Ухвала суду № 88428674, 26.03.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.03.2020
Номер справи
640/1514/20
Номер документу
88428674
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про відмову в забезпеченні доказів

26 березня 2020 року м. Київ № 640/1514/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі Маруліної Л.О., вирішивши у відкритому судовому засіданні без здійснення фіксування звукозаписувальним засобом заяву про забезпечення доказів в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1 доГенерального прокурора Українипро визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Генерального прокурора України (далі також - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ Генерального прокурора України від 21 грудня 2019 №2173ц;

- зобов`язати Генерального прокурора України запропонувати позивачу працевлаштування в Офіс Генерального прокурора з урахуванням вимог вище наведених спеціальних Законів на посаду рівнозначну тій яку позивач обіймав до проведення заходів з реформування органів прокуратури.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.02.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі в порядку загального позовного провадження.

18.03.2020 року позивачем через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) подано заяву про забезпечення доказів.

Відповідно до частини другої статті 114 Кодексу адміністративного судочинства України Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.

Частиною першою - третьою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що Заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, визначеному цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею.

Заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду.

Заявник та інші особи, які можуть отримати статус учасників справи, повідомляються про дату, час і місце судового засідання, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.03.2020 року призначено до розгляду в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів на 26.03.2020 року.

У судове засідання 26.03.2020 року сторони не прибули.

Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вирішуючи заяву про забезпечення доказів, суд зазначає наступне.

Згідно із статтею 15 Кодексу адміністративного судочинства України суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом доказів, у тому числі за місцем їх знаходження, забороною вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язанням вчинити певні дії щодо доказів.

Так, у заяві про забезпечення доказів позивач просить суд зобов`язати відповідача в установлений судом термін надати інформацію про наявність вакантних посад прокурорів, а також рівнозначних вакантних посад державних службовців у центральному апаратів відповідача станом на день звільнення ОСОБА_1 з посади старшого слідчого в ОВС згідно з наказом Генерального прокурора від 21.12.2019 року та на теперішній час.

Відповідно до пунктів 4-6 частини першої статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про забезпечення доказів зазначаються: докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів; спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази.

Заяву про забезпечення доказів відрізняє від клопотання про витребування доказів (стаття 80 Кодексу адміністративного судочинства України) те, що у ній необхідно вказати на ті обставини, які свідчать про небезпеку того, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим. Саме ці обставини зумовлюють необхідність забезпечення доказів, щоб вони могли бути використані для з`ясування обставин у справі.

Отже, для визнання заяви про забезпечення доказів поданою у відповідності з вимогами процесуального законодавства обов`язковим є наведення заявником обґрунтованих доводів щодо існування обставин, які свідчать про неможливість без вжиття додаткових заходів у подальшому витребування у певних осіб необхідних доказів.

При цьому, в обґрунтування заяви про забезпечення доказів позивачем не наведено переконливих доводів щодо існування таких обставин.

Виходячи із змісту поданої заяви та оголошених представником позивача підстав в судовому засіданні, суд приходить до висновку про її необґрунтованість і не вбачає підстав для задоволення заяви про забезпечення доказів.

Керуючись положеннями статтями 80, 114-117, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення доказів відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Повну увхалу складено 26.03.2020 року.

Суддя Л.О. Маруліна