
Справа № 216/428/20
Провадження № 1-кс/216/857/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про дозвіл на тимчасовий доступ до документів
06.03.2020 місто Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Онопченко Ю.В.,
за участю секретаря судового засідання Авшаряна С.О.,
розглянувши клопотання слідчого СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Раца О.М., погоджене прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 3 Дніпропетровської області Курічовим Є.П., про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12020040230000140 від 17.01.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Рац О.М. звернувся до слідчого судді з указаним клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке мотивував таким. Слідчим відділом Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12020040230000140 від 17.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, за фактом того, що 13 листопада 2019 року виконавчим комітетом Криворізької міської ради прийнято рішення № 563 «Про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування та затвердження його умов». Відповідно до умов конкурсу визначено 50 об`єктів в яких зазначено 67 міських автобусних маршрутів.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Приват-Автотранс» було подано пакет необхідних для участі в конкурсі документів до Криворізької міської ради.
Подані на конкурс транспортні засоби мали тимчасовий реєстраційний талон та конкурсній комісії було надано договори оренди на пасажирські автобуси. На момент подачі документів на конкурс автомобілі ТОВ «Приват-Автотранс» знаходились в списку ліцензованих на сайті Укртрансбезпеки в розділі «Дійсні ліцензії».
Допитана в якості свідка ОСОБА_1 пояснила, що вона займає посаду заступника директора ТОВ «Приват-Автотранс» з безпеки руху.
Так як підприємство на якому вона працює займається перевезенням пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Кривому Розі, то їй відомо про те, що виконавчим комітетом Криворізької міської ради було ухвалено рішення № 563 від 13.11.2019 року «Про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування та затвердження його умов», і тому керівництвом підприємства їй було доручено зайнятись підготовкою необхідних документів для участі ТОВ «Приват-Автотранс» в зазначеному конкурсі.
Відповідно до порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1081, однією з умов участі у конкурсі, необхідно наявність транспортного засобу який буде подаватись підприємством для участі у конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в ліцензійній базі даних Державної служби України з безпеки на транспорті.
Перевірити наявність чи відсутність окремого транспортного засобу в ліцензійній базі та зареєстрованого за підприємством можливо через інтернет ресурс на офіційному сайті Державної служби України з безпеки на транспорті: https://e-services.dsbt.gov.ua/.
Так як вона особисто займалась підготовкою документів необхідних для конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, умови якого затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1081, то нею було перевірено наявність усіх транспортних засобів в електронному кабінеті перевізника які були представлені підприємством для проведення конкурсу. Звірившись з публічними даними які містилися на веб-сайті Державної служби України з безпеки на транспорті, та впевнившись у тому що транспортні засоби є в наявності, вона доповіла керівництву ТОВ «Приват-Автотранс» про наявність всіх транспортних засобів у електронному кабінеті перевізника. Після чого були подані документи до виконкому Криворізької міської ради для участі у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.
Однак, в п. 3 Протоколу № 4 засідання міського конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів автомобільним транспортом у м. Кривому Розі, викладено наступне: на підставі інформації Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) і протоколу перевірки достовірності поданої перевізниками-претендентами інформації та документів на відповідність обов`язковим і додатковим (за наявності) умовам конкурсу й наявності необхідних, оформлених належним чином документів, передбачених статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України від 03 грудня 2008 року № 1081 було зафіксовано ряд порушень, членів конкурсного комітету повідомлено про недопущення до участі в конкурсі перевізників – претендентів. Підставою недопущення зазначено відсутність у окремих транспортних засобів перевізників – претендентів наявності чинної ліцензії відповідного типу.
Під час досудового розслідування, для встановлення підтвердження законності проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування та затвердження його умов, в порядку передбаченому ст. 93 КПК України на адресу Криворізького міського голови було надано запит про надання належним чином завірених копій документів. У відповідь на запит, заступником міського голови було надано завірені копії запитуваних документів, а саме: копія протоколу перевірки достовірності поданої інформації та документів на відповідність обов`язковим і додатковим (за наявності) умовам конкурсу та наявності необхідних, оформлених належним чином документів, передбачених статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільних перевізників – претендентів.
