Рішення № 88379770, 23.03.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2020
Номер справи
520/569/20
Номер документу
88379770
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

23 березня 2020 р. № 520/569/20

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправної та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не перерахування дострокової пенсії за віком ОСОБА_1 як учаснику бойових дій в Демократичній республіці Афганістан з 22.05.1983 року по 26.10.1984 року;

- зобов`язати відповідача зарахувати до стажу період знаходження на військовій службі та участь у бойових діях в Демократичній республіці Афганістан 22.05.1983 року по 26.10.1984 року - 1 рік 5 міс. 4 дні у трикратному розмірі та перерахувати дострокову пенсію за віком як військовослужбовцю, який брав участь у бойових діях, починаючи від 30.06.2019 року з урахуванням раніше виплачених сум та врахуванням цього стажу.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що він є учасником бойових дій у зв`язку з участю в період з 22.05.1983 року по 07.02.1985 року в складі діючої армії в період ведення бойових дій в Демократичній республіці Афганістан та має право на дострокову пенсію зі зменшенням стажу. З приводу даного питання позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою та надав усі необхідні документи, проте отримав відмову у врахуванні до стажу роботи періоду з 22.05.1983 року по 26.10.1984 року, що складає 1 рік 5 місяців 4 дні, що вплинуло на розмір пенсії. Вказане, на думку позивача, свідчить про допущення відповідачем протиправної бездіяльності. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом задля захисту своїх прав.

Ухвалою суду від 20.01.2020 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.

Представник відповідача у наданому до суду відзиві на позов проти заявленого позову заперечував та зазначив, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що ґрунтуються на помилкових висновках позивача. При цьому, вказано, що позивач перебуває на обліку у відповідача з 30.06.2019 року та йому було призначено пенсію на підставі наданих документів. Однак, при призначенні пенсії період служби позивача з 22.05.1983 року по дати прибуття немає відповідачем із розрахунку один місяць за три враховано не було, оскільки такий період не є абсолютним. Зазначеного висновку відповідач дійшов після дослідження наданих позивачем документів. При цьому, представником відповідача вказано, що позивач 13.12.2020 року звернувся до управління із заявою у довільній формі, що свідчить про не дотримання останнім встановленого положеннями ст. 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» порядку звернення за перерахунком пенсії. Відтак, відповідачем було правомірно надано відповідь на звернення позивача у довільній формі листа, який не є підставою для перерахунку пенсії та зарахування до страхового стажу певного періоду. Отже, позовні вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 19.02.2020 року ухвалено, зокрема, розгляд справи за вищевказаним позовом здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є учасником бойових дій.

Позивачем вказано, що в період з 22.05.1983 року по 07.02.1985 року, що складає 1 рік 8 місяців 14 днів, він проходив службу в складі діючої армії в період ведення бойових дій в Демократичній республіці Афганістан та має право на дострокову пенсію зі зменшенням стажу для призначення пенсії за віком за період служби як один місяць служби за три місяці стажу.

Судовим розглядом справи встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для призначення дострокової пенсії, але йому не було враховано в стаж роботи період служби під час ведення бойових дій з 22.05.1983 року по 26.10.1984 року, що складає 1 рік 5 місяців 4 дні.

Як зазначено позивачем, не включення вказаного періоду вплинуло на розмір його пенсії, що порушило право на отримання пенсії у належному розмірі.

Так, зі змісту наданого представником відповідача відзиву на позов встановлено, що позивач з 30.06.2019 року перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за віком відповідно до пункту 3 розділу XV Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

При цьому, представником відповідача повідомлено, що з заявою про призначення пенсії та необхідними документами позивач звернувся до управління 17.04.2019 року та поданих документів було достатньо для визначення права для призначення пенсії.

В той же час, відповідачем суду повідомлено, що при зверненні за призначенням пенсії позивачем до органу Пенсійного фонду було надано, зокрема, довідку № 151 від 13.06.2019 р., видану Куп`янським об`єднаним військовим комісаріатом, відповідно до якої ОСОБА_1 проходив службу у Збройних Силах з 25.10.1982 року по 14.02.1985 року та довідку № 17 від 14.11.2018 року про те, що позивач проходив військову службу в складі діючої армії в період бойових дій (в тому числі під час виконання інтернаціонального обов`язку) з 22 травня 1983 р. по дати прибуття немає, з 27 жовтня 1984 року по 07 лютого 1985 року в/ч 2042 на території Республіки Афганістан.

Як встановлено судом під час розгляду справи, згідно наданих позивачем довідок відповідачем було зараховано ОСОБА_1 до стажу роботи весь період служби у Збройних Силах: з 14.02.1982 року по 26.10.1984 року із розрахунку місяць за місяць, за період з 07.02.1985 року по 14.02.1985 року із розрахунку один місяць за три місяці, з 08.02.1985 року по 14.02.1985 року із розрахунку один місяць за один місяць, проте відповідач дійшов висновку, що зарахувати позивачу період служби з 22.05.1983 року по дати прибуття немає із розрахунку один місяць за три підстав немає, оскільки вказаний період не є абсолютно визначеним, а зараховано до стажу роботи із розрахунку місяць за місяць.

Як зазначено позивачем у позовній заяві, він 18.11.2019 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії за віком, яка передбачена Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», та повторно - 13.12.2019 року.

При цьому, позивачем вказано, що за результатами розгляду заяви відповідачем не було прийнято рішення, не надана відповідь по суті питання та не пояснено з яких підстав не проведено перерахунок.

Вказане, на думку позивача, свідчить про допущення відповідачем протиправної бездіяльності щодо не перерахування дострокової пенсії за віком як учаснику бойових дій в Демократичній республіці Афганістан.

Надаючи оцінку зазначеним обставинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до положень ч.1 ст. 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Як визначено положеннями ч.5 ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Постановою правління Пенсійного фонду України затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 22-1 від 25.11.2005 року.

Суд зазначає, що відповідно до п. 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Відповідно до п. 1.7. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Згідно з положеннями п. 4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Відповідно до приписів п. 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Як передбачено положеннями п. 4.3. Порядку не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (заступником начальника управління відповідно до розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи копії заяв позивача від 18.11.2019 року та 13.12.2019 року, вважає за необхідне зазначити, що зміст заяви позивача від 13.12.2019 року очевидно дає змогу оцінити намір заявника, що свідчить про відповідність її вимогам Порядку.

Зазначена позиція суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 27.11.2019 року по справі № 748/696/17.

При цьому, наявні в матеріалах справи докази свідчать, що відповідачем було розглянуто заяви позивача та за результатами такого розгляду складено листи від 11.12.2019 року №6187/02.14-20 та від 21.12.2019 року №б/н, які є аналогічними за змістом.

Так, суд зазначає, що матеріали справи містять лист від 11.12.2019 року №6187/02.14-20, яким у відповідь на заяву позивача від 18.11.2019 року повідомлено, що відповідно до п.6 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №637 від 12.08.1993 року військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов`язку, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначає Міноборони. При цьому вказано, що за документами пенсійної справи відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» загальний страховий стаж позивача, який зараховано по 31.05.2019 року, становить 38 років 00 місяців 15 днів. В тому числі до страхового стажу зараховано в потрійному розмірі проходження військової служби в складі діючої армії в період бойових дій з 27.12.1984 року по 07.02.1985 року на підставі довідки №17, яка видана 14.11.2018 року Куп`янським об`єднаним міським військовим комісаріатом. Проходження військової служби з 22.05.1983 року по 26.10.1984 року не враховано в потрійному розмірі до загального страхового стажу, оскільки визначити період участі в бойових діях неможливо. Також у зазначеному листі наведено розрахунок середньомісячного заробітку, обчисленого відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та вказано на здійснення з 01.12.2019 року перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Водночас, зі змісту наданого до суду відзиву на позов вбачається зазначення останнім того, що позивач 13.12.2020 року звернувся із заявою довільної форми, що виключає можливість вирішення порушених у зверненні питань у порядку Закону України «Про звернення громадян» у спосіб надання відповіді у формі листа без прийняття відповідного рішення як-то передбачено ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» оскільки із заявою встановленої форми позивач не звертався.

Таким чином, суд зазначає, що зазначеними листами позивача було повідомлено про неможливість врахування до страхового стажу позивача відповідного періоду та повідомлено, що пенсія призначена та виплачується згідно чинного законодавства.

Водночас, суд зазначає, що вказані листи не містить в собі жодних доводів стосовно невідповідності заяви позивача.

Отже, вказані обставини свідчать, що відповідачем було розглянуто заяви позивача по суті, жодних порушень в частині звернення не встановило.

З огляду на викладене, суд вважає необґрунтованими зазначені доводи представника відповідача.

При цьому, слід вказати, що бездіяльність суб`єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб`єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Таким чином, враховуючи обставини справи суд приходить до висновку про відсутність підстав для визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не перерахування дострокової пенсії за віком ОСОБА_1 як учаснику бойових дій в Демократичній республіці Афганістан з 22.05.1983 року по 26.10.1984 року, оскільки відповідачем фактично вчинено дії стосовно відмови позивачу у перерахунку його пенсії шляхом направлення у відповідь на заяви позивача від 18.11.2019 року та 13.12.2019 року відповідних листів.

Однак, позивачем дії відповідача стосовно відмови у проведенні перерахунку або стосовно неналежного розгляду його заяв у даній справі не оскаржуються.

Отже, у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.

Стосовно позовних вимог позивача про зобов`язання відповідача зарахувати до стажу період знаходження на військовій службі та участь у бойових діях в Демократичній республіці Афганістан 22.05.1983 року по 26.10.1984 року - 1 рік 5 міс. 4 дні у трикратному розмірі та перерахувати дострокову пенсію за віком як військовослужбовцю, який брав участь у бойових діях, починаючи від 30.06.2019 року з урахуванням раніше виплачених сум та врахуванням цього стажу суд зазначає наступне.

Під час розгляду справи встановлено, що відповідачем було зараховано ОСОБА_1 до стажу роботи весь період служби у Збройних Силах: з 14.02.1982 року по 26.10.1984 року із розрахунку місяць за місяць, за період з 07.02.1985 року по 14.02.1985 року із розрахунку один місяць за три місяці, з 08.02.1985 року по 14.02.1985 року із розрахунку один місяць за один місяць.

При цьому, як зазначено відповідачем надана ОСОБА_1 довідка, а саме довідка №17 від 14.11.2018 року Куп`янського об`єднаного міського військового комісаріату, містить зазначення стосовно періоду «з 22.05.1983 року по дати прибуття немає», що свідчить про відсутність підстав для зарахування періоду з 22.05.1983 року по 26.10.1984 року з огляду на неможливість визначення періоду участі в бойових діях.

Надаючи оцінку зазначеним доводам суд вважає за необхідне вказати, що з наявної в матеріалах справи копії заяви позивача від 13.12.2019 року вбачається, що разом із нею до відповідача було подано копію посвідчення учасника бойових дій, копію довідки військкомату та копію військового квитка. При цьому, зі змісту заяви позивача вбачається, що до відповідача було подано копію довідки Куп`янського військового комісаріату №2197 від 13.11.2019 року.

Однак, зі змісту наданої представником відповідача на вимогу суду відповіді на зазначену заяву вбачається, що відповідачем не було надано оцінки поданим позивачем додатковим документам в цілому та, зокрема, довідці Куп`янського військового комісаріату №2197 від 13.11.2019 року.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність стосовно належного розгляду заяви ОСОБА_1 від 13.12.2019 року.

Водночас, суд зазначає, що зі змісту наявної в матеріалах справи копії військового квитка серії НОМЕР_1 вбачається, що позивач проходив службу у військовій частині 2042 у період з 20.05.1983 року по 14.02.1985 року.

Також матеріали справи містять копію довідки Куп`янського військового комісаріату №2197 від 13.11.2019 року, зі змісту якої вбачається, що рядовий запасу ОСОБА_1 відповідно до архівної довідки ЦПА ФСБ РФ від 13.04.2018 року №21/59/В-1279 проходив військову службу у в/ч 2042 в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов`язку на території Республіки Афганістан з 22 травня 1983 року по дати прибуття немає, з 27 жовтня 1984 року по 07 лютого 1985 року.

Враховуючи зміст наведеної довідки Куп`янського військового комісаріату №2197 від 13.11.2019 року, суд зазначає що остання дає підстави вважати, що весь період проходження військової служби позивача у військовій частині 2042 відбувався в період бойових дій.

Таким чином, враховуючи положення ч.2 ст. 9 КАС України, якою передбачено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, приходить до висновку про наявність підстав для виходу за межі позовних вимог позивача та визнання протиправною бездіяльності відповідача стосовно належного розгляду заяви позивача від 13.12.2019 року та наявність підстав для належного захисту прав позивача для зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахування дострокової пенсії за віком від 13.12.2019 року з урахуванням висновків суду у даній справі.

При цьому, з огляду на встановлені під час розгляду справи обставини не здійснення відповідачем належного розгляду заяви позивача про перерахування дострокової пенсії за віком від 13.12.2019 року та не надання оцінки усім поданим позивачем документам, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача про зобов`язання відповідача зарахувати до стажу період знаходження на військовій службі та участь у бойових діях в Демократичній республіці Афганістан 22.05.1983 року по 26.10.1984 року - 1 рік 5 міс. 4 дні у трикратному розмірі та перерахувати дострокову пенсію за віком як військовослужбовцю, який брав участь у бойових діях, починаючи від 30.06.2019 року з урахуванням раніше виплачених сум та врахуванням цього стажу у зв`язку з їх передчасністю.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 78, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (м-н Свободи 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022) про визнання бездіяльності протиправної та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області стосовно належного розгляду заяви ОСОБА_1 від 13.12.2019 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахування дострокової пенсії за віком від 13.12.2019 року з урахуванням висновків суду у даній справі.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) сплачену суму судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, 5, Держпром 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344).

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Мельников Р.В.