Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2010 р. справа № 2а-1904/10/0570
час прийняття постанови: 15.00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретарі Аврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька
до Приватного підприємства «ЕПСІЛОН’М»
про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 6070,75 грн.
за участю представника позивача Совпель О.В.
представника відповідача не з’явився
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька звернулася до суду з позовом до Приватного підприємства «ЕПСІЛОН’М» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 6070,75 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що позивачем була проведена перевірка за дотриманням суб’єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), з вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у павільйоні , що розташований за адресою: м. Донецьк, вул. Прожекторна,15 та належить відповідачу. В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 6, 10 ,12, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ч.4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», Постанови Кабінету міністрів України від 30.10.2008р. №957 в редакції Постанови КМУ від 23.09.2009р. №1055, а саме:
· не проведення розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
· не видавання особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції;
· не забезпечення зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
· не забезпечення зберігання контрольних стрічок протягом трьох років;
· не ведення у встановленому порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовування не тільки облікованих товарів;
· не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі
коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку
використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими
квитанціями, виданими з початку робочого дня;
· роздрібна торгівля алкогольними напоями за ціною, нижчою від встановленої роздрібної ціни на алкогольні напої;
· реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, про що складено акт № 0137/05/69/23/35036355 від 10.11.2009р., на підставі якого, відповідно до п.п.1,3,5 ст.17, ст.ст. 20, 21, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, абз.11,13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.11.2009р. № 0001782302 у сумі 3370,75 грн. та від 16.11.2009р. №0001792302 у сумі 2700грн. відповідно. Вказані рішення отримані відповідачем 16.11.2009р., про що мається відмітка на його корінці та не оскаржені.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги і просила задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд встановив:
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач – Приватне підприємство «ЕПСІЛОН’М», зареєстроване 30.03.2007р. року виконавчим комітетом Донецької міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00№737075, код ЄДРПОУ 35036355.
Позивачем проводилася перевірка у павільйоні , що розташований за адресою: м. Донецьк, вул. Прожекторна,15 та належить відповідачу, під час якої було встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 6, 10 ,12, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ч.4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», Постанови Кабінету міністрів України від 30.10.2008р. №957 в редакції Постанови КМУ від 23.09.2009р. №1055, а саме:
· не проведення розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок у сумі 23,00 грн.;
· не видавання особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції на суму 23,00грн.;
· не забезпечення зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
· не забезпечення зберігання контрольних стрічок протягом трьох років;
· не ведення у встановленому порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовування не тільки облікованих товарів;
· не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі
коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку
використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими
квитанціями, виданими з початку робочого дня у сумі 358,35 грн.;
· роздрібна торгівля алкогольними напоями за ціною, нижчою від встановленої роздрібної ціни на алкогольні напої;
· реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
За результатами перевірки був складений акт за № 0137/05/69/23/35036355 від 10 листопада 2009 року, яким встановлені вищезазначені порушення.
Пунктом 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, в тому числі, у разі проведення розрахункових операції на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) (23х5=115грн.).
Пунктом 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або не зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20х17,00грн.=340грн.).
Пунктом 5 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну, застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10х17=340грн.).
Статтею 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що у разі не здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання до суб’єкта підприємницької діяльності , який не веде облік товарів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.(5х358,35грн.=1791,75грн.).
За порушення Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Так, згідно з абзацами 11 та 13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
· роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень -1000грн.;
· зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень -1700грн.
Позивачем 16.11.2009 року за порушення вищевказаних вимог закону було прийняті рішення про застосування до Приватного підприємства «ЕПСІЛОН’М» штрафних (фінансових) санкцій № 0001782302 та 0001792302 у розмірі 3370,75 грн. та 2700грн. відповідно, які отримані відповідачем 16.11.2009р. та не оскаржені.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як встановлено в судовому засіданні, зазначені рішення відповідачем у передбачений законодавством строк не виконані, в зв’язку з чим загальна сума фінансових санкцій складає 6070,75грн. та підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.
З урахуванням викладених обставин суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 – 163, 257 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька до Приватного підприємства «ЕПСІЛОН’М» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 6070,75 грн. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «ЕПСІЛОН’М» (м. Донецьк, вул. Велика Магістральна, 32, ЄДРПОУ 35036355) на користь Державного бюджету Пролетарської районної ради, код ЄДРПОУ 34686940-р/р 31116104700011, код платежу -21080900, банк отримувача ГУ ДКУ в Донецькій області м. Донецька, МФО 834016 заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 6070 (шість тисяч сімдесят)грн. 75 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 06 квітня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 08 квітня 2010р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.