
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2020 року м. Житомир справа № 240/12521/19
категорія 109000000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
з участю секретаря судового засідання Капустинської Г.О.,
представника позивача Хітька В.М., представників відповідачів Чернюка О.В., Григорчук Н.І., представника третьої особи Коберник Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" до Головного управління ДПС у Житомирській області, Департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради, третя особа - Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області, про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Житомирській області щодо відмови позивачу у поверненні надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1 479 939 грн. 07 коп. за заявою №1-24/10/19 від 24.10.2019 на рахунок Компанії з обмеженою відповідальністю "ВЕНСІМАРС МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД": UА49 3808 0500 0000 0026 0075 72818 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києві;
- визнати протиправними дії Департаменту бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради щодо відмови у затверджені висновку Головного управління ДПС у Житомирській області у поверненні надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1 479 939 грн. 07 коп. за заявою №1-24/10/19 від 24.10.2019р;
- зобов`язати Головне управління ДПС у Житомирській області підготувати та подати для виконання до Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області висновок про повернення Компанії з обмеженою відповідальністю “ВЕНСІМАРС МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД” надмірно сплаченої орендної плати за землю в розмірі 1 479 939 (один мільйон чотириста сімдесят дев`ять тисяч дев`ятсот тридцять дев`ять гривень) 07 коп. за заявою №1-24/10/19 від 24.10.2019р. на рахунок Компанії з обмеженою відповідальністю "ВЕНСІМАРС МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД": UА 49 3808 0500 0000 0026 0075 72818 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києві;
- зобов`язати Департамент бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради погодити висновок Головного управління ДПС у Житомирській області відповідно до порядку №60 від 11.02.2019 р. про повернення на розрахунковий рахунок Компанії з обмеженою відповідальністю "ВЕНСІМАРС МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД" надмірно сплаченої орендної плати за землю в розмірі 1 479 939 (один мільйон чотириста сімдесят дев`ять тисяч дев`ятсот тридцять дев`ять гривень) 07 коп. на рахунок Компанії з обмеженою відповідальністю "ВЕНСІМАРС МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД": UА 49 3808 0500 0000 0026 0075 72818 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Києві.
В обґрунтування позову зазначає, що рішенням господарського суду Житомирської області від 17.04.2019 внесено зміни в договір оренди від 14.07.2017 та з 16.11.2017 встановлено орендну плату у розмірі 56928,63 грн.; внаслідок перерахунку переплата позивача з орендної плати за земельну ділянку станом на 01.10.2019 склала 1494171,25 грн.; позивач 24.10.2019 подав до Головного управління ДПС у Житомирській області заяву про повернення надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1479939,07 грн.; контролюючий орган листом від 15.11.2019 № 2083/6/06-30-51-07 безпідставно, посилаючись на те, що Департамент бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради повернув висновок без погодження, відмовив у поверненні 1479939,07 грн. з порушенням строків передбачених п. 6 р. 2 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.2019 № 60; згідно Порядку та чинного законодавства Департамент бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради не має права не погодити висновки Головного управління ДПС у Житомирській області.
Ухвалою від 14.01.2020 (а.с.64-65) позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, яка призначена до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Головне управління ДПС у Житомирській області (далі - Відповідач-1) подало відзив на позов (а.с.77-84), в якому просила відмовити в задоволенні позовних вимог, вказавши, що оскільки Департаментом бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради було повернуто реєстр висновків без погодження, тому у Відповідача-1 відсутні підстави для повернення надміру сплачених сум грошового зобов`язання по орендній платі за земельну ділянку в сумі 1494171,25 грн.
Позивач подав відповідь на відзив Відповідача-1 (а.с.85-91), в якій зазначив, що останній на стор. 2 відзиву "підтримує позовні вимоги Позивача в повному обсязі та підтверджує наявну переплату з орендної плати за землю у розмірі 1479939 грн. 07 коп."; "така підстава для відмови у поверненні переплати як повернення місцевим фінансовим органом реєстру висновків без погодження чинним законодавством не передбачена"; "відмова Головного управління ДПС у Житомирській області та Департаменту бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради у погодженні та поверненні надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1479939 грн. 07 коп. є незаконною та необґрунтованою".
Відповідач-1 подав заперечення на відповідь на відзив (а.с.158-162), в яких стверджує, що "позовні вимоги не визнає, а лише підтверджує наявність переплати з орендної плати за земельну ділянку в інтегрованій картці Позивача відповідно до даних АІС "Податковий блок", яка станом на 01.10.2019 становить 1479939,07 грн.", та зазначає, що ним "складався висновок від 31.10.2018 № 250470-51 про повернення на розрахунковий рахунок позивача надмірно сплачених коштів в сумі 500000,00 грн. та направлявся Департаменту бюджету та фінансів виконавчого органу Житомирської міської ради на погодження, проте був повернутий останнім без виконання, що в свою чергу позбавило Відповідача-1 можливості здійснити подальші дії щодо направлення такого висновку до відповідного казначейського органу".
Департамент бюджету та фінансів Житомирської міської ради (далі - Відповідач-2) подав відзив на позовну заяву (а.с.140-157), в якому просить відмовити в її задоволенні, оскільки рішення господарського суду Житомирської області від 17.04.2019 набрало чинності 08.08.2019, а тому позивач, відповідно до ч. 5 ст. 188 ГК України, має право сплачувати орендну плату у розмірі 56928,63 грн. на рік починаючи