2018 №643462/40694776 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №104 в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставою для відмови в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №104 зазначено: "ненадання платником податку копій документів: розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків ".
Крім того, слід врахувати, що позивачем додано документи на підтвердження здійснення ним господарської операції щодо робіт, пов`язаних з поліпшенням стану водойми (ставка), екологічного стану та благоустрою водойми (ставка) площею 5,9 га, розташованого в межах населеного пункту с. Харківки, Маньківського району, Черкаської області, кадастровий номер земельної ділянки під водним об`єктом 7123185001:01:002:0110.
На думку суду, всупереч вимогам, встановленим підпунктом "в" підпунктом 201.16.1 пункту 201.6 статті 201 ПК України, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, контролюючим органом не визначено вичерпного переліку документів для подання платником податків. Позивачем, з урахуванням підстав зупинення реєстрації податкової накладної, надано первинні документи.
Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими доводи позивача про протиправність рішення комісії Головного управління ДФС у м. Київ від 11.04.2018 №643462/40694776 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №104 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно позовні вимоги в частині скасування цього рішення підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкову накладну від 27.11.2017 №104 то суд зазначає, що відповідно до підпункту 201.1, пункту 201.10 статті 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.
Пунктом 28 "Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено "Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (зі змінами).
Відповідно до пунктів 19, 20 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
З огляду на висновок суду про протиправність рішення комісії Головного управління ДФС у м. Києві від 11.04.2018 №643462/40694 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №104, підлягають задоволенню вимоги про зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкову накладну від 27.11.2017 №104.
Відповідно до часини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. (платіжне доручення від 02.08.2018 №246). Оскільки позов задоволено повністю судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн. підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у м. Києві.
Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації від 11 квітня 2018 року №643462/40694776 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27 листопада 2017 року №104 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 27 листопада 2017 року №104.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПМК-Київ" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у м. Києві.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "ПМК-Київ" (ідентифікаційний код 40694776, місцезнаходження: 03148, місто Київ, вулиця Василя Верховинця, будинок 12, офіс 111).
Відповідач - Головне управління ДФС у м. Києві (ідентифікаційний код 39439980, місцезнаходження: 04655, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19).
Відповідач - Державна фіскальна служба України (ідентифікаційний код 39292197, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська Площа, будинок 8).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділ VII "Перехідні положення" передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.А. Донець