
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
25 березня 2020 р. Справа № 480/4459/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.,
розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми заяву представника позивача про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Сумської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 06.12.2019 адміністративний позов ОСОБА_1 до Сумської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Сумської митниці ДФС від 09.10.2019 р. №UA805180/2019/000235/2 про коригування митної вартості. Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Сумської митниці ДФС судовий збір у розмірі 768,40 грн, а також витрати на правову допомогу в розмірі 4000 грн.
Постановою Другого апеляційного адміністратвиного суду від 13.02.2020 р. рішення Сумського окружного адміністративного суду від 06.12.2019 р. залишено без змін.
13.03.2020 до канцелярії суду представник позивача надав заяву про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просить замінити боржника - Сумську митницю ДФС на її правонаступника - Слобожанську митницю Держмитслужби.
Ухвалою суду від 17.03.2020 р. заяву представника позивача про заміну сторони виконавчого провадження призначено до розгляду на 25.03.2020 р.
В судове засідання 25.03.2020 р. сторони не з`явились, належним чином повідомлені про час та місце розгляду подання. Представник позивача надав заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без його участі.
Згідно частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши доводи заяви, суд вважає, що вона підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Суд встановив, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2019 року № 858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» (далі - Постанова) розпочато реорганізацію деяких територіальних органів Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби.
Як передбачає додаток 2 до Постанови, Сумська митниця ДФС реорганізована шляхом приєднання до Слобожанської митниці Держмитслужби, а Чернігівська митниця ДФС - до Північної митниці Держмитслужби.
Частина 1 ст. 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачає, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно ч. 5 ст. 104 ЦК України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
У той же час відповідно до пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074 (із змінами і доповненнями), далі - Порядок № 1074, дія якого поширюється на територіальні органи центральних органів виконавчої влади, у разі приєднання права і обов`язки органу виконавчої влади переходять до іншого органу виконавчої влади, до якого здійснюється приєднання.
Відповідно до п.7 Порядку № 1074 майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта.
Крім того, пунктом 12 Порядку № 1074 передбачено, що орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №1217-р «Питання Державної митної служби» з 08.12.2019 до Державної митної служби України перейшли функції і повноваження Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства.
Отже, правонаступником Сумської митниці ДФС є Слобожанська митниця Держмитслужби та відповідно всі права та обов`язки перешли до останньої.
Тобто відповідача у справі - Сумську митницю ДФС необхідно замінити на Слобожанську митницю Держмитслужби, яка є правонаступником та до якої відповідно до Розпорядження з 08.12.2019 перейшли усі функції та повноваження Сумської митниці ДФС.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.
Згідно із ч. 1 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Оскільки Слобожанська митниця Держмитслужби є правонаступником Сумської митниці ДФС, суд вважає за можливе допустити заміну сторони виконавчого провадження.
Керуючись ст. ст. 248, 256, 379 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача про заміну сторони виконавчого провадження у справі №480/4459/19 за позовом ОСОБА_1 до Сумської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження по справі №480/4459/19 Сумську митницю ДФС на Слобожанську митницю Держмитслужби (61003, м. Харків, вул. Короленка, 16-Б, код ЄДРПОУ 43332958).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду в п`ятнадцятиденний строк з дня складання ухвали. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Суддя О.А. Прилипчук