
Справа № 209/760/20
Провадження № 3/209/365/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2020 року суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Байбара Г.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює в КП «Тепломережі» КМР на посаді начальника енергоінспекції, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 з 14 серпня 2017 року працює на посаді начальника енергоінспекції Комунального підприємства «Тепломережі» Кам`янської міської ради (назва якого змінювалася), тобто є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку згідно п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (в редакції станом на 16.09.2016 року) поширюється дія вказаного закону.
ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно зі ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, з 01 січня 2017 року набула обов`язку електронного декларування і повинна була подати щорічну декларацію за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, але в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушила обов`язкові строки подання декларації за 2018 рік, опублікувавши декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 09 квітня 2019 року. Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є місце роботи суб`єкта декларування ОСОБА_1 – КП «Тепломережі» КМР, розташоване по вул. Тритузній, буд. 168 в м. Кам`янське Дніпропетровської області.
Таким чином, ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол № 201 від 27 лютого 2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, через канцелярію суду надала письмову заяву, в якій просить розглядати справу про адміністративне правопорушення про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП за її відсутності. Визнає свою вину у скоєнні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме в тому, що вона, перебуваючи на посаді начальника енергоінспекції КП КМР «Тепломережі» подала декларацію за 2018 рік лише 09 квітня 2019 року, тобто поза межами строку, встановленому для подачі декларації.
Прокурор Малий С.С. в судове засідання не з`явився, надав письмове клопотання, в якому просить розглядати справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за його відсутності та вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення нею 01 квітня 2019 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання електронної декларації за 2018 рік та призначити їй адміністративне стягнення у виді 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00 грн.
Вивчивши матеріали справи, з`ясувавши думку прокурора, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, не подавши своєчасно без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №№ 959/29088, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29088 (зі змінами від 18 серпня 2016 року), така система розпочинає свою роботу в два етапи: другий етап – з 00 години 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування, до яких відносяться посадові особи публічного права, що обіймають посади, які не віднесені до посад осіб, які, згідно ст. 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» та «в», п. 5 частини 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 01квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено що ОСОБА_1 наказом № 21-к від 10 серпня 2017 року призначена з 14 серпня 2017 року на посаду начальника енергоінспекції КМ «Тепломережі» Кам`янської міської ради, власником і засновником якого є Кам`янська міська рада, і яке, згідно ст. 81 ЦК України, є юридичною особою публічного права.
Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка зобов`язана подавати щорічну електронну декларацію про майновий стан до 01 квітня.
Згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції було встановлено, що ОСОБА_1 декларацію про майновий стан за 2018 рік подала 09 квітня 2019 року, порушивши обов`язкові строки подання декларацій.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Обставини, що викликають провадження по справі про адміністративне правопорушення визначені ст. 247 КУпАП.
Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.
Так, з матеріалів справ вбачається, що днем виявлення правопорушень є 27 лютого 2020 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за фактом порушення нею без поважних причин обов`язкових строків подання декларації за 2018 рік підтверджується наявними у матеріалах справи та дослідженими судом доказами:
- протоколом № 201 від 27 лютого 2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією;
- листом начальника управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Дніпропетровської області від 26 лютого 2020 року;
- листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 05 лютого 2020 року за № 861/55/103/01-2020;
- листом КП КМР «Тепломережі» від 12 лютого 2020 року № 00.08.0339;
- рапортом оперуповноваженого відділу №6 протидії корупції в Дніпропетровській області ДСР НП України Дениско В.;
- посадовою інструкцією начальника енергоінспекції КП КМР «Тепломережа»;
- наказами КП КМР «Тепломережі» від 15 грудня 2016 року № 127-к та від 11 грудня 2017 року № 95-к «Про вжиття заходів щодо подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб`єктами декларування;
- наказом (розпорядженням) від 10 серпня 2017 року № 21-к про призначення ОСОБА_1 на посаду начальника енергоінспекції КП КМР «Тепломережі»;
- роздрукованою електронною декларацією ОСОБА_1 за 2018 рік;
- результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданої ОСОБА_1 декларації за 2018 рік 09 квітня 2019 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07 лютого 2020 року;
- інформацією щодо перебування ОСОБА_1 на лікарняному та у відпустці за 2019 рік;
- Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо КП КМР «Тепломережі»; штатним розписом КП КМР «Тепломережі»; статутом КП Кам`янської міської ради «Тепломережі».
Судом встановлено, що датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є перший день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме - 01 квітня 2019 року.
Датою виявлення вказаних адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 27 лютого 2020 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення з протоколом про адміністративне правопорушення № 201 від 27 лютого 2020 року, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є визнання нею своєї вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому ч.1 ст. 176-2 КУпАП.
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 33, 36, 38, ч.1 ст. 172-6, 245, 247, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя Г.А. Байбара.