
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2019 року Справа № 160/10562/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в якому позивач просила:
визнати протиправною бездіяльність службових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у перерахунку призначеної з 15.08.2011 року мені ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст.. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» ст. 12 ЗУ " Про пенсійне забезпечення" в редакції на момент звернення за призначенням пенсії;
зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести з 15.08.2011 року перерахунок мені ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», до ст. 12 ЗУ " Про пенсійне забезпечення" ( в редакції на момент звернення за призначенням пенсії) та виплатити різницю між фактично отриманою та призначеною пенсією.
Позовні вимоги обґрунтовані безпідставністю відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії. Позивач наполягає на наявності права на перерахунок пенсії з врахуванням всіх необхідних виплат.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 року відкрито провадження у справі №160/10562/19 та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), а також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.
Відповідачем до суду надіслано відзив на позовну заяву, в якій останні заперечував проти заявлених позовних вимог мотивуючи тим, що позивачу призначено пенсію за віком, під час нарахування та виплати якої відповідачем нараховано та вплачуються всі можливі доплати та виплати .
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Згідно ч.2 ст.263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України з 21.10.2011 року та отримує пенсію за віком.
Позивач звернулась до органу Пенсійного фонду України з заявою про надання роз`яснення щодо порядку нарахування пенсії та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії.
Відповідачем надано пояснення щодо порядку нарахування пенсії та повідомлено про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії.
Не погодившиссь з відмовою позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Право громадянина на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом закріплене у статті 46 Конституції України.
За змістом статті 1 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
Статтею 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу ПФУ або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням ПФУ за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Чинним механізмом нарахування пенсій, відповідно до Закону, передбачено, що у розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально залежно від набутого стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувались страхові внески.
При обчисленні пенсії для кожного пенсіонера визначається індивідуальний коефіцієнт страхового стажу залежно від кількості відпрацьованих місяців та коефіцієнт заробітної плати.
Згідно пенсійної справи загальний стаж позивача на дату призначення пенсії становив 28 років 7 місяців 29 днів.
Стаття 40 Закону №1058 закріплює порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.
Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кзі + Кз2 + КзЗ + ... + Кзп);
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Заробітна плата для обчислення пенсії позивача врахована за період з 01.07.2000 по 01.08.2000 таз 12.02.2002 по 31.07.2011.
Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії за віком після оптимізації складає 0,67845.
Варіант розрахунку заробітної плати (оптимальний вибір) за період з 01.04.1990 по 31.01.1991, з 01.06.1991 по 31.03.1994, з 01.10.1996 по 31.03.1998 та з 01.07.2000 по 01.08.200 та з 12.02.2002 по 31.07.2011 не вигідний, коефіцієнт заробітної плати був би менший — 0,64816.
Заробітна плата для розрахунку пенсії становить —1345,12 грн., а саме 1982,63 грн. X 0,67845, де 1982,63 грн — середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до статті 27 Закону №1058, розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях;
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Загальний розмір пенсії за віком ОСОБА_1 на 15.08.2011 становив 727,92 грн, де:
- 519.05 грн — розмір пенсії за віком ( 0,38588 х 135,12 грн);
- 208,87 грн — доплата до прожиткового мінімуму;
- 36,08 грн — щомісячна державна адресна допомога.
Відповідно до ч.1, 2 ст.28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (в редакції Закону №3668), мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Пунктом 4 Закону №3668 встановлено, що дія положень щодо мінімального розміру пенсії, передбачених абзацами першим і другим частини першої статті 28 Закону №1058, поширюється на пенсіонерів, яким після набрання чинності цим Законом пенсія призначатиметься, а також перераховуватиметься з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Головним управлінням було призначено позивачу пенсію за віком на підставі заяви про призначення пенсії від 20.10.2011 року. Згідно матеріалів пенсійної справи загальний стаж ОСОБА_1 становить 28 років 7 місяців 29 днів, тобто страховий стаж позивача меншої тривалості, ніж передбачено статтею 28 Закону №1058 (а саме менше 30 років необхідного стажу для жінок).
Протягом наступних років розмір пенсії за віком позивача збільшувався у зв`язку з проведеними перерахунками пенсії на підставі норм чинного законодавства України.
Зокрема, на підставі заяви ОСОБА_1 від 20.05.2016 року, Головне управління ПФУ в Дніпропетровській області провело перерахунок пенсії, як непрацюючому пенсіонеру — розмір пенсії склав 1176,64 грн.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII до Закону №1058 внесено ряд змін, зокрема, п.4-3 ч. 4 p.XV Прикінцеві положення, встановлено:
Пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.
Таким чином, з 01.10.2017 розмір пенсії позивача перераховано згідно з пунктом 43 Прикінцевих положень Закону №2148 та статті 25 Закону №1058: проведено осучаснення пенсії, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40 грн.), із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Розмір пенсії за віком станом на 01.10.2017 склав 1383,43 грн., де:
- 730 грн — розмір пенсії за віком (0,28583 х 2553,96 грн, де 0,28583 — індивідуальний коефіцієнт стажу із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%);
- 653,43 грн — доплата до прожиткового мінімуму.?
Постановою від 20 лютого 2019 року №124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році” Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Постановою №124 передбачено, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.
Таким чином, з 01.03.2019 розмір пенсії позивача перераховано згідно з вищенаведеною постановою Кабінету Міністрів України, розмір пенсії за віком з 01.03.2019 склав 1497,00 грн., де:
- 854,10 грн — розмір пенсії за віком;
- 572,21 грн — доплата до пенсії при неповному стажі;
- 70,69 — доплата до мінімальної пенсійної виплати.
З 01.07.2019 розмір пенсії ОСОБА_1 перераховано відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018 №2629 якою передбачено, що у 2019 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, в розрахунку на місяць з 1 липня 2019 року становить 1564,00 грн.
Пунктами 3 та 3-1 Постанови №124 встановлено:
- одноразову доплату до пенсії особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону №1058, в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 р. та збільшеного на коефіцієнт 1,61.
Одноразова доплата до пенсії проводиться для осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, мають страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону, а такий для осіб, зазначених в абзаці другому пункту 4-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону, розмір пенсій яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та доплати, передбаченої абзацом третім пункту 2 цієї постанови) станом на 1 березня 2019 р. не перевищує мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною другою статті 28 Закону.
Виплата одноразової доплати до пенсії проводиться рівними частинами у березні та квітні 2019 року.
- що з 1 липня 2019 р. в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону , не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
За матеріалами пенсійної справи, загальний стаж ОСОБА_1 становить 28 років 7 місяців 29 днів.
Однією з обов`язкових умов для отримання одноразової доплати до пенсії (яка була передбачена Постановою №124) є наявність в особи страхового стажу, передбаченого абз.1 ч.1 ст.28 Закону №1058 (жінки 30, а чоловіки 35 років).
Таким чином, ОСОБА_1 не має права на одноразові доплати у зв`язку з недостатністю стажу.
Крім того, статтею 24 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” встановлено правила визначення страхового стажу.
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
20.05.2016 ОСОБА_1 звернулася до Головного управління із заявою про перерахунок пенсії у зв`язку зі звільненням. Разом із заявою позивач надала копію трудової книжки та Індивідуальні відомості про застраховану особу (дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку). Так, згідно трудової книжки, ОСОБА_1 працювала на посаді головного бухгалтера в ПП “Промпостач” до 07.05.2014, проте, за даними персоніфікованого обліку страхові внески за ОСОБА_1 в останнє були сплачені в 2011 році.
Таким чином, у зв`язку з відсутністю з серпня 2012 року по 2014 рік сплати страхових внесків — дані періоди не можуть бути зараховані до страхового стажу позивача.
Отже, станом на теперішній час загальний стаж роботи ОСОБА_1 становить 28 років 7 місяців 29 днів.
Частиною п`ятою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган ПФУ та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 (далі Порядок № 22-1).
Згідно абзацу 1 пункту 1.5 Порядку № 22-1 заява, зокрема, про поновлення виплати пенсії, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
У пункті 7 Порядку міститься перелік документів, необхідних для призначення пенсії.
Згідно з пунктом 30 Порядку документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, засвідчених у нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію.
Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі, якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається копія з неї, засвідчена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.
При прийманні документів орган, що призначає пенсію:
а) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
б) здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів;
в) перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження (пункт 38 Порядку).
Не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до ПФУ (пункт 39 Порядку).
Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (пункт 43).
Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок пенсії, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку.
В свою чергу, з матеріалів справи вбачається, що позивач вернулась до органу Пенсійного фонду Укапни, та в подальшому до суду з вимогою про здійснення перерахунку пенсії із врахуванням всі доплат. Проте, які саме доплати та з яких підстав повинні бути нараховані позивачу, ОСОБА_1 не зазначено.
Відповідно до частини другої статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС).
У пункті 8 частини першої статті 4 КАС зазначено, що позивач - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.
Відповідно до частини першої статті 5 КАС кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах, у яких відповідач реалізує владні управлінські функції стосовно заявника.
У підпункті 4.1 пункту 4 мотивувальної частини Рішення КСУ №19-рп/2011 зазначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб`єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.
Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах, у яких відповідач реалізує владні управлінські функції стосовно заявника.
В даному випадку відсутні рішення, дії чи бездіяльність органів УПФУ щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії.
У зв`язку з викладеним, суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для їх розподілу, у зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст.243-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Єфанова