Рішення № 88455160, 27.03.2020, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2020
Номер справи
340/2532/19
Номер документу
88455160
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2020 року м. Кропивницький Справа №340/2532/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк»

до відповідача-1: Головного управління ДФС у Кіровоградській області,

відповідача-2: Державної фіскальної служби України,

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, визнання протиправними дій.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про:

- визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, в частині внесення Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, що оформлене відповідним протоколом від 16.05.2019 р. №82;

- зобов`язання Комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації, виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості;

- визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Кіровоградській області щодо зупинення реєстрації податкових накладних, складених Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» та направлених для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних №326 від 14.05.2019 року, №328 від 14.05.2019 р., №327 від 14.05.2019 р., №329 від 30.05.2019 р., №4 від 17.08.2019 р., №5 від 17.08.2019 р., №6 від 20.08.2019 р., №7 від 23.08.2019 р., №8 від 27.08.2019 р. та зобов`язання здійснити їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних датою подання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №326 від 14.05.2019 р. на суму 219 960,08 грн., у тому числі ПДВ – 36 660,01 грн.; №327 від 14.05.2019 р. на суму 197 766,48 грн., у тому числі ПДВ – 32 961,08 грн.; №328 від 14.05.2019 р. на суму 192 223,27 грн., у тому числі ПДВ – 32 037,21 грн.; №329 від 30.05.2019 р. на суму 98 000,00 грн., у тому числі ПДВ – 16 333,34 грн.; №4 від 17.08.2019 р. на суму 511 500,00 грн., у тому числі ПДВ – 85 250,00 грн.; №5 від 17.08.2019 р. на суму 708 178,12 грн., у тому числі ПДВ – 118 029,69 грн.; №6 від 20.08.2019 р. на суму 509 849,23 грн., у тому числі ПДВ – 84 974,87 грн.; №7 від 23.08.2019 р. на суму 460 007,64 грн., у тому числі ПДВ – 76 667,94 грн.; №8 від 27.08.2019 р. на суму 456 853,63 грн., у тому числі ПДВ – 76 142,27 грн., однак на адресу платника надійшли квитанції в яких зазначено про те, що реєстрація податкових накладних зупинена, підстава зупинення: податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, у зв`язку з чим запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач вказує, що ним подано додаткові документи, відповідачем прийнято рішення №1178583/40991744 від 31.05.2019 р.; №1178584/40991744 від 31.05.2019 р.; №1178585/40991744 від 31.05.2019 р.; №1179736/40991744 від 03.06.2019 р.; №1278899/40991744 від 12.09.2019 р.; №1278898/40991744 від 12.09.2019 р.; №1278897/40991744 від 12.09.2019 р.; №1278896/40991744 від 12.09.2019 р. про відмову в реєстрації податкових накладних, підставою для відмови вказано не надання платником податків документів. Позивач вказує, що Критерії ризиковості платників податків існують виключно у вигляді лита Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 р., не затверджені будь-яким наказом ДФС України і не зареєстровані в Міністерстві юстиції України, що виключає юридичну природу цього регуляторного акта управління та унеможливлює його використання і застосування як нормативно-правового документа. Позивач зауважує, що з врахуванням вимог п.1 Критеріїв та визначення відповідачем у позивача ознак ризиковості передбачених п.1.6 цих Критеріїв, з огляду на приписи Порядку №523 та інформації Електронного кабінету позивача, відповідач протиправно визначив (відніс) позивача до переліку ризикових платників податків, що спричинило для останнього негативні правові наслідки.

