
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"27" березня 2020 р. Справа № 809/184/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Івано-Франківського обласного державного об`єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості до державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0034220101, №0035220101, №0036220101, №0005042204 від 18.09.2014 та рішення про застосування фінансових санкцій №0037220101 від 18.09.2014, -
В С Т А Н О В И В:
12.01.2015 року Івано-Франківське обласне державне об`єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0034220101, №0035220101, №0036220101, №0005042204 від 18.09.2014 та рішення про застосування фінансових санкцій №0037220101 від 18.09.2014.
Підставою звернення із вказаним позовом є протиправні, на думку позивача, висновки ДПІ в м. Івано-Франківську про порушення податкового законодавства, викладені в акті перевірки від 02.09.2014 року за №6701/09-15-22-01/00375409.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.05.2015 позов задоволено частково, визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення від 18.09.2014 №0035220101, №0034220101, №0005042204 та рішення про застосування фінансових санкцій від 18.09.2014 №0037220101 в частині суми у розмірі 249900 грн, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 15 липня 2015 року скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове, яким у задоволенні позову Івано-Франківського обласного державного об`єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості відмовив повністю.
За наслідками касаційного оскарження 12.03.2020, Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийнято постанову, якою скасовано постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.05.2015 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.07.2015, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
За змістом вимог частини 5 статті 353 Кодексу адміністративного судочинства України висновки і мотиви, з яких скасовані рішення, є обов`язковими для суду першої або апеляційної інстанції при новому розгляді справи.
Скасовуючи рішення першої та апеляційної інстанції колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду зазначила, що поверховий підхід та неповнота при з`ясуванні обставин цієї справи призвели до поспішних висновків судів попередніх інстанцій, тому вимагають повторного і більш ретельного дослідження. Зазначені недоліки щодо обсягу, змісту, необхідності та достатності доказів унеможливлюють формулювання правового висновку. Їх усунення можливе лише у разі відновлення судового розгляду справи судом першої інстанції. Таким чином, вищезазначені обставини свідчать про недотримання судами попередніх інстанцій одного із основоположних принципів адміністративного судочинства - офіційного з`ясування обставин, що мають значення для вирішення спору, що потягло за собою прийняття судових рішень, які не відповідають вимогам щодо законності та обґрунтованості.
Адміністративна справа №809/184/15 надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 23.03.2020.
Пунктом 10 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 15.12.2017 передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, новий розгляд цієї адміністративної справи буде здійснюватися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 15.12.2017.
Предметом розгляду даної справи є правомірність винесення відповідачем податкових повідомлень-рішень від 18.09.2014: №0035220101, яким збільшено позивачу суму грошового зобов`язання зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємства за основним платежем на 330084,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями на 165042,00 грн; №0034220101, яким збільшено суму грошового зобов`язання зі сплати податку на прибуток підприємства за основним платежем на 660177,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями на 330089,00 грн; №0005042204, яким збільшено суму грошового зобов`язання зі сплати податку на додану вартість за основним платежем на 902721,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями на 469945,00 грн; №0036220101, яким збільшено суму грошового зобов`язання зі сплати земельного податку з юридичних осіб за основним платежем на 93519,16 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями на 46759,58 грн, а також рішення від 18.05.2014 №0037220101 про застосування до позивача фінансових санкцій у розмірі 25500,00 грн.
Таким чином, загальна сума позову складає 3023836,74 грн.
Відповідно до частини 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Частино 3 даної статті визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно пункту 4 частини 4 статті 12 КАС України, виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що сума позову згідно позовних вимог Івано-Франківського обласного державного об`єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості складає 3023836,74 грн, суд дійшов висновку, що дану адміністративну справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Таким чином, на виконання вимог пункту 10 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу, суд вирішив справу розглянути за правилами загального позовного провадження, що діють після набрання чинності редакції Кодексу адміністративного судочинства України згідно Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".
Пунктами 3, 7 та 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 12, 80, 248, 257, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Прийняти до провадження Івано-Франківського окружного адміністративного суду та призначити до розгляду адміністративну справу 809/184/15 за позовом Івано-Франківського обласного державного об`єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості до державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0034220101, №0035220101, №0036220101, №0005042204 від 18.09.2014 та рішення про застосування фінансових санкцій №0037220101 від 18.09.2014.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на "29" квітня 2020 р. о 09:30 год, яке буде проводитися одноособово суддею Микитин Н.М., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, зал судових засідань № 211.
4. Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п`ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
5. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
6. Встановити позивачу – для подання відповіді на відзив, а відповідачу – для подання заперечення, - п`ятиденний строк з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
7. Витребувати у позивача інформацію щодо стадії кримінального провадження №12013090010003037, яке порушене за заявою Івано-Франківського обласного державного об`єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, щодо правомірності передачі товарного знаку у співвласність за фактом службового підроблення.
Копії зазначених документів надати суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
8. Зобов`язати Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, крім відзиву на позов, в п`ятнадцятиденний строк, надати в суд Довідку про детальний розрахунок визначених/донарахованих податкових зобов`язань за рішеннями №0034220101, №0035220101, №0036220101, №0005042204 від 18.09.2014, зазначаючи:
- короткий зміст фактичного порушення, яке є складовою обрахунку відповідної частини конкретного розміру зобов`язання в загальній сумі донарахування;
- числове значеннями обрахунку відповідної частини зобов`язання із загальної суми донарахування, виходячи із конкретного короткого змісту фактичного порушення;
- математичну (арифметичну) формулу із визначення відповідного числового значення обрахунку окремої частини зобов`язання із загальної суми донарахування, виходячи із конкретного короткого змісту фактичного порушення;
- норми матеріального права, які визначають склад правопорушення і розмір санкцій, що застосовані за податковими повідомлення-рішеннями від 18.09.2014 за №0034220101, №0035220101, №0036220101, №0005042204 з приводу кожної окремо частини зобов`язання із загальної суми донарахування.
9. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
10. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Микитин Н.М.