
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/310/20
№ 3/733/112/20
Постанова
Іменем України
"25" березня 2020 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі судді – Овчарика В.М.,
за участю прокурора Пшиченка І.П.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності-
ОСОБА_1 та
секретаря Кулак О.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Бігільдєно Дашківського району Липіцької області Російської Федерації, вдови, мешканки АДРЕСА_1 , обліковця по роботі з пайовиками ТОВ «Наташа-Агро», депутата Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, ІПН: НОМЕР_1 ,
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, тобто у відповідності до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у встановлений законом термін несвоєчасно подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подала таку декларацію 17.10.2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки скоєння нею корупційного діяння знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просив накласти на неї стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до рішення 1 сесії 7 скликання Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області від 18.11.2015 затверджено рішення Тростянецької сільської виборчої комісії про визнання повноважень депутатів Тростянецької сільської ради, серед яких також значиться ОСОБА_1 (а.с. 14-15).
Як убачається із листа Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області № 03-04/45 від 04.02.2020 року депутати сільської ради ознайомлені з вимогами антикорупційного законодавства (а.с. 9).
Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 , займаючи статус депутата Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, була зобов`язана подати щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в період до 1 квітня 2019 року.
Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті: https://рublic.nazk.gоv.uа, було встановлено, що депутат Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області ОСОБА_1 подала декларацію за 2018 рік лише 17.10.2019 року о 14-30 год.
Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14.10.2014 року, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у встановлений законом термін, несвоєчасно подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подала таку декларацію 17.10.2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, за яке повинна нести адміністративну відповідальність.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка є вдовою, працює, ступінь її вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою вона притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
Керуючись ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд
постановив:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп (отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок: UA 908999980313111256000026001), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов`язана сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.М. Овчарик