Постанова № 8844652, 07.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2010
Номер справи
2а-5907/10/0570
Номер документу
8844652
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-5907/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Логойди Т. В.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

Кузнецова К.В.,

з участю представника позивача Пищиті Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Торгове агентство «Діоніс» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,

в с т а н о в и в :

У березні 2010 року Державна податкова інспекція у Кіровському районі міста Донецька звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що товариство з обмеженою відповідальністю «Торгове агентство «Діоніс» як платник податків перебуває у неї на обліку.

Станом на 01 лютого 2010 року підприємство має заборгованість перед бюджетом в розмірі 3 984,07 грн. (в тому числі пеня 0,17 грн.), яка утворилась внаслідок несплати податкових зобов’язань, а саме:

- з податку на додану вартість – по декларації за серпень 2008 року № 52461 на суму 925 грн.;

- з податку на додану вартість в сумі 508,90 грн. (з вирахуванням часткової сплати в сумі 1,10 грн.), який утворився у зв’язку з неподанням податкової звітності за березень – травень 2008 року, про що на підставі акту перевірки від 17 липня 2008 року №2152/15-2/35710963 прийнято податкове повідомлення-рішення від 21 липня 2008 року №0003031640/0 на суму 510,00 грн.;

- з податку на додану вартість в сумі 1700 грн., який утворився у зв’язку з неподанням податкової звітності за червень - грудень 2008 року, січень – березень 2009 року про що на підставі акту перевірки від 18 травня 2009 року №1152/15-2/35710963 прийнято податкове повідомлення-рішення від 24 червня 2009 року №0002921640/0 на суму 1700 грн.;

- з податку на додану вартість в сумі 850 грн., який утворився у зв’язку з неподанням податкової звітності за квітень – серпень 2009 року про що на підставі акту перевірки від 05 жовтня 2009 року №2659/15-2/35710963 прийнято податкове повідомлення-рішення від 03 листопада 2009 року №0005601640/0 на суму 850 грн.

Після уточнення позовних вимог позивач просив стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торгове агентство «Діоніс» заборгованість у розмірі 3 983,90 грн.

У зв’язку з відсутністю належного фінансування судів повідомлення осіб, які беруть участь у справі, здійснювалися в порядку, встановленому ст. 38 Кодексу адміністративного судочинства України, по телефону, про що складені довідки-телефонограми, та шляхом вручення судових повісток особам, які беруть участь у справі, через представника позивача.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Торгове агентство «Діоніс» як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Кіровському районі міста Донецька і ним подана декларація за червень 2008 року № 52461, в якій зазначено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет, - на суму 925 грн.

Суму не сплачено і вона набула статус податкового боргу.

За результатами невиїзної документальної перевірка своєчасності подання податкової звітності податковим органом складено акт від 17 липня 2008 року №2152/15-2/35710963, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за березень – травень 2008 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 21 липня 2008 року №0003031640/0, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 510 грн., яке в установленому порядку вручено відповідачу.

За результатами невиїзної документальної перевірка своєчасності подання податкової звітності податковим органом складено акт від 18 травня 2009 року №1151/15-2/35710963, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за червень - грудень 2008 року, за січень – березень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 24 червня 2009 року №0002921640/0, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 1700 грн., яке через відсутність адресата за адресою розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 03 липня 2009 року №39/15-2/35710963.

За результатами невиїзної документальної перевірка своєчасності подання податкової звітності податковим органом складено акт від 05 жовтня 2009 року №2659/15-2/35710963, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за квітень – серпень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 03 листопада 2009 року №0005601640/0, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями в розмірі 850,0 грн., яке через відсутність адресата за адресою розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 17 листопада 2009 року №62/15-2/35710963.

Податкові повідомлення-рішення в установленому порядку не оскаржувалися, визначені в них суми сплачені не були.

В автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 0,17 грн.

Отже, станом на 01 лютого 2010 року податковий борг підприємства склав 3983,90 грн.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону, яка визначає строки погашення податкового зобов'язання, визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Пунктом 17.3. ст. 17 вказаного Закону визначено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який регулює право платника податків звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд визначеної суми податкового зобов'язання або прийнятого ним будь-якого іншого рішення.

Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми узгоджених податкових зобов'язань, що зазначені у поданих ним податкових деклараціях та податкових звітностях, повність не сплатив. Тому контролюючим органом правильно накладено штраф в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Оскільки платник податків не подавав декларації та податкові звітності у встановлений законом строк, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штрафи в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Рішення податкового органу, в якому визначені суми штрафних санкцій, в порядку, визначеному законодавством, до контролюючого органу оскаржені не були. Тому такі податкові зобов'язання платника податків вважаються узгодженими.

Відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з вимог законодавства несплачені суми узгоджених податкових зобов’язань та накладених контролюючим органом штрафних санкцій є податковим боргом, який підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Торгове агентство «Діоніс» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торгове агентство «Діоніс» на користь держави (р/р № 31119029700007, код платежу 14010100, одержувач: УДК у Кіровському районі міста Донецька, ЄДРПОУ 34687153, банк: ГУДК України у Донецькій області, МФО 834016)в рахунок погашення податкового боргу 3 983 (три тисячі дев’ятсот вісімдесят три) грн. 90 (дев’яносто) коп.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Логойда Т. В.