
221/9306/19
3/221/95/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2020 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Безрук Т.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Волноваським РВ 27.07.2006р., не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
по ч. 1 ст. 187 КУпАП,
встановив:
Постановою Селидівського міського суду Донецької області від 07.03.2019 року стосовно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік із застосуванням обмежень у вигляді заборони виходити з будинку у період часу з 20.00 год до 04.00 год, крім виходу на роботу; заборони перебування у визначених місцях району (міста); реєстрації в органах Національноїх поліції за місцем проживання.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 177813 від 10.12.2019 р., 14.11.2019 р. ОСОБА_1 без повідомлення та дозволу поліції змінив адресу місця проживання з АДРЕСА_2 АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені обмеження та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засідання ОСОБА_1 визнав, що змінив місце проживання без повідомлення працівників поліції.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважаю його винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП з таких підстав.
Згідно частини 1 статті 187 КУпАП, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції -
тягнуть за собою адміністративну відповідальність.
За положеннями ст.1 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
За вимогами ст.9 того ж Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов`язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати, зокрема, таких правил: а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах.
Тобто, вищевказаним Законом імперативно встановлено обов`язок особи, стосовно якої встановлено адміністативний нагляд, повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця місця проживання чи перебування і лише на підставі постанови суду до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, можуть бути застовані обмеження, визначені ст.10 Закону.
Статею 10 Закону встановлено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебувати у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
З копії постанови Селидівського міського суду Донецької області від 07.03.2019 року встановлено, що стосовно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік із застосуванням обмежень у вигляді заборони виходити з будинку у період часу з 20.00 год до 04.00 год, крім виходу на роботу; заборони перебування у визначених місцях району (міста); реєстрації в органах Національноїх поліції за місцем проживання.
З матеріалів справи вбачається, що вина ОСОБА_1 у порушені правил адміністративного нагляду підтверджується наявними у матералах справи документами: протоколом про адміністративне правопорушення, постановою Селидівського міського суду Донецької області від 07.03.2019 р. про встановлення стосовно ОСОБА_2 адміністративного нагляду строком на 1 рік із застосуванням певних обмежень.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, порушив правила адміністративного нагляду та скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.187 КУпАП, оскільки вказані вище факти його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені під час судового слідства
У відповідності до статті 22 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно статті 23 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Під час розгляду справи не встановлено пом`якшуючих або обтяжуючих провину обставин.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка вперше притягається до адмінвідповідальності, вважаю, що до ОСОБА_1 , з метою виховання його в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, необхідно застосувати стягнення у вигляді мінімальної суми штрафу, передбаченої ч.1 ст.187 КУпАП, - три неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі сь.40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 ЗУ "Про судовий збір" підлягає стягненню з особи, яку притягнуто до адмінвідповідальності, до спеціального фонду Держбюджету України судовий збір в сумі 420,40 грн
Керуючись ст.ст.27, 33, 34, 35, 187 ч.2, 40-1, 221, 280-284 КУпАП, ст.4ЗУ "Про судовий збір",
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 51 (п`ятдесят одна) грн. 00 коп. в дохід держави на рахунок отримувача: UА 808999980313020106000005179, отримувач коштів: Волноваське УК/Волноваський район - 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37980308, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 420 ( чотириста двадцять) грн. 40 коп. до спеціального фонду Державного Бюджету України на рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Донецький апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та пред`явлена до виконання впродовж трьох місяців, до 21.04.2020 року.
Суддя Т.В.Безрук