
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/1140/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправними та бездіяльними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області вчинити такі дії, а саме:
- за нормами матеріального права на які позовна давність не поширюється, зокрема, вимог актів законодавства таких як:
а) частини 3 статті 51 спеціального Закону №2262-ХІІ від 09.04.1992 р. “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
б) частини 3 статті 63 Закону №2262-ХІІ від 09.04.1992 р. “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
в) постанови КМУ №988 від 11.11.2015 р. “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”;
г) постанови КМУ №103 від 21.02.2018 р. “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”;
- починаючи з дати 01.01.2016 року по 01.01.2020 року:
1) перерахувати пенсію по 2 групі інвалідності по виданій за рішенням суду від 23.05.2019 р. у справі 1340/3848/18; №857/7648/19 ЛОАС новій фінансовій довідці №91/10288 від 26.12.2019 р. Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області із встановленим в суді новим розміром грошового забезпечення, чинної з 01 січня 2016 року із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій;
2) видати документально завірене повідомлення Пенсійного фонду про перерахунок пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01.02.2020 р. із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій;
3) видати складений, підписаний та завірений графік погашення Пенсійного фонду щодо невиплачених заборгованих пенсійних коштів за період: з 01.01.2016 р. по 01.01.2020 р. включно.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 р. у справі № 1340/3848/18, залишене без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2019 р. зобов`язано Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України у Львівській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 р. у відповідності до норм постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, починаючи з 01.01.2016 р.
Позивач звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з письмовим запитом від 15.01.2020 р. направити документально завірене повідомлення пенсійного фонду про перерахунок пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01.02.2020 р. по виданій за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 р. у справі № 1340/3848/18 новій фінансовій довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 26.12.2019 № 91/10288, із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій; складений, підписаний та завірений графік погашення Пенсійного фонду щодо невиплачених заборгованих пенсійних коштів за період: з 01.01.2016 р. по 01.01.2020 р. включно.
Вважає, що в порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідач проігнорував запит від 15.01.2020 р., та не провів перерахунок по виданій на виконання рішення суду новій фінансовій довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 26.12.2019 № 91/10288.
У поданій відповіді на відзив позивач повністю підтримав, викладені ним у позовній заяві аргументи та доводи щодо протиправності дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
У зв`язку з вищенаведеним адміністративний позов просить задоволити в повному обсязі.
Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву. Відповідач вказує, що, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, на підставі довідки про грошове забезпечення від 21.03.2018 № 91-10288, скерованої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Львівській області на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України, проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016. Отже, позивачу вже проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки, скерованої уповноваженим структурним підрозділом.
Так, листом від 28.12.2019 № І-229/Оп/-31/01-2019, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 № 1340/3848/18 Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Львівській області направила на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 26.12.2019 № 91-10288. При цьому, довідка від 21.03.2018 № 91-10288 є чинною та уповноваженим структурним підрозділом не відкликалася. Тому підстави для проведення перерахунку пенсії на підставі довідки від 26.12.2019 № 91-10288 відсутні.
Також відповідач вказує, що ОСОБА_1 звертався у Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області із запитом від 15.01.2020 р., в порядку ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, на який було надано відповідь листом від 21.01.2020 № 1300-0802-8/881. Таким чином, безпідставним є твердження позивача про ігнорування вказаного запиту.
У зв`язку з наведеним, у задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 10 лютого 2020 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін.
Ухвалою суду від 04 березня 2020 року в задоволені клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.
Судом встановлені наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:
З 01.03.1990 р. ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військово-службовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», що підтверджується посвідченням виданим УМВСУ у Львівській області № 91/10288 від 17.08.2006 (а.с. 10).
Головним управлінням МВС України у Львівській області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку №91-10288 від 21.03.2018 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 , у якій зазначено, що відповідно до ч. 3 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року за посадою оперуповноважений відділення карного розшуку на день звільнення зі служби, становить 6239,33 грн., в тому числі: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за спеціальним званням “майор” - 2000,00 грн.; надбавка за стаж роботи (35%) - 1540,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 240,00 грн.; премія (0,96%)-59,33 грн.
Позивач, не погодившись із розмірами грошового забезпечення, зазначеними у вказаній довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області №91-10288 від 21.03.2018 р. звернувся до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 р. у справі № 1340/3848/18, залишене без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2019 р. № 857/7648/19 позов задоволено. Зобов`язано Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України у Львівській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 року у відповідності до норм постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, починаючи з 01.01.2016.