Представником відповідача-1 подано відзив на позовну заяву у якому він заперечив щодо задоволення позову в повному обсязі (а.с.223-227, Т.1). Представник відповідача вказав, що визначені ДФС та погоджені листом Міністерства фінансів України від 31.10.2018 р. №26010-06-5/28170 Критерії ризиковості платника податку, які застосовуються контролюючими органами, складаються з 5 основних критерії, які свідчать про фіктивність платника та 7 додаткових критеріїв на підставі яких контролюючий орган за наслідками аналізу інформації вбачає об`єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства. В останньому випадку прийняття рішення про внесення платника до переліку ризикових платників покладається на Комісію регіонального рівня. Представник відповідача зауважує, що враховуючи відповідність ТОВ «Агро-Кропивницьк» критеріям ризиковості суб`єкта господарювання, рішенням комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації, позивача внесено до переліку ризикових платників (протокол комісії від 16.05.2019 р. №82). Представник відповідача-1 наголошує на тому, що відповідно до протоколу засідання Комісії ГУ ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №82 від 16.05.2019 р., вбачається, що ТОВ «Агро-Кропивницьк», відповідає таким критеріям: платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. На думку представника відповідача, Комісією ГУ ДФС у Кіровоградській області правомірно включено позивача до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості. Також представник відповідача вказує, що позивачу пропонувалося надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК, проте як вбачається з протоколів засідання комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 31.05.2019 р. №96, від 03.06.2019 р. №97 та від 12.09.2019 р. №5 позивачем не надано до податкового органу повного пакету документів щодо формування податкового кредиту, зокрема не надано складських документів (інвентаризаційні описи), документів щодо розвантаження продукції, актів приймання-передачі продукції з урахуванням наявних певних типових форм та галузевої специфіки тощо.

Представником відповідача-2 подано відзив на позовну заяву відповідно до якого Державна фіскальна служба України не погоджується з доводами позивача та вважає їх такими, що не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства (а.с.1-5, Т.2). Представник відповідача-2 вказує на те, що враховуючи відповідність ТОВ «Агро-Кропивницьк» критеріям ризиковості суб`єкта господарювання, рішенням комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, Товариство було внесено до переліку ризикових платників (протокол комісії від 16.05.2019 р. №82). Представник відповідача-2 зауважує, що зі змісту протоколу засідання Комісії ГУ ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №82 від 16.05.2019 р., вбачається, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» відповідає таким критеріям, як: платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 та п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником, а тому Комісією ГУ ДФС у Кіровоградській області правомірно включено позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості. Представник відповідача-2 з посиланням на правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 20.11.2019 р. у справі №480/4006/18 (провадження №К/9901/18097/19), вказує, що дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами якої не приймалося рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовується для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов`язків. Також представник відповідача-2 зазначає, що зі змісту протоколів засідання комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 31.05.2019 р. №96, від 03.06.2019 р. №97 та від 12.09.2019 р. №5 позивачем не надано до податкового органу повного пакету документів щодо формування податкового кредиту, зокрема не надано складських документів (інвентаризаційні описи), документів щодо розвантаження продукції. Актів приймання-передачі продукції з урахуванням наявних певних типових форм та галузевої специфіки тощо.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.10.2019 р. повернуто без розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» про забезпечення позову (а.с.187, Т.1).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 р. позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – залишено без руху (а.с.189, Т.1).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24.10.2019 р. призначено до розгляду в судовому засіданні заяву позивача про забезпечення позову (а.с.202, Т.1).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.10.2019 р. відмовлено у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову (а.с.212-213, Т.1).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.10.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.1-2, Т.1).

28.11.2019 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.238, Т.1).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13.02.2020 р. залучено Державну фіскальну службу України до участі у справі як співвідповідача (а.с.244, Т.1).

Заяв, клопотань від учасників процесу до суду не надходило. Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.

Дослідивши подані позивачем та відповідачами документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» 30.11.2016 р. зареєстроване як юридична особа та взяте на обік як платник податків (а.с.17-21, Т.1).

Відповідно до протоколу засідання комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 16.05.2019 р. №82, за результатом розгляду доповідної записки оперативного управління ГУ ДФС в області від 15.05.2019 р. №269/11-28-21-12 стосовно внесення ТОВ «Агро-Кропивницьк» до переліку ризикових платників, запропоновано включити ТОВ «Агро-Кропивницьк» до переліку ризикових платників відповідно до п.1.6 Критеріїв ризиковості, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №117 «Про запровадження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (а.с.207-208, Т.1). У протоколі зазначено, що за результатами аналізу зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлено, що протягом 2018 – 2019 років товариством відображено придбання сільськогосподарської продукції, а саме: насіння соняшнику та сої від постачальників з ознаками ризиковості – ТОВ «Агрокомфорт» та ТОВ «Промислова група Еліт Груп», у той же час товариством відображено реалізацію шроту соняшникового та надання послуг з переробки насіння соняшникового в адресу наступних вигодонабувачів: ПП «Наддніпрянське», ТОВ «Гідросенд» та ТОВ «Транзпостач». Крім того, ТОВ «Агро-Кропивницьк» протягом вищезазначеного періоду відображено придбання газу скрапленого у значній кількості, подальша реалізація придбаних ПММ відсутня. Товариством жодного разу протягом всього періоду здійснення фінансово-господарської діяльності не подано звітність за формою 20 ОПП. Враховуючи викладене, відсутня інформація щодо наявності у товариства виробничих потужностей для переробки сільськогосподарської продукції та місць зберігання придбаної продукції. Крім того, штатна чисельність працівників товариства не є достатньою для забезпечення технологічного процесу з переробки сільськогосподарської продукції у масштабах відповідним об`ємам придбання. Таким чином, встановлено факти формування податкового кредиту ТОВ Агро-Кропивницьк» за результатами проведення ризикових операцій. За рахунок чого сформовано податковий ліміт у сумі 11,2 млн. грн. (станом на 15.05.2019 р.), який може бути використаний для формування схемного податкового кредиту та для сприяння ухиленню від сплати податків реальнодіючими суб`єктами господарювання, зокрема підприємствами – вигодонабувачами ПП «Наддніпрянське», ТОВ «Гідросенд» та ТОВ «Транзпостач» (а.с.207-208, Т.1).

Також судом встановлено, що 01.05.2019 р. між ТОВ «Агро-Кропивницьк» (Продавець) та ТОВ «Агропродукт постач» (Покупець) укладено договір поставки №0105/19 (а.с.161-164, Т.1).

За вказаним договором ТОВ «Агро-Кропивницьк» виписано на покупця ТОВ «Агропродукт постач»:

- податкову накладну №326 від 14.05.2019 р. на суму 219 960,08 грн., у тому числі ПДВ – 36 660,01 грн. (а.с.22, Т.1), яку відповідно до квитанції від 30.05.2019 р. №9112823271 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.23, Т.1);

- податкову накладну №327 від 14.05.2019 р. на суму 197 766,48 грн., у тому числі ПДВ – 32 961,08 грн. (а.с.24, Т.1), яку відповідно до квитанції від 30.05.2019 р. №9112860228 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.25, Т.1);

- податкову накладну №328 від 14.05.2019 р. на суму 192 223,27 грн., у тому числі ПДВ – 32 037,21 грн. (а.с.26, Т.1), яку відповідно до квитанції від 30.05.2019 р. №9112858338 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.27, Т.1);

З огляду на повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.05.2019 р. №1 встановлено, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано до Головного управління ДФС у Кіровоградській області підтверджуючі документи (а.с.28, Т.1).

Так, ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано договір поставки 0101/19 від 01.01.2019 р., видаткову накладну №98 від 08.05.2019 р. та товарно-транспортну накладну №98/1 від 08.05.2019 р. (а.с.29-34, Т.1).

Однак, рішеннями про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 31.05.2019 р. №1178583/40991744, від 31.05.2019 р. №1178584/40991744 та від 31.05.2019 р. №1178585/40991744 відмовлено у реєстрації податкових накладних №326 від 14.05.2019 р., №327 від 14.05.2019 р., №328 від 14.05.2019 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи(інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с.35-41, Т.1).

Зі змісту протоколу засідання комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 31.05.2019 р. №96 встановлено, що за результатами розгляду повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій (з урахуванням отриманих документів) відмовлено у реєстрації податкових накладних ТОВ «Агро-Кропивницьк», оскільки на час розгляду відсутні копії повного пакету документів щодо формування податкового кредиту та податкових зобов`язань, транспортування та навантаження/розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), акти приймання-передачі продукції з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки (а.с.230-233, Т.1).

30.05.2019 р. між ТОВ «Агро-Кропивницьк» (Продавець) та ТОВ «КСВ Груп Україна» (Покупець) укладено договір поставки №3005/2019 (а.с.165-167, Т.1).

За вказаним договором ТОВ «Агро-Кропивницьк» виписано на покупця ТОВ «КСВ Груп Україна» податкову накладну №329 від 30.05.2019 р. на суму 98 000,04 грн., у тому числі ПДВ – 16 333,34 грн. (а.с.42, Т.1), яку відповідно до квитанції від 31.05.2019 р. №9113147297 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.43, Т.1).

Відповідно до повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 31.05.2019 р. №1 встановлено, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано до Головного управління ДФС у Кіровоградській області підтверджуючі документи (а.с.44, Т.1).

ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано договір поставки №0101/19 від 01.01.2019 р., видаткову накладну №46 від 17.04.2019 р., товарно-транспортні накладні №46/1 від 17.04.2019 р., №46/2 від 17.04.2019 р., договір №3005/2019 від 30.05.2019 р. (а.с.45-54, Т.1).

Рішенням про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.06.2019 р. №1179736/40991744 відмовлено у реєстрації податкової накладної №329 від 30.05.2019 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с.56-57, Т.1).

Зі змісту протоколу засідання комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 03.06.2019 р. №97 встановлено, що за результатами розгляду повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій (з урахуванням отриманих документів) відмовлено у реєстрації податкових накладних ТОВ «Агро-Кропивницьк», оскільки на час розгляду відсутні копії повного пакету документів щодо формування податкового кредиту та податкових зобов`язань, транспортування та навантаження/розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), акти приймання-передачі продукції з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки (а.с.234-235, Т.1).

15.08.2019 р. між ТОВ «Агро-Кропивницьк» (Виконавець) та ПП «Титан-Агро» укладено договір про надання послуг №150819 (а.с.168-169, Т.1).

За вказаним договором ТОВ «Агро-Кропивницьк» виписано на покупця ПП «Титан-Агро»:

- податкову накладну №4 від 17.08.2019 р. на суму 511 500,00 грн., у тому числі ПДВ – 85 250,00 грн. (а.с.58, Т.1), яку відповідно до квитанції від 17.08.2019 р. №9201333710 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.59, Т.1);

- податкову накладну №5 від 17.08.2019 р. на суму 708 178,12 грн., у тому числі ПДВ – 118 029,69 грн. (а.с.60, Т.1), яку відповідно до квитанції від 06.09.2019 р. №9201590629 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.61, Т.1).

З огляду на повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 10.09.2019 р. №1 встановлено, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано до Головного управління ДФС у Кіровоградській області підтверджуючі документи (а.с.62, Т.1).

ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано договір надання послуг №150819 від 15.08.2019 р., видаткову накладну №1 від 17.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №170818/1-170818/10 від 17.08.2019 р., акт надання послуг №330 від 17.08.2019 р., накладну повернення постачальнику №11 від 17.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №170818/11-1708/21 від 17.08.2019 р. (а.с.64-75, Т.1).

Рішенням про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.09.2019 р. №1278899/40991744 відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 17.08.2019 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с.76-77, Т.1).

За договором про спільну діяльність від 09.05.2019 р. №1 ТОВ «Агро-Кропивницьк» виписано на ПП «Титан-Агро» податкову накладну №6 від 20.08.2019 р. на суму 509 849,23 грн., у тому числі ПДВ – 84 974,87 грн. (а.с.78, Т.1), яку відповідно до квитанції від 10.09.2019 р. №9204071838 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.79, Т.1);

Відповідно до повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 10.09.2019 р. №2 встановлено, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано до Головного управління ДФС у Кіровоградській області підтверджуючі документи (а.с.80, Т.1).

ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано договір надання послуг №150819 від 15.08.2019 р., видаткову накладну №2 від 20.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №200818/1-200818/8 від 20.08.2019 р., акт надання послуг №331 від 20.08.2019 р., накладну повернення постачальнику №12 від 20.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №200818/11-2008/16 від 20.08.2019 р. (а.с.82-93, Т.1).

Рішенням про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.09.2019 р. №1278898/40991744 відмовлено у реєстрації податкової накладної №6 від 17.08.2019 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с.94-95, Т.1).

Також за договором про спільну діяльність від 09.05.2019 р. №1 ТОВ «Агро-Кропивницьк» виписано на ПП «Титан-Агро» податкову накладну №7 від 23.08.2019 р. на суму 460 007,64 грн., у тому числі ПДВ – 76 667,94 грн. (а.с.96, Т.1), яку відповідно до квитанції від 10.09.2019 р. №9204061321 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.97, Т.1);

Відповідно до повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 10.09.2019 р. №3 встановлено, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано до Головного управління ДФС у Кіровоградській області підтверджуючі документи (а.с.98, Т.1).

ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано договір надання послуг №150819 від 15.08.2019 р., видаткову накладну №3 від 23.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №230818/1-230818/7 від 23.08.2019 р., акт надання послуг №332 від 23.08.2019 р., накладну повернення постачальнику №13 від 23.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №230818/8-230818/14 від 23.08.2019 р. (а.с.99-111, Т.1).

