Постанова № 8844270, 17.03.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2010
Номер справи
2а-4103/10/0570
Номер документу
8844270
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 березня 2010 р. справа № 2а-4103/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Масло І.В.

при секретаріГрішаєві Є.Є.

за участю прокурораВартанової О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в місті Донецьку адміністративну справу за позовом прокурора Новоазовського району Донецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Новоазовському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Новоазовського району Донецької області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Новоазовському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що згідно заяви відповідача до нього на 2009 рік було застосовано спрощену систему оподаткування обліку та звітності. Станом на 28.01.2009 за відповідачем враховується заборгованість з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн., з яких: 933,38 грн. заборгованість з єдиного податку; 44,11 грн. пеня; 58,09 штрафні санкції. Просили стягнути з відповідача на користь бюджету податковий борг з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн.

В судовому засідання прокурор підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розряду справи повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Відповідач в судове засідання також не з'явився, про дату, час і місце розряду справи повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Прокурор Новоазовського району Донецької області представляє інтереси держави в особі Державної податкової інспекції у Новоазовському районі.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є фізичною особою підприємцем та зареєстрований 01.11.2005 року Новоазовською районною державною адміністрацією Донецької області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 6).

Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується поясненнями прокурора, ФОП ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку у ДПІ у Новоазовському районі; на підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 16.12.2008 (а.с. 8) є платником єдиного податку.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у місті Вугледарі є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Станом на 28.01.2009 у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн., з яких: 933,38 грн. заборгованість з єдиного податку; 44,11 грн. пеня; 58,09 штрафні санкції, що підтверджується Довідкою про суми податкового боргу (а.с. 9), корінцями податкових повідомлень-рішень (а.с. 11).

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” та Закон України „Про державну підтримку малого підприємництва”.

Так, у відповідності до ст. 11 Закону України „Про державну підтримку малого підприємництва” для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.

Згідно п. 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми податкових зобов'язань не сплатив.

Наявність податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн., з яких: 933,38 грн. заборгованість з єдиного податку; 44,11 грн. пеня; 58,09 штрафні санкції, підтверджується Довідкою про суми податкового боргу (а.с. 9), корінцями податкових повідомлень-рішень (а.с. 11).

Згідно з п. 5 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону 2181 податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.

Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується поясненнями прокурора, податкові повідомлення-рішення були вручені відповідачу та не оскаржувались.

Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач самостійно не сплатив суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги прокурора Новоазовського району Донецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Новоазовському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Новоазовського району Донецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Новоазовському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у розмірі 1035,58 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету (р/р 34211379700317, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, банк одержувача УДК у Новоазовському районі, ОКПО 34686825) податковий борг з єдиного податку у розмірі 1035 (одна тисяча тридцять пять) грн. 58 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 17 березня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Масло І.В.