03 березня 2020, слідчим СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області було проведено огляд Інтернет веб-сайту Електронний кабінет перевізника Веб-портал Державної служби України з безпеки на транспорті «https://e-services.dsbt.gov.ua».
Проведеним оглядом встановлено: за допомогою вказаного персонального комп`ютеру здійснено підключення до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет через браузер «Mozilla Firefox», в адресному рядку якого введено «https://e-services.dsbt.gov.ua» та завантажено вказаний сайт, який представляє собою Інтернет ресурс, де розміщено інформацію про перевізника, стан ліцензії, дозволені види робіт, засоби провадження господарської діяльності.
В рядку «Знайти перевізника», введено ЄДРПОУ код ТОВ «Приват-Автотранс» – 36875934 та відкрито сторінку.
Встановлено, що Перевізник: ТОВ "ПРИВАТ-АВТОТРАНС" (ЄДРПОУ 36875934) має діючу ліцензію з 29.04.2014, на внутрішні перевезення пасажирів автобусами. Засоби провадження господарської діяльності (288).
Крім того, в ході огляду матеріалів кримінального провадження № 12020040230000140 від 17 січня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, встановлено що у відповіді наданої Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) від 14.01.2020, вих. № 255/02/15-20, до відділу транспорту і зв`язку виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області, в Інформації про автомобільних перевізників – претендентів, які подали документи для участі у конкурсі на автобусних маршрутах загального користування міста Кривий Ріг Дніпропетровської області, а саме в п. 4 інформаційної таблиці про ТОВ «Приват-Автотранс» (код ЄДРПОУ 36875934) зазначено: Усі автобуси згідно з переліком, наданим у додатку до листа, закріплені за перевізником, крім АЕ 9528 НН, НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 .
Таким чином, під час проведення огляду встановлено, що інформація про транспорті засоби які зазначені у відповіді наданої Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) від 14.01.2020, вих. № 255/02/15-20, до відділу транспорту і зв`язку виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області, як не закріплені за перевізником а саме: АЕ 9528 НН, AE 9665AA, НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 – являється не достовірною.
В подальшому встановлено, що конкурсним комітетом з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі, взято до уваги інформацію надану Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) та складено протокол № 10-01/2020 перевірки достовірності поданої інформації та документів на відповідність обов`язковим і додатковим (за наявності ) умовам конкурсу та наявності необхідних, оформлених належним чином документів, передбачених статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільного перевізників – претендентів.
При огляді вказаного протоколу, встановлено, що:
- в п. 2,4 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_5 (МERSEDES BENZ 312 D) не закріплений;
- в п. 3,3 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_1 (РУТА – 17 СПВ СПГ) не закріплений;
- в п. 4,5 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_6 (СПВ 17 РУТА), не закріплений;
- в п. 5,2 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_10 (МERSEDES BENZ Sprinter-413CDI), не закріплений;
- в п. 7,4 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_3 ( НОМЕР_11 ), не закріплений;
- в п. 9,6 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_2 (СПВ 20 РУТА СПГ), не закріплений;
- в п. 9,6 зазначено: в ліцензійному реєстрі перевізника-претендента транспортний засіб з державним номером НОМЕР_8 ( НОМЕР_12 РУТА СПГ), не закріплений;
Таким чином, за результатами перевірки: ТОВ «Приват-Автотранс» по конкурсним пропозиціям, поданим в конвертах з позначками № 1-1 (відповідно № 2-1), № 1-2 (відповідно № 2-2), № 1-3 (відповідно 2-3), № 1-4 (відповідно 2-4), № 1-5 (відповідно 2-5), № 1-6 (відповідно 2-6), № 1-7 (відповідно 2-7), № 1-8 (відповідно 2-8), № 1-9 (відповідно 2-9), № 1-10 (відповідно 2-10), № 1-11 (відповідно 2-11) подано документи не в повному обсязі, неналежним чином оформлені та містять недостовірну інформацію. Що в подальшому виразилось у недопущенні ТОВ «Приват-Автотранс» до участі у конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування 14.01.2020.
Крім того, допитана в якості свідка у кримінальному провадженні Депутат Криворізької міської ради VII скликання ОСОБА_2 пояснила, що для виконання обов`язків депутата, передбачених законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» разом з колегою депутатом ОСОБА_3 , 14.01.2020, були присутні на засіданні міського конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів автомобільним транспортом у місті Кривому Розі, яке проходило в будівлі Криворізької міської ради, за адресою: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна 1, в кабінеті № 444. Під час засідання вона була свідком, та водночас вела пряму відео трансляцію зі своєї сторінки у соціальній мережі Facebooc «депутат_Людмила_Бурман», процесу розгляду офіційних документів поданих претендентами. Зокрема стверджує, що кожен перший конверт з документами (Заява на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування) відкривався (розрізався ножицями) під час засідання. Другий конверт з документами на кожен об`єкт конкурсу був відкритий попередньо, на скільки вона розуміє членами конкурсного комітету.
За результатами засідання, на основі аналізу багаторічних спостережень за роботою транспортного відділу, особистих вражень від користування міським пасажирським автомобільним транспортом м. Кривого Рогу, виникла необхідність здійснити перевірку документів що були предметом розгляду на засіданні, при цьому вона діяла винятково в інтересах членів територіальної громади м. Кривого Рогу. Тому, 14.02.2020, приблизно о 16.10 годин, разом із колегою депутатом ОСОБА_3 , прибули до службового кабінету Начальника відділу транспорту і зв`язку ОСОБА_4 .
Як депутат Криворізької міської ради, вона надала усне депутатське звернення до вказаної посадової особи щодо надання нею можливості ознайомитись безпосередньо на місці із оригіналами документів поданих на конкурс. Її депутатське звернення було невідкладно задоволене. У службовому кабінеті відділу транспорту і зв`язку (межує з кабінетом Начальника відділу), у присутності 3-х працівників відділу, за особистим розпорядженням ОСОБА_4 , їм була надана можливість ознайомлення з оригіналами документів, які на момент їхньої появи в кабінеті перебували на підвіконні вікна що розташовано ліворуч від входу.
В процесі ознайомлення, по-чергово задля уникнення плутанини, документи з кожного конверта почергово виймались, та після ознайомлення і фотографування на їх особисті мобільні телефони вкладались назад до конверту. Оскільки робочий час працівників відділу завершувався о 18.00 годин, ми не встигли ознайомитись з усіма документами. З цієї ж причини я попросила насамперед надати мені для ознайомлення документи по маршруту № 210, яким я особисто обслуговуюсь майже щодня, і роботу якого з цих же причин можу контролювати.
Під час перегляду документів вона звернула увагу, що в конверті № 2, по об`єкту конкурсу № 20, під заявою відсутній підпис – В.о. директора ПАТ «Північтранс», ОСОБА_5 . Виявивши даний факт, вона невідкладно повідомила уповноваженого працівника відділу та свого колегу депутата ОСОБА_3 . Після цього, вони разом в трьох перевірили конверти № 2 інших переможців конкурсу, та виявили що по об`єкту конкурсу № 24, «маршрут № 223», так само відсутній підпис під заявою на участь у конкурсі – В.о. директора ПАТ «Північтранс», ОСОБА_5 .
З`ясувавши ці факти, вони в трьох, разом із документами які перебували в руках уповноваженого працівника відділу, перейшли до кабінету ОСОБА_4 , де й повідомили його про виявленні порушення. У відповідь, ОСОБА_6 сказав: – у виявлених нами фактах не має ні чого страшного, та порушень проведення конкурсу не має. В свою чергу вона висловила пропозицію про складання акту задля фіксації факту виявлених порушень. ОСОБА_6 , як посадова особа що була належним чином офіційно повідомлена нею про виявлені порушення, ні як на це не відреагував.
Слід зауважити, що в Протоколі перевірки достовірності поданої інформації та документів на відповідність обов`язковим і додатковим (за наявності) умовам конкурсу та наявності необхідних, оформлених належним чином документів, передбачених статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільного перевізників претендентів № 10-01/2020 від 10 січня 2020 року, недоліки що були виявлені депутатами Криворізької міської ради ¬– не зазначені.