Рішенням про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.09.2019 р. №1278897/40991744 відмовлено у реєстрації податкової накладної №7 від 23.08.2019 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с.112-113, Т.1).

Окрім того, за договором про спільну діяльність від 09.05.2019 р. №1 ТОВ «Агро-Кропивницьк» виписано на ПП «Титан-Агро» податкову накладну №8 від 27.08.2019 р. на суму 456 853,63 грн., у тому числі ПДВ – 76 142,27 грн. (а.с.114, Т.1), яку відповідно до квитанції від 10.09.2019 р. №9204091155 прийнято ДФС, реєстрацію зупинено, оскільки податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.115, Т.1);

Відповідно до повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 10.09.2019 р. №4 встановлено, що ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано до Головного управління ДФС у Кіровоградській області підтверджуючі документи (а.с.116, Т.1).

ТОВ «Агро-Кропивницьк» подано договір надання послуг №150819 від 15.08.2019 р., видаткову накладну №4 від 27.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №270818/1-270818/7 від 27.08.2019 р., акт надання послуг №333 від 27.08.2019 р., накладну повернення постачальнику №14 від 27.08.2019 р., товарно-транспортну накладну №270818/8-270818/14 від 27.08.2019 р. (а.с.117-129, Т.1).

Рішенням про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.09.2019 р. №1278896/40991744 відмовлено у реєстрації податкової накладної №8 від 27.08.2019 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с.130-131, Т.1).

Зі змісту протоколу засідання комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 12.09.2019 р. №5 встановлено, що за результатами розгляду повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій (з урахуванням отриманих документів) відмовлено у реєстрації податкових накладних ТОВ «Агро-Кропивницьк», оскільки на час розгляду відсутні копії повного пакету документів щодо формування податкового кредиту та податкових зобов`язань, актив виконаних робіт з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки тощо (а.с.236-237, Т.1).

З огляду на пп.20.1.45 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право: здійснювати щоденну обробку даних та інформації електронного кабінету, необхідних для виконання покладених на них функцій з адміністрування податкового законодавства та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналіз документів та даних платників податків, здійснення повноважень, передбачених законом, які можуть бути реалізовані в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку.

Відповідно до п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України податковий контроль – система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з пп.62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.

Пунктом 71.1 статті 71 Податкового кодексу України визначено, що інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів – комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Відповідно до п.п.74.1, 74.3 ст.74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі – Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Інформаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, є державною власністю.

Система захисту податкової інформації, що зберігається в базах даних Інформаційних систем, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючими органами.

Перелік Інформаційних систем визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

З огляду на п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до абз.10, 12 п.201.10 ст.201 ПК України. якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №117, чинного на час виникнення спірних правовідносин (далі за текстом – Порядок зупинення реєстрації), визначено, що моніторинг – сукупність заходів та методів роботи контролюючих органів, що виявляє за результатами проведення аналізу наявної інформації в інформаційних ресурсах ДФС та/або за результатами проведення обробки та аналізу податкової інформації об`єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства; критерій оцінки ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, – визначений показник моніторингу, що характеризує ризик; ризик порушення норм податкового законодавства – ймовірність складання та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту «а»/«б» пункту 185.1 статті 185, підпункту «а»/«б» пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за наявності об`єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено у такій податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі – платник податку) виконання свого податкового обов`язку.

Пунктом 5 Порядку зупинення реєстрації визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Згідно з п.п.6, 7 Порядку зупинення реєстрації, у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Пунктом 10 Порядку зупинення реєстрації встановлено, що Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Відповідно до п.1 Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №117, чинного на час виникнення спірних правовідносин (далі за текстом – Порядок роботи комісії), цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі – комісії контролюючих органів), а також права та обов`язки її членів.

Комісії контролюючих органів також приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, а комісія центрального рівня розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Згідно з абз.8, 9 п.17 Порядку роботи комісій, під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.

Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності – заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні.

З огляду на п.23 Порядку роботи комісій, протокол засідання комісії контролюючого органу повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Із аналізу зазначених норм судом встановлено, що контролюючий орган здійснює моніторинг податкових накладних/розрахунків коригування шляхом аналізу наявної податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах ДФС з метою виявлення ризиків порушення норм податкового законодавства.

