Рішення № 88378343, 20.03.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2020
Номер справи
360/684/20
Номер документу
88378343
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

20 березня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/684/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу за позовом адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

17 лютого 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, у якій позивач просила суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення №18229/0322 від 29.08.2019 та зобов`язати Управління Пенсійного фонду в м.Сєвєродонецьку Луганської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 11.09.2018 у розмірі відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», застосувавши коефіцієнт заробітної плати позивача, показника середньої заробітної плати за 2016-2017 роки, з проведенням перерахунку, відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії, починаючи з 11.09.2018, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів на усі несвоєчасно нараховані суми позивачу, починаючи з 11.09.2018 до їх фактичної виплати.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що на виконання постанови суду, якою було визнано право позивача на поновлення пенсії з 11.09.2018, відповідно до якого відповідач був зобов`язаний поновити позивачу пенсію, Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області поновило виплату пенсії позивачу з 11.09.2018 в розмірі 2376,78 грн.

Також зазначено, що оскаржуване рішення відповідача щодо розрахунку пенсії позивача містить очевидні порушення, а саме: не враховані показники заробітної плати позивача, не врахований показник середньої заробітної плати, з 2016-2017 року, у розмірі 5377,90 грн, не виконано перерахунку відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії, не проведено індексації та компенсації втрати частини доходів відповідно до чинного законодавства, невірно зазначено стаж роботи позивача, замість підтверджених 47 років, зазначено 41 рік 08 місяців.

Ухвалою суду від 20 лютого 2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с. 68-69).

03 березня 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 74-77), в обґрунтування якого зазначено, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.04.2019 та постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 30.07.2019 у справі №360/986/19 управлінням Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області було проведено поновлення виплати пенсії з 11.09.2018, відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», про що було повідомлено представника позивача Меламеда В.Б., супровідним листом вих.№18229/03-22 від 29.08.2019. У позовній заяві представник позивача ОСОБА_2 просить провести перерахунок пенсії позивачу, починаючи з 11.09.2018, проте з відповідною заявою про перерахунок пенсії, ні представник позивача, ні позивач взагалі до управління не звертались.

Також відповідач зазначив, що застосування коефіцієнта заробітної плати позивача, показника середньої заробітної плати за 2016-2017 роки неможливе, оскільки в позовних вимогах йде мова про поновлення вже призначеної позивачу пенсії, а не про призначення пенсії.

Крім того, відповідачем зазначено, що в наданій позивачем копії трудової книжки (стор.20, №22 від 23.12.2003 - мовою оригіналу „переведен инженером по охране труда..."), свідчить про те, що позивач не звільнений з роботи, тому є працюючим пенсіонером, тому положення статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на нього не розповсюджуються.

На підставі викладеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.

Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Суд зазначає, що рішеннями Луганського окружного адміністративного суду у справах №812/1067/18 від 27.06.2018 та №360/986/19 від 03.04.2019, що набрали законної сили, встановлено такі обставини.

Позивач ОСОБА_1 звернувся через уповноваженого за нотаріально посвідченою довіреністю представника до Управління Пенсійного фонду України із апостильованою заявою від 04.09.2017 про призначення/перерахунок пенсії, в якій просив поновити йому пенсію з 26.09.2009, що також підтверджується матеріалами справи (а.с. 84).

Листом Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України від 26.10.2017 № 15100/св-11 заяву ОСОБА_1 направлено до УПФУ в м. Сєвєродонецьку для розгляду по суті.

Листом від 04.10.2017 № 16203/02-21 відповідач повідомив представника позивача про те, що відповідно до п. 1 Порядку № 22-1 заяви на поновлення пенсії, якщо виплату пенсії було припинено, подаються пенсіонерами (законними представниками) особисто до органів Пенсійного фонду України. Поновлення виплати пенсії за заявами, посвідченими нотаріально, поданими довіреними особами або надіслані поштою, не допускається. ОСОБА_1 не перебував і не перебуває на обліку в УПФУ в м. Сєвєродонецьку, ніяких документів та пенсійної справи ОСОБА_1 в управлінні немає, оскільки пенсія призначалась та було припинено виплату пенсії з 2009 року на момент виїзду за кордон не в УПФУ в м. Сєвєродонецьку. Отже, оскільки представник не звернувся до спеціалістів відділу обслуговування громадян відповідно до зазначених нормативних документів, заява вважається не поданою відповідно до встановленого Порядку подання документів до органів Пенсійного фонду України. Зазначено, що цей лист не є рішенням або відмовою в поновленні пенсії.

29.09.2017 представник позивача за довіреністю прибула до УПФУ в м. Сєвєродонецьку та залишила у приймальні заяву та копії документів, які надіслано Пенсійним фондом України, та підтверджується доповідною запискою від 29.09.2017.

Проте, листом від 10.11.2017 № 281/Я-8 відповідач повідомив представника позивача про те, що поновлення виплати пенсії за заявами, посвідченими нотаріально, поданими довіреними особами або надіслані поштою, не допускається; ОСОБА_1 не перебував і не перебуває на обліку в УПФУ в м. Сєвєродонецьку, ніяких документів та пенсійної справи ОСОБА_1 в УПФУ в м. Сєвєродонецьку немає, оскільки пенсія призначалась та було припинено виплату пенсії з 2009 року на момент виїзду за кордон не в УПФУ в м. Сєвєродонецьку. Отже, так як ОСОБА_1 не звернувся до спеціалістів відділу обслуговування громадян відповідно до вищезазначених нормативних документів, заява вважається не поданою відповідно до встановленого Порядку подання документів до Пенсійного фонду України. Зазначено, що цей лист не є рішенням або відмовою в поновленні пенсії.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 у справі №812/1067/18 позов задоволено частково; зобов`язано управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення/перерахунок пенсії від 04 вересня 2017 року. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання рішення суду у справі № 812/1067/18, управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області розглянуло заяву позивача про призначення пенсії від 04.09.2017 та прийняло рішення про відмову в поновленні пенсії від 09.10.2018 № 2018, оскільки ОСОБА_1 не звернувся до спеціалістів відділу обслуговування громадян відповідно до вищезазначених нормативних документів, заява вважається не поданою відповідно до встановленого Порядку подання документів до Пенсійного фонду України.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду у справі від 06.04.2019 №360/986/19 позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про зобов`язання провести поновлення та виплату пенсії за віком задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09.10.2018 № 2018 про відмову в поновленні пенсії ОСОБА_1 . Зобов`язано управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області поновити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 шляхом її призначення відповідно до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 30.07.2019 у справі №360/986/19 апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2019 року у справі № 360/986/19 - задоволено частково. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2019 року у справі № 360/986/19 - скасовано в частині вирішення позовних вимог за період з 2009 року до 11.09.2018 року, а в цій частині позов залишено без розгляду. В решті рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2019 року у справі № 360/986/19, зокрема, в частині задоволення позовних вимог з 11.09.2018 року - залишено без змін (а.с. 43-52).

27 серпня 2019 року до Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області від представника позивача надійшла заява в порядку звернень громадян, щодо надання інформації з приводу добровільного виконання рішення суду від 03.04.2019 у справі №360/986/19 (а.с. 81).

Листом Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області №18229/03-22 від 29.08.2019 повідомлено, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.04.2019 у справі №360/986/19 та постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 30.07.2019 щодо зобов`язання відповідача провести поновлення та виплату пенсії за віком, прийнято відповідне рішення 23 серпня 2019 року. Виплата пенсії буде проведене в вересні 2019 року на картковий рахунок ОСОБА_1 , реквізити якого зазначено в заяві від 19.09.2018 (а.с. 53, 81 зворотній бік).

До зазначеного листа відповідачем було додано: рішення щодо поновлення виплати пенсії, розрахунок пенсії, розрахунок стажу, розрахунок заробітної плати, розрахунок суми до виплати (а.с. 54-58).

Не погодившись з розрахунком пенсії відповідачем, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV(далі - Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058-IVзакріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Стаття 40 Закону №1058-IV визначає Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону №1058-IV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Згідно частини 2статті 40 Закону №1058-IV, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Згідно ч.1 ст. 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до частини 5 статті 45 Закону №1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846; далі - Порядок № 22-1).

Згідно з абзацом 1 пункту 1.1 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії" Порядку №22-1 заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до пункту 1.5 Порядку № 22-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Згідно з абзацом 5 пункту 1.7 Порядку №22-1, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 22-1 що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (абзац перший пункту 4.3 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1).

Згідно з абзацом 1 пункту 4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок пенсії, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу Пенсійного фонду України в установленому порядку.

Суд зазначає, що позивачу пенсія була призначена у 2004 році, яка виплачувалась до 2009 року, та з урахуванням рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.04.2019 у справі №360/986/19 та постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 30.07.2019 щодо зобов`язання відповідача провести поновлення та виплату пенсії за віком, поновлення виплати пенсії відбувається з 12.09.2018.

Позивачем не надано належних доказів на підтвердження того, що він звертався до відповідача із заявою про перерахунок пенсії та належним пакетом документів для перерахунку пенсії з урахуванням вимог до ч.2 ст. 40 "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та щоквартального підвищення розміру пенсії, у зв`язку з чим у відповідача були відсутні правові підстави для прийняття відповідного рішення про перерахунок або відмову в перерахунку пенсії.

З урахуванням відсутності відповідного рішення відповідача відносно позивача суд вважає, що позовні вимоги щодо зобов`язання відповідача провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 11.09.2018 у розмірі відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», застосувавши коефіцієнт заробітної плати позивача, показника середньої заробітної плати за 2016-2017 роки, з проведенням перерахунку, відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії, починаючи з 11.09.2018, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів на усі несвоєчасно нараховані суми позивачу, починаючи з 11.09.2018 є передчасними.

Щодо позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення №18229/0322 від 29.08.2019, суд зазначає, таке.

Як вже зазначалось вище судом, відповідно до частини 5 статті 45 Закону №1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Крім того, згідно з пунктом 19 статті 4 КАС України, індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Суд зазначає, що документ №18229/0322 від 29.08.2019 не є рішенням про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії позивачу, у розумінні положень Закону №1058-IV, Порядку №22-1 та пункту 19 статті 4 КАС України, оскільки жодним чином не зачіпає прав, свобод або обов`язків позивача, та фактично не має юридичної сили.

Суд зауважує, що вказаний документ №18229/0322 від 29.08.2019 - це лист-відповідь на звернення представника позивача щодо надання інформації стосовно добровільного виконання рішення суду, який має суто роз`яснювальний характер щодо питань поставлених у зверненні.

Таким чином, позивачем (його представником) не дотримано встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії ОСОБА_1 .

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що індексацію та перерахунок пенсій регулює стаття 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Так в частині 2 зазначеної статті вказано, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Частиною 3 статті 42 Закону №1058-VI встановлено, що з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Представником відповідача до матеріалів справи було трудову книжку ОСОБА_1 (а.с. 92-93), останній запис якої свідчить про те, що з 23.12.2003 позивача переведено на посаду інженера з охорони праці, кадрів та побуту 1 категорії у ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз». При цьому, запис про звільнення з вказаного підприємства відсутній.

Також жодних доказів на підтвердження факту звільнення позивача з зазначеного підприємства, позивачем (його представником) не надано.

Отже, за встановлених обставин позивач вважається таким, що продовжує свою трудову діяльність, а тому положення статті 42 Закону №1058-VI на нього не розповсюджується.

Також позивачем в позовній заяві було зазначено, що відповідачем у рішенні про поновлення пенсії не вірно враховано стаж позивача, замість 47 років, зазначено 41 рік.

Проте, в прохальній частині позовної заяви жодних вимог щодо зазначених посилань, позивачем не пред`явлено, а тому суд не розглядає наведені посилання позивача.

З огляду на вищенаведене, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 72-77, 241-246, 250, 255, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя О.В. Ірметова