Рішення № 88377931, 23.03.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2020
Номер справи
320/4815/19
Номер документу
88377931
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2020 року м. Київ № 320/4815/19

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом приватного орендного підприємства «Агрофірма Узинська»

до Головного управління ДПС у Київській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось приватне орендне підприємство «Агрофірма Узинська» із позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Н» за №0067395005 від 18.03.2019, винесеного Головним управлінням ДФС у Київській області, про зобов`язання сплатити штраф за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у сумі 280783,10 грн.

Позов мотивовано безпідставністю застосування контролюючим органом до позивача штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкових накладних, з огляду на рейдерське захоплення підприємства третіми особами та виготовлення в Центрі сертифікації ключів нового сертифікату відкритого ключа, внаслідок чого позивача було позбавлено можливості здійснювати подання в електронному вигляді податкових документів до податкових органів, про що позивачем також повідомлялось Білоцерківській ОДПІ. Оскільки після відновлення повноцінної діяльності підприємства реєстрація позивачем податкових накладних за вересень 2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних відбулась після спливу граничних строків реєстрації, вказана обставина не підпадає під поняття податкового правопорушення, відповідно позивача не може бути притягнуто до фінансової відповідальності.

Ухвалою суду від 06.09.2019 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, згідно якого позов не визнано. Зазначено, що за результатами проведеної камеральної перевірки позивача контролюючим органом встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних. Відповідачем наголошено, що незважаючи на відсутність у позивача можливості своєчасної реєстрації податкових накладних у період з 13.09.2018 по 09.10.2018 у зв`язку із рейдерським захопленням підприємства, позивача не було позбавлено можливості своєчасної реєстрації податкових накладних від 30.09.2018 з огляду на прийняття 09.10.2018 контролюючим органом належного договору про визнання електронних документів. Відтак, за наявності встановлених порушень граничних термінів реєстрації позивачем податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, контролюючий орган діяв у межах наданих повноважень та у спосіб, передбачений діючим законодавством.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.10.2019 замінено відповідача у справі - Головне управління ДФС у Київській області на правонаступника - Головне управління ДПС у Київській області.

Сторони участі повноважних представників у підготовчому судовому засіданні не забезпечили, про час, дату та місце його проведення повідомлялись належним чином. Представником позивача подано письмове клопотання про подальший розгляд справи за його відсутності.

Зважаючи на відсутність перешкод у розгляді справи за неявки у судове засідання представників сторін, на підставі частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України протокольною ухвалою суду від 30.10.2019 закрито підготовче провадження та вирішено здійснювати подальший розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з`ясувавши обставини справи, судом встановлено таке.

Приватне орендне підприємство «Агрофірма Узинська», ідентифікаційний код 00385916, місцезнаходження: 09161, Київська область, Білоцерківський район, м. Узин, вул. Волі, 26, зареєстроване як юридична особа 10.02.2000, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис від 20.05.2005 №13281200000000336.

Головним управлінням ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності ПОП «Агрофірма Узинська», код ЄДРПОУ 00385916, за вересень 2018 року, про що складено акт від 25.02.2019 №637/50-05/385916.

На підставі зазначеного акту перевірки Головним управлінням ДФС у Київській області винесено податкове повідомлення-рішення від 18.03.2019 №0067395005, яким до ПОП «Агрофірма Узинська» за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 1353868,66 грн. застосовано штраф у розмірі 10%, що складає 135386,88 грн.; за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 726981,13 грн. застосовано штраф у розмірі 20%, що складає 145396,22 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення отримано позивачем 21.03.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0911709532130 з відміткою про отримання.

ПОП «Агрофірма Узинська» подано до Державної фіскальної служби України скаргу від 28.03.2019 б/н на податкове повідомлення-рішення від 18.03.2019 №0067395005.

Державною фіскальною службою України прийнято рішення від 27.05.2019 №24388/6/99-99-11-06-01-25 про результати розгляду скарги, яким скаргу позивача залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 18.03.2019 №0067395005 - без змін.

Позивач, вважаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним, звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов`язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (далі по тексту - Податковий кодекс).

Відповідно до статті 75 Податкового кодексу, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи (пункт 75.1). Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах (абзац другий підпункт 75.1.1 пункту 75.1).

Статтею 76 Податкового кодексу встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова (пункт 76.1). Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу (пункт 76.2). Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу (пункт 76.3).

Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку позивача, про що складено відповідний акт від 25.02.2019 №637/50-05/385916.

Як убачається з акта перевірки, перевіркою встановлено порушення позивачем встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України строків реєстрації виписаних податкових накладних за вересень 2018 року.

Згідно пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до статті 201 Податкового кодексу (в редакції, чинній на момент виникнення між сторонами спірних відносин), на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін (пункт 201.1).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший).

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) (абзаци чотирнадцятий-сімнадцятий).

Абзацом вісімнадцятим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу встановлено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно абзаців першого-шостого пункту 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Зі змісту акта перевірки від 25.02.2019 №637/50-05/385916 убачається, що перевіркою встановлено затримку реєстрації позивачем податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних за вересень 2018 року: на 15 і менше календарних днів - на суму ПДВ 1353868,66 грн.; від 16 до 30 календарних днів - на суму ПДВ 726981,13 грн., що тягне за собою накладення на позивача штрафу у відповідних розмірах, передбачених статтею 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу.

Пунктом 109.1 статті 109 Податкового кодексу визначено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно пункту 110.1 статті 110 Податкового кодексу, платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до пункту 111.2 статті 111 Податкового кодексу, фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

З аналізу наведених вище положень Податкового кодексу убачається, що для вирішення питання про наявність чи відсутність підстав для застосування до платника податку відповідальності за затримку реєстрації податкових накладних необхідним є встановлення причин, що зумовили допущення такого пропуску, з урахуванням того, чи вчинено платником податку усіх залежних від нього дій з метою належного виконання податкового обов`язку щодо своєчасної реєстрації податкових накладних.

Зазначаючи про поважність причин пропуску граничних строків реєстрації податкових накладних за вересень 2018 року позивачем вказано, що з 13.09.2018 керівник ПОП «Агрофірма Узинська» Козачук М.А. втратив можливість здійснювати реєстрацію податкових накладних в електронному реєстрі у зв`язку із вчиненням рейдерського нападу на підприємство, внаслідок чого внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань директор Швець О.В. отримав в Центрі сертифікації ключів новий сертифікат відкритого ключа, чим позбавив ОСОБА_1 можливості здійснювати подання в електронному вигляді податкових документів ПОП «Агрофірма Узинська» до податкових органів.

На підтвердження наведених обставин позивачем надано: копії заяв ПОП «Агрофірма Узинська» від 13.09.2018 та від 19.09.2018 до Білоцерківської ОДПІ, з яких убачається повідомлення позивачем контролюючому органу про рейдерське захоплення ПОП «Агрофірма Узинська» та невчинення будь-яких дій щодо підприємства; копію наказу Міністерства юстиції України від 03.10.2018 №3118/5 «Про скасування реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», яким скасовано реєстраційні дії від 13.09.2018 №13531050012006008, №13531070013006008, №13531050014006008, №13531050015006008, №13531070016006008 стосовно ПОП «Агрофірма Узинська»; копію вироку Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 14.05.2019 у справі №357/2093/19 про визнання винуватим ОСОБА_2 у пред`явленому обвинуваченні, передбаченому частиною третьою статті 206-2 Кримінального кодексу України за фактом протиправного заволодіння корпоративними правами ПОП «Агрофірма Узинська» (код ЄДРПОУ 00385916).

Згідно інформації, наданої ДП «Національні інформаційні системи» на виконання вимог ухвали Київського окружного адміністративного суду від 06.09.2019, реєстраційні дії, проведені 13.09.2018 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ПОП «Агрофірма Узинська», були наступного змісту: №13531050012006008 - зміна складу або інформації про засновників (змінено на ОСОБА_2 ); №13531070013006008 - зміна керівника юридичної особи (змінено на ОСОБА_2 ), зміна складу підписантів (змінено на ОСОБА_2 ); №13531050014006008 - зміна місцезнаходження юридичної особи (у разі зазначення його в установчих документах) (змінено на 01030, м. Київ, вул. Івана Франка,будинок 18А); №13531050015006008 - зміна складу або інформації про засновників (змінено на ФОРТЕ ІНТЕЛЛІДЖЕНС ЛІМІТЕД (FORTE INTELLEGENCE LTD)); №13531070016006008 - зміна керівника юридичної особи (змінено на ОСОБА_3), зміна складу підписантів (змінено на ОСОБА_3 ).

На думку суду, наведені вище обставини щодо протиправного заволодіння корпоративними правами ПОП «Агрофірма Узинська» з подальшим внесенням змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань підписантів юридичної особи є суттєвою причиною, яка слугувала об`єктивною перешкодою у можливості підприємства своєчасно здійснювати реєстрацію складених але не зареєстрованих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно квитанції №2, заяву ПОП «Агрофірма Узинська» про приєднання до договору про визнання електронних документів, підписану директором ОСОБА_1, прийнято контролюючим органом 09.10.2018.

За твердженням відповідача, саме з 09.10.2018 у позивача з`явилась можливість реєстрації податкових накладних за вересень 2018 року.

Зазначаючи про неможливість своєчасної реєстрації до 15.10.2018 податкових накладних від 30.09.2018 №26, №31, №35, №36, №37 позивачем повідомлено, що така обставина зумовлена відсутністю доступу до поточного рахунку ПОП «Агрофірма Узинська» та недостатністю на електронному рахунку коштів у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку позивач мав право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1177), затверджено Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, яким встановлено, зокрема, що рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов`язань з податку (пункт 4). У разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов`язань платник податку у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов`язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка (підпункт 1 пункту 22).

Як убачається з наданих позивачем витягів в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ №1627814 за 09.10.2018, №1627820 за 10.10.2018, №1627821 за 11.10.2018, №2327192 за 12.10.2018, на електронний рахунок ПОП «Агрофірма Узинська» надходили суми за отриманими позивачем податковими накладними, які списано за виданими ПОП «Агрофірма Узинська» податковими накладними за період з 04.09.2018 по 30.09.2018. При цьому на кінець дня 12.10.2018 сума ліміту становила 2986,27 грн.

Згідно квитанцій №1 про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, загальний розмір суми ПДВ за податковими накладними ПОП «Агрофірма Узинська» від 30.09.2018 №26, №31, №35, №36, №37 складає 270716,84 грн.

Відповідно до анкети-заяви клієнта юридичної особи-резидента про приєднання до умов і правил надання банківських послуг, ПОП «Агрофірма Узинська» отримано доступ до рахунків підприємства в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» - 16.10.2018.

Згідно витягу №2327193 за 16.10.2018 електронний рахунок поповнено з поточного рахунку на 1 млн. грн., які відразу списано за виданими ПОП «Агрофірма Узинська» податковими накладними від 30.09.2018 №26, №31, №35, №36, №37.

Відтак, за висновком суду, позивачем вчинено усіх залежних від нього дій, спрямованих на якнайшвидшу реєстрацію вказаних вище податкових накладних, які не було своєчасно зареєстровано з незалежних від позивача причин.

Отже, враховуючи встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про допущення позивачем несвоєчасної реєстрації податкових накладних за вересень 2018 року за відсутності ознак протиправності з боку ПОП «Агрофірма Узинська», яка відбулась не з його вини, а у зв`язку із протиправними діями третіх осіб, спрямованих проти інтересів підприємства. Тому, за наведених обставин, застосування до позивача штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних є необґрунтованим, відповідно, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 18.03.2019 №0067395005 є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4211,77 грн. (платіжне доручення від 29.08.2019 №13389). Оскільки позов задоволено повністю, на користь позивача слід присудити понесені ним судові витрати в розмірі 4211,77 грн. за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Головного управління ДПС у Київській області.

Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Н» за №0067395005 від 18.03.2019, винесене Головним управлінням ДФС у Київській області, про застосування до приватного орендного підприємства «Агрофірма Узинська» штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у сумі 280783,10 грн.

Стягнути на користь позивача судові витрати в розмірі 4211,77 грн. (чотири тисячі двісті одинадцять грн. 77 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Головного управління ДПС у Київській області.

Позивач - приватне орендне підприємство «Агрофірма Узинська», ідентифікаційний код 00385916, місцезнаходження: 09161, Київська область, Білоцерківський район, м. Узин, вул. Волі, 26).

Відповідач: - Головне управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377, місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Колеснікова І.С.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 23 березня 2020 року.