Здійснюючи моніторинг, контролюючий орган виявляє ризик порушення норм податкового законодавства, який проявляється у ймовірності складання та надання податкової накладної з порушенням Податкового кодексу України та неможливості здійснення операцій з постачання товарів/послуг дані про які зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку виконання свого податкового обов`язку.

Дії контролюючого органу щодо внесення до електронної бази даних інформації незалежно від джерела її отримання (чи то отриманої внаслідок проведення податкової перевірки, чи то за результатами засідання Комісії ГУ ДФС), є службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов`язків в порядку передбаченому Податковим кодексом України та нормативно-правових актів, прийнятих на виконання вимог цього Кодексу. Способом здійснення таких дій є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів. Інформація, зібрана відповідно до норм Податкового кодексу України. може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.

Обов`язковою ознакою дій, бездіяльності, рішень суб`єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб`єктів відповідних правовідносин і мають обов`язковий характер.

Дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами якої не приймалося рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) так як і протокол Комісії не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання функцій і завдань покладених на контролюючі органи) з метою здійснення відповідних прав і обов`язків.

Викладене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду наведеною у постанові від 20.11.2019 р. у справі №480/4006/18 (провадження №К/9901/18097/19).

Суд зауважує, що віднесення Комісією контролюючого органу позивача до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості є передумовою зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. У подальшому відповідність критеріям ризиковості має бути спростовано платником податків шляхом подання на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, і лише ненадання платником податків письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування або ненадання копій документів відповідно до пп.4 п.13 Порядку, або надання копій документів, які складені з порушенням законодавства, є підставами для прийняття комісією контролюючого органу рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Таким чином, саме рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН призведе до певних негативних правових наслідків для платника податків, яке може бути оскаржене в судовому порядку, у тому числі й з підстав неправомірності дій контролюючого органу із віднесення платника податків до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 27.08.2019 р. у справі №540/2077/18 (провадження №К/9901/17394/19).

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що використання контролюючим органом податкової інформації наявної в інформаційних системах ДПС або внесення інформації в такі бази за результатами її опрацювання, зокрема віднесення до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань, а тому саме по собі рішення Комісії по віднесенню платника податків до переліку таких платників, які відповідають критеріям ризиковості, не порушує права та інтереси позивача.

Такі висновки суду відповідають правовій позиції Верховного Суду, наведеній у постанові від 03.03.2020 р. у справі №240/3665/19 (провадження №К/9910/36283/19).

Також не порушують права та інтереси платника податків дії щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, оскільки після таких дій платник наділений правом подати пояснення та докази, за результатом розгляду яких приймається рішення про реєстрацію чи відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Суд враховує, що позивачем не оскаржуються рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, якими відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних №326 від 14.05.2019 року, №328 від 14.05.2019 р., №327 від 14.05.2019 р., №329 від 30.05.2019 р., №4 від 17.08.2019 р., №5 від 17.08.2019 р., №6 від 20.08.2019 р., №7 від 23.08.2019 р., №8 від 27.08.2019 р.

На підставі викладеного, беручи до уваги обраний позивачем спосіб захисту порушеного права, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, в частині внесення Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, що оформлене відповідним протоколом від 16.05.2019 р. №82; зобов`язання Комісії Головного управління ДФС у Кіровоградській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації, виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості; визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Кіровоградській області щодо зупинення реєстрації податкових накладних, складених Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» та направлених для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних №326 від 14.05.2019 року, №328 від 14.05.2019 р., №327 від 14.05.2019 р., №329 від 30.05.2019 р., №4 від 17.08.2019 р., №5 від 17.08.2019 р., №6 від 20.08.2019 р., №7 від 23.08.2019 р., №8 від 27.08.2019 р. та зобов`язання здійснити їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних датою подання, задоволенню не підлягають.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено, то відповідно до ст.139 КАС України відсутні підстави для розподілу судових витрат понесених позивачем. Натомість відповідачем-1 не надано доказів понесення судових витрат у даній справі.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Кропивницьк» (код ЄДРПОУ, м. Кропивницький, вул. Преображенська, 3 а, кв.17) до Головного управління ДФС у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 3939501, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, визнання протиправними дій – відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Дата складання повного рішення суду – 27 березня 2019 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт