
Справа № 373/375/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2020 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором ВТП «Переяславська Русь», мешканця АДРЕСА_1 ,
– за ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ?
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 317 від 03.03.2020, складеного головним державним ревізором-інспектором Головного управління Державної податкової служби у Київській області Пархомчуком О.А., вбачається, що при проведенні фактичної перевірки ВТП «Переяславська Русь», розташованого по вул. Шкільній, 4 в м. Переяславі Київської області встановлено, що ОСОБА_2 , який працює директором зазначеного підприємства, порушив порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі. Зокрема, встановлено факт реалізації пального без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа, а також здійснення реалізації пального, необлікованого у встановленому законодавством порядку за місцем його реалізації (зберігання), на загальну суму 2 348,97 грн. Таким чином він порушив п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення повинні бути зазначені: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості необхідні для вирішення справи.
За правилами ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото ? і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов?язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
ОСОБА_2 не повідомлений про розгляд справи, оскільки судова повістка, яка була направлена за адресою його місця проживання, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення, йому не вручена та повернута із відміткою «Не знайдено».
З огляду на вищевикладене, суд позбавлений можливості ідентифікувати особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, перевірити правильність кваліфікації дій ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 1551 КУпАП, а також з?ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, що передбачено ст. 280 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що на даний час відсутні підстави для розгляду даного протоколу про адміністративне правопорушення в суді.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, —
ПОСТАНОВИВ:
Повернути протокол про адміністративне правопорушення № 317 від 03.03.2020 та адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 1551 КУпАП до Головного управління Державної податкової служби в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. І. Рева