Ухвала суду № 88379192, 24.03.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2020
Номер справи
560/1128/20
Номер документу
88379192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/1128/20

УХВАЛА

24 березня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглядаючи адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Обслуговуючого кооперативу "Лакшері -1" про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом №03-637/21 від 07.02.2020, в якому просить застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації торговельного центру з офісними приміщеннями обслуговуючого кооперативу «ЛАКШЕРІ - 1», розташованого за адресою: Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 74, А (ЄДРПОУ: 41230590), до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зазначених в Акті складеного за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 27.12.2019 №84 (з додатком).

Ухвалою суду від 27.02.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

19.03.2020 до суду поступив відзив на позов №16-03/2020 від 16.03.2020, а також клопотання №16-03/2020/1 від 16.03.2020, в якому представник відповідача просить: 1) надати можливість прийняти участь у адміністративній справі № 560/1128/20 за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Обслуговуючого кооперативу «ЛАКШЕРІ-1» про застосування заходів реагування; 2) провести розгляд справи за правилами позовного, а не скороченого провадження; 3) відкласти розгляд даної справи для запобігання епідемії коронавірусної інфекції.

Вирішуючи вищевказане клопотання відповідача, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.

Пунктом 20 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - це адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частиною 1 ст. 260 КАС України визначено, що питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Пунктом 2 ч. 6 ст. 262 КАС України визначено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

З урахуванням наведеного, характеру спірних правовідносин та предмету доказування суд приходить до висновку про відсутність підстав для розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, а тому в задоволенні клопотання відповідача слід відмовити.

Клопотання про відкладення розгляду справи, також не підлягає задоволенню, адже розгляд справи вирішено проводити у спрощеному провадженні без повідомлення учасників, що відповідно не несе загрози здоров`ю учасників, так як їх не викликається у судове засідання.

Частиною 1 ст. 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 77 КАС України, докази надаються учасниками справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків визначених цим Кодексом.

Згідно з ч. 6 - 8 ст. 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Керуючись статтями 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Обслуговуючого кооперативу "Лакшері - 1" №16-03/2020/1 від 16.03.2020 про розгляд справи №560/1128/20 в судовому засіданні з повідомленням сторін та про відкладення розгляду справи - залишити без задоволення.

Позивачу - Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, до 03.04.2020 надати до суду докази, а саме:

а) докази належності об`єкту перевірки, розташованому за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 74А (згідно акту перевірки), Обслуговуючому кооперативу "Лакшері - 1" (право власності, користування, інше);

б) належним чином завірені копії актів перевірки ТОВ "Лакшері ТЦ" та ПП "А-Лекс" в 2019-2020 роках та рішень прийнятих за їх результатами (припис, інше), якщо такі були;

в) належним чином засвідчену копію на Посвідчення проведення перевірки Обслуговуючого кооперативу "Лакшері - 1", яка була проведена 27.12.2019;

г) письмову інформацію за підписом керівника, в якій вказати: 1) яке відношення до перевірки Обслуговуючого кооперативу "Лакшері - 1" (м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 74А) має третя особа, яка брала участь у проведенні заходу державного нагляду (контролю) - ПП "А-Лекс", про що вказано у акті перевірки; 2) яке відношення до перевірки має копія Посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) за №123 від 23.12.2019 (додаток до позову №4, який є в матеріалах справи) на проведення перевірки ТОВ "Лакшері ТЦ" ( якщо суд правильно розуміє - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лакшері ТЦ" ) до перевірки Обслуговуючого кооперативу "Лакшері - 1" (інша юридична особа), про що складено акт, копія якого є також додатком під №5; 3) які приміщення були перевірені Обслуговуючого кооперативу "Лакшері - 1" (назва (магазин, коридор, туалет, інше)), і окремо ТОВ "Лакшері ТЦ" та ПП "А-Лекс", які розміщені за однією адресою по вул. Проскурівська,74А м. Хмельницького та вказані в додатку 1 до наказу №711 від 11.12.2019.

Обслуговуючому кооперативу "Лакшері - 1", до 03.04.2020 надати до суду докази на підтвердження відзиву за №16-03/2020 від 16.03.2020, а саме: довідку за підписом керівника в якій відобразити всі будівлі (приміщення) - основні засоби, які використовуються та технічну документацію на них з урахуванням свого пояснення, як вказано у відзиві: "не вказано який саме об`єкт перевіряється, а також не вказано яка саме черга об`єкту підлягає перевірки" (що за черга (черги)); 2) підставу використання будівлі (приміщень) за адресою по вул. Проскурівська,74А м. Хмельницького з доказами цього (правочин, власність, інше); 3) хто є власником, і окремо балансоутримувачем будівлі (приміщень) по вул. Проскурівська,74А м. Хмельницького 4) копію Статуту Обслуговуючого кооперативу "Лакшері - 1".

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддя А.І. Петричкович