Листом від 28.12.2019 № У-229/Оп/31/01-2019 Головне управління МВС України у Львівській області повідомило ОСОБА_2 , що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 р. у справі № 1340/3848/18 довідку № 91/10288 від 26.12.2019 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 скеровано до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 26.12.2019 р. № 545/31/01-2019.
Листом від 14.01.2020 № 1300-0202-8/58 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області скеровано ОСОБА_3 Дмитру ОСОБА_4 довідку № 91/10288 від 26.12.2019 р. про розмір грошового забезпечення.
ОСОБА_2 звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з запитом в порядку ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», у якому просив направити поштовим зв`язком документально завірене повідомлення Пенсійного фонду про перерахунок пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01.02.2020 р. виданій за рішенням суду від 23.05.2019 р. у справі 1340/3848/18; № 857/7648/19 новій фінансовій довідці №91/10288 від 26.12.2019 р. Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області із встановленим в суді новим розміром грошового забезпечення в сумі 20150,36 грн. для подальшого перерахунку пенсії, чинної з 01 січня 2016 року із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії в сумі 12090,22 грн. доплат, підвищень, індексацій
Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 21.01.2020 № 1300-0202-8/881 позивача на його запит щодо надання інформації повідомлено, що судові рішення, що набрали законної сили, виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених судом зобов`язань, в межах компетенції та в порядку, визначеному чинним законодавством. Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не було учасником справи № 1340/3848/18, відповідно жодних зобов`язань щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не покладено. Згідно із статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Важливим критерієм запитуваної інформації є «готовність і доступність» інформації, яку запитують в державних органах, та чи є запитувана інформація створена у тому вигляді, в якому її просять надати. Відтак, інформацією, а саме, повідомленням Пенсійного фонду України про перерахунок Вашої пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01 лютого 2020 року, по виданій довідці за рішенням суду у справі № 1340/3848/18 та графіку погашення Пенсійного фонду України заборгованих, невиплачених пенсійних коштів за період з 01.01.2016 по 01.01.2020 включно, Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області не володіє, і відповідно надати таку інформацію не вбачається можливим. Виходячи зі змісту статті 23 Закону -2939, рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного
Вважаючи, що відповідач протиправно не провів перерахунок по виданій на виконання рішення суду новій фінансовій довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 26.12.2019 № 91/10288, позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом.
Предметом спору у даній справі є оцінка правомірності дій відповідача щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 , згідно з довідкою Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області № 91/10288 від 26.12.2019 р. про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 .
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року №1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Згідно з пункту 4 Порядку №3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Відповідно до пунктом 23 вказаного Порядку перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону (2262-12). Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пункту 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону ( 2262-12 ) уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Пунктом 17 Порядку №3-1 передбачено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії.
Таким чином, з аналізу вищенаведених приписів Порядку №3-1 слідує, що органи Пенсійного фонду України приймають рішення лише щодо призначення або відмови в призначенні пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії.
Отже, Порядком №3-1 не передбачено обов`язок органу Пенсійного фонду України приймати рішення з питань здійснення саме перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за ним визначає Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-ХІІ).
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Відповідно до пункту 1 Порядку №45 (в редакції, чинній на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії – 01.01.2016) перерахунок раніше призначених відповідно до цього Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Абзацами 5, 7 пункту 5 Порядку № 45 (у вказаній редакції) було передбачено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Абзацами 1, 2, Порядку №45 (в редакції, чинній з 24.02.2018) встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Отже, відповідно до змісту наведених норм, які по суті є аналогічними, при перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, враховуються лише ті додаткові види грошового забезпечення, які фактично виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) і у відповідних розмірах, які були фактично виплачені.
Суд зазначає, що Верховний Суд у рішенні від 12 березня 2018 року у зразковій справі №802/2196/17-а зазначив, що якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Рішенням Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року залишено без змін рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року у типовій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Згідно з довідки Головного управління МВС України у Львівській області №91/10288 від 21.03.2018 про розмір грошового забезпечення, у ній зазначено види та розміри виплат, які отримували поліцейські за відповідною прирівняною посадою. На підставі цієї довідки позивачу було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.
Як зазначалось судом, листом від 28.12.2019 № І-229/Оп/-31/01-2019, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 № 1340/3848/18 Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Львівській області направила на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 26.12.2019 № 91-10288.
При цьому, довідка від 21.03.2018 № 91-10288 є чинною та уповноваженим структурним підрозділом не відкликалася.
Доказів того, що довідка Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Львівській області від 21.03.2018 № 91-10288, є відкликаною, матеріали справи не містять.
