Ухвала суду № 88428639, 25.03.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.03.2020
Номер справи
826/8080/18
Номер документу
88428639
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

25 березня 2020 року справа №826/8080/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про накладання штрафу в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1 до1. Міністерства оборони України 2. Сумського обласного військового комісаріатупровизнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2019 року в адміністративній справі №826/8080/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва від 27 червня 2019 року, адміністративний позов задоволено частково: зобов`язано Міністерство оборони України розглянути питання щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії, відповідно до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975, і прийняти відповідне рішення; в іншій частині адміністративного позову відмовлено; встановлено Міністерству оборони України строк у десять днів з дня набрання рішенням суду законної сили для подання звіту про виконання рішення; попереджено Міністерство оборони України про можливість застосування заходів, передбачених частиною другою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

До суду надійшло клопотання позивача про накладання штрафу за неподання звіту про виконання рішення, у якому просить: 1) накласти штраф на керівника Міністерства оборони України за неподання звіту про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2019 року у справі №826/8080/18; 2) надати новий десятиденний строк для подання звіту Міністерством оборони України про вжиті заходи щодо належного виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2019 року у справі №826/8080/18.

Відповідно до частини четвертої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

Розгляд питання про накладення штрафу призначено на 16 березня 2020 року, про що учасників справи повідомлено відповідними повістками.

В судове засідання 16 березня 2020 року представники сторін не прибули, у зв`язку із чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось; на підставі частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.

Виходячи зі змісту заявленого клопотання та матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини другої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною третьою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.

Таким чином, у разі неподання суб`єктом владних повноважень у встановлений судом строк звіту про виконання судового рішення, яке набрало законної сили, або за наслідками розгляду такого звіту суд має право накласти на керівника такого суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або встановити новий строк подання звіту.

Разом з тим, розглядаючи питання накладення штрафу, необхідно встановити, що рішення не виконано повністю або в частині, з`ясувати причини невиконання судового рішення, встановити керівника, відповідального за виконання постанови.

Частина перша статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Судом встановлено, що 12 липня 2019 року Міністерством оборони України подано клопотання про продовження строку подання звіту про виконання рішення суду.

24 лютого 2020 року (відповідно відмітки служби діловодства суду) відповідачем 1 подано до суду звіт про виконання рішення суду, до якого долучено витяг з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 30 листопада 2019 року №168, у якому зазначено наступне: "На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 березня 2019 року за справою №826/8080/18 та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2019 року: відмовити в призначенні одноразової грошової допомоги громадянину ОСОБА_1 (Сумський ОВК), якого 11 травня 1987 року звільнено зі строкової військової служби та 25 липня 2017 року під час огляду органами МСЕК визнано особою з інвалідністю III групи внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії (довідка МСЕК серія 12 AAA №484989 від 25 липня 2017року); заявник не має права на одержання одноразової грошової допомоги, оскільки згідно з пунктом 6 частини 2 статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також підпунктом 3 пункту 6 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975, одноразова грошова допомога призначається особам, звільненим зі строкової служби, якщо інвалідність настала не пізніше ніж через гри місяці після звільнення зі служби внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мало місце в період проходження служби.

Заявнику інвалідність встановлено понад 3-місячний термін.

Аналогічна правова позиція наведена в постанові Верховного Суду від 12 лютого 2019 справа №816/1458/18".

Таким чином, з наведеного вбачається, що Міністерством оборони України надано звіт про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2019 року в адміністративній справі №826/8080/18 та фактично виконано вказане рішення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що правові підстави для накладення штрафу на керівника Міністерства оборони України за неподання звіту про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2019 року у справі №826/8080/18 відсутні, а тому у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про накладання штрафу необхідно відмовити.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

У задоволені клопотання ОСОБА_1 про накладання штрафу відмовити.

Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.А. Кузьменко