Водночас, під час досудового розслідування встановлено, що до складу конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі, який затверджено рішенням виконкому Криворізької міської ради від 13.11.2018 за № 523, входять начальник відділу транспорту виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_7 , секретар конкурсного комітету ОСОБА_8 , головний спеціаліст відділу Державного контролю та нагляду за безпекою на наземному транспорті управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровські області ОСОБА_9 , провідний консультант – адміністратора територіального сервісного центру МВС України № 1243 ОСОБА_10 , перший заступника голови Криворізької міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів інтернаціоналістів) ОСОБА_11 , голова громадської організації «Міська федерація технічних видів спорту Кривбасекстрім», голова громадської організації «Криворізька спілка водіїв» ОСОБА_12 , голова правління громадської організації «Безпека транспортних систем» ОСОБА_13 , голова громадської організації «Криворізька спілка власників пасажирського автотранспорту» ОСОБА_14 голова громадської організації «Криворізька спілка водіїв пасажирського автотранспорту» ОСОБА_15 , начальник відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в м. Кривому Розі Департаменту патрульної поліції ОСОБА_16 .
За для встановлення факту об`єктивного та неупередженого розгляду конкурсних пропозицій, забезпечення рівних умов для всіх учасників, що беруть участь у конкурсі, об`єктивного та чесного вибору переможця, було проведено аналіз власників транспортних засобів що заявлені для участі у конкурсі з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі.
Під час проведення аналізу встановлено, що ПАТ «ПІВНІЧТРАНС», для участі у конкурсі з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі було подано транспортний засіб автобус марки Volkswagen LT 46, державний реєстраційний номер НОМЕР_13 , який орендований у ОСОБА_12 – члена конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі.
Крім того, встановлено, що ПАТ «ПІВНІЧТРАНС», для участі у конкурсі з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі було подано транспортний засіб автобус марки Volkswagen LT 46, державний реєстраційний номер НОМЕР_14 , який орендований у ОСОБА_17 – дружини ОСОБА_12 члена конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі.
Водночас, встановлено, що ПАТ «ПІВНІЧТРАНС», для участі у конкурсі з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі було подано транспортний засіб автобус марки БАЗ 22154, державний реєстраційний номер НОМЕР_15 , який орендований у ОСОБА_14 – члена конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі.
Крім того, встановлено, що ПАТ «ПІВНІЧТРАНС», для участі у конкурсі з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі було подано транспортні засоби автобуси марки Рута – 17, державні реєстраційні номери: НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , та транспортний засіб марки Рута 0482, державний реєстраційний номер НОМЕР_19 , які орендовані у ОСОБА_18 – дружини ОСОБА_14 члена конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі.
Враховуючи той факт, що вказані члени конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі мали можливість здійснити лобіювання інтересів окремого перевізника претендента, так як для участі у конкурсі були заявлені належні на праві приватної власності автомобілі для перевезення пасажирів, та незважаючи на можливий конфлікт інтересів під час проведення конкурсу з визначення перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Кривому Розі, не повідомили голову конкурсного комітету про можливий факт подачі відомостей про транспортні засоби що їм належать, тому виникла необхідність у дослідженні документів які були подані автомобільними перевізниками – претендентами ПАТ «Північтранс» та ТОВ «Приват-Автотранс» до виконавчого комітету Криворізької міської ради для участі 14 січня 2020 року у міському конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Кривому Розі.
Окрім зазначеного, допитаний в якості свідка ОСОБА_19 пояснив, що: в період 2013 року, між ним та Публічним акціонерним товариством «Північтранс» було укладено попередні договори купівлі-продажу транспортних засобів, а саме:
Вилучення копій документів які були подані автомобільними перевізниками – претендентами ПАТ «Північтранс» та ТОВ «Приват-Автотранс» до виконавчого комітету Криворізької міської ради для участі 14 січня 2020 року у міському конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Кривому Розі, а саме: документи на кожен об`єкт які містилися в конвертах з позначкою № 1 та № 2, є необхідними для встановлення обставин кримінального правопорушення, встановлення причетних до його скоєння осіб, зокрема, для викриття суб`єктів господарювання які подали транспортні засоби в складі конкурсної пропозиції в якості претендентів під ліцензією підприємств-перевізників, з метою отримання доказів їх злочинної діяльності, крім того у органу досудового розслідування є підстави вважати, що службові особи Криворізької міської ради, користуючись службовим становищем, всупереч інтересам громади м. Кривого Рогу, лобіювали власні інтереси, чим завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам.
Під час досудового розслідування здобутих доказів недостатньо для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, а відомості про злочин та осіб, які його вчинили, неможливо отримати в інший спосіб.
В ході проведення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні виконавчого комітету Криворізької міської ради, можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину та встановлення осіб, які його вчинили.
Без проведення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні виконавчого комітету Криворізької міської ради та мають відношення до злочинної діяльності суб`єктів господарювання, іншим способом неможливо одержати достовірні фактичні дані, що мають значення для своєчасного та якісного документування злочину та припинення його злочинної діяльності, а також іншим способом неможливо збирання доказів вчинення злочину вищевказаними особами, причетними до його скоєння.
В ст. 9 КПК України вказано, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язанні всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального правопорушення, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного надати їм належну оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Відповідно до ч. 1 ст. 222 КПК України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.
Оскільки у даному кримінальному провадженні встановлюються обставини кримінального правопорушення та особи, які причетні до його скоєння, то на даному етапі не є допустимим розголошення відомостей досудового розслідування з метою запобігання передчасному розповсюдженню обставин кримінального провадження.
На підставі вищевикладеного, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, з метою встановлення відомостей про обставини кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його скоєння, які, беззаперечно, будуть використанні як речові докази, а також мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, встановлення причетних до його скоєння осіб, а саме у здійсненні тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні виконавчого комітету Криворізької міської ради, який розташований за адресою: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1, з метою виявлення та вилучення копій документів які були подані автомобільними перевізниками – претендентами ПАТ «Північтранс» та ТОВ «Приват-Автотранс» до виконавчого комітету Криворізької міської ради для участі 14 січня 2020 року у міському конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Кривому Розі, а саме: документи на кожен об`єкт які містилися в конвертах з позначкою № 1 та № 2.
В разі отримання вищевказаних відомостей та документів з`явиться можливість в безпосередньому використанні останніх у кримінальному провадженні та взагалі встановлення в повному обсязі обставин вчинення кримінального правопорушення.
Посилаючись на викладене, слідчий просив надати йому дозвіл на тимчасовий доступ до зазначених документів з можливістю вилучення їх копій. та на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розглянути клопотання без виклику представників виконавчого комітету Криворізької міської ради.
Слідчий у судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності, при цьому просив клопотання задовольнити з наведених у ньому підстав.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК Українипредставник особи, у володінні якої знаходяться документи, у судове засідання не викликався.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема, зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Наведені в клопотанні обставини та додані до нього матеріали дають слідчому судді достатні підстави вважати, що зазначені в клопотанні документи перебувають у володінні виконавчого комітету Криворізької міської ради, містять відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і не становлять собою та не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За встановлених обставин слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є достатньо обґрунтованим, тому його слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-165, 369-372 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Раца О.М. про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Рац Олександру Миколайовичу дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні виконавчого комітету Криворізької міської ради, що розташовано за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1, а саме: копій документів які були подані автомобільним перевізником – претендентом ПАТ «Північтранс» та ТОВ «Приват-Автотранс» до виконавчого комітету Криворізької міської ради для участі 14 січня 2020 року у міському конкурсі з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Кривому Розі, а саме: копій документів на кожен об`єкт які містилися в конвертах з позначкою № 1 та № 2 з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій.
Зобов`язати посадових осіб виконавчого комітету Криворізької міської ради, що розташовано за адресою: виконавчого комітету Криворізької міської ради, надати слідчому СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Рац Олександру Миколайовичу тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій.
Строк дії ухвали встановити до 06.04.2020 року.
Роз`яснити, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Надати слідчому СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Рац Олександру Миколайовичу оригінал ухвали про тимчасовий доступ до документів для пред`явлення, а копію – для вручення посадовим особам виконавчого комітету Криворізької міської ради, що розташовано за адресою: виконавчого комітету Криворізької міської ради
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя Ю.В. Онопченко