Суд звертає увагу, що рішення суду, на підставі якого видано нову довідку про грошове забезпечення, не містить зобов`язань щодо врахування цієї довідки відповідачем та здійснення перерахунку, а лише встановлено необхідність виготовлення та направлення оновленої довідки для прийняття компетентним органом рішення щодо її подальшого застосування, з дотримання процедури передбаченої Порядком №45, ст. 63 Закону України №2262 Постанови № 988.
Суд наголошує, що довідка сама по собі не породжує право позивача на перерахунок, підставою перерахунку є нормативно-правовий акт Кабінету Міністрів України, за цих підстав позивачу вже було проведено належний перерахунок пенсії.
Також, суд зазначає, що після проведення останнього перерахунку пенсії позивача Кабінет Міністрів України не приймав рішень про зміну розміру видів грошового забезпечення поліцейських за відповідною посадою, як і не були введені для них нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення, тому відсутні підстави для будь-якого перерахунку пенсії позивача.
З огляду на наведене, підстави для перерахунку пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області №91/10288 від 26.12.2019 р. про розмір грошового забезпечення відсутні, а відповідач у спірних правовідносинах діяв у межах своїх повноважень та згідно чинного законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач не вчинив протиправних дій щодо перерахунку пенсії позивача, відтак позовні вимоги про визнання протиправними та бездіяльними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області вчинити такі дії, а саме перерахувати пенсію по 2 групі інвалідності по виданій за рішенням суду від 23.05.2019 р. у справі 1340/3848/18; №857/7648/19 ЛОАС новій фінансовій довідці №91/10288 від 26.12.2019 р. Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області із встановленим в суді новим розміром грошового забезпечення, чинної з 01 січня 2016 року із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій - задоволенню не підлягають.
Щодо позовних вимог щодо зобов`язання відповідача видати документально завірене повідомлення Пенсійного фонду про перерахунок пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01.02.2020 р. із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій; видати складений, підписаний та завірений графік погашення Пенсійного фонду щодо невиплачених заборгованих пенсійних коштів за період: з 01.01.2016 р. по 01.01.2020 р. включно, суд зазначає наступне.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі - Закон № 2939-VI) .
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до статті 3 Закону № 2939-VI право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб`єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 5 вказаного Закону доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Позивач звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з письмовим запитом від 15.01.2020 р. направити документально завірене повідомлення пенсійного фонду про перерахунок пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01.02.2020 р. по виданій за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 р. у справі № 1340/3848/18 новій фінансовій довідці Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 26.12.2019 № 91/10288, із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій; складений, підписаний та завірений графік погашення Пенсійного фонду щодо невиплачених заборгованих пенсійних коштів за період: з 01.01.2016 р. по 01.01.2020 р. включно.
Як встановлено судом Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 21.01.2020 № 1300-0202-8/881 надало позивачу відповідь на його запит щодо надання інформації, та повідомило, що інформацією, а саме повідомленням Пенсійного фонду України про перерахунок Вашої пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01 лютого 2020 року, по виданій довідці за рішенням суду у справі № 1340/3848/18 та графіку погашення Пенсійного фонду України заборгованих, невиплачених пенсійних коштів за період з 01.01.2016 по 01.01.2020 включно, Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області не володіє, і відповідно надати таку інформацію не вбачається можливим.
Тому, суд вважає, що доводи позивача в частині ненадання відповіді на запит від 15.01.2020 р. є безпідставними.
Як наслідок, у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог щодо зобов`язання відповідача видати документально завірене повідомлення Пенсійного фонду про перерахунок пенсії по 2 групі інвалідності станом на 01.02.2020 р. із урахуванням усіх належних до перерахованої пенсії доплат, підвищень, індексацій; видати складений, підписаний та завірений графік погашення Пенсійного фонду щодо невиплачених заборгованих пенсійних коштів за період: з 01.01.2016 р. по 01.01.2020 р. включно.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Оскільки у даній справі оспорюється рішення прийняте відповідачем, суб`єктом владних повноважень, суд відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України, перевіряє чи прийнято (вчинено) воно: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням встановлених обставин та наведених правових положень, суд приходить до висновку, що відповідачем дотримано наведені приписи ч. 2 ст. 2 КАС України, а тому позовні вимоги, задоволенню не підлягають.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір”, а відтак, розподіл судових витрат на підставі статті 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII “Перехідні положення” цього Кодексу.
Повний текст рішення складено 26 березня 2020 року.
Суддя Клименко О.М.