Постанова № 88432637, 26.03.2020, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
26.03.2020
Номер справи
173/491/20
Номер документу
88432637
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 173/491/20

Провадження № 3/173/164/2020

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 березня 2020 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;

місце проживання:

АДРЕСА_1 ;

місце роботи: Кам`янське вище професійне училище, викладач

про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

Відповідно до абзацу 10 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" (далі по тексту - Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно постанови Новомиколаївської селищної виборчої комісії Верхньодніпровського району Дніпропетровської області № 45 від 03.11.2015 року "Про реєстрацію обраних депутатів Новомиколаївської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області сьомого скликання", було обрано 22 депутати, в тому числі ОСОБА_1 (том справи 1, а.с.49-52).

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Новомиколаївської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, відповідно до п.п. "б" ч.1 ст.3 Закону є суб`єктом, на яких поширюється дія вказаного Закону.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту - НАЗК), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону передбачено, що НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" № 2 від 10.06.2016 р. (зареєстрованим Міністерством юстиції України 15.07.2016 р. за № 958/29088) із змінами згідно рішення НАЗК № 1 від 18.08.2016 р. (зареєстрованим Міністерством юстиції України 19.08.2016 р. за № 1153/29283), така система розпочинає свою роботу в два етапи.

Перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 р. для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 р. займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 р. чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України "Про запобігання корупції" шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 будучи депутатом Новомиколаївської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, набула обов`язку електронного декларування з 01.01.2017 року. Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

При дослідженні матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 були відомі вимоги фінансового контролю, передбачені Розділом VII Закону України "Про запобігання корупції", а також відомий порядок та строки подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік подала лише 08.01.2020 року о 14 годині 52 хвилини, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2017 рік (том справи 2, а.с.20).

Згідно іншого матеріалу встановлено, що ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подала 08.01.2020 року о 15 годині 28 хвилин, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік (том справи 1, а.с.20).

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала свою вину та щиро розкаялась у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, та пояснила, що вона дійсно несвоєчасно подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки. А також підтвердила, що електроні форми щорічних декларацій за 2017, 2018 роки вона подала лише 08.01.2020 року.

Вислухавши пояснення, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:

- згідно пояснень ОСОБА_1 встановлено, що їй були відомі вимоги фінансового контролю, передбачені Розділом VII Закону України "Про запобігання корупції", а також відомий порядок та строки подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При цьому, гр. ОСОБА_1 визнала, що несвоєчасно подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки. А також підтвердила, що електроні форми щорічних декларацій за 2017, 2018 роки вона подала лише 08.01.2020 року;

- згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК встановлено, що ОСОБА_1 подала електроні форми щорічних декларацій за 2017, 2018 роки лише 08.01.2020 року, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічних декларацій.

Надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , суд враховує характер вчинених правопорушень, котрі стосуються засад запобігання та протидії корупції, а тому, вважає за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1, ст.36 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Верхньодніпров.УК/В-Дніпр.р-н/22030101; код за ЄДРПОУ 37677195; Р/р UA398999980313121206000004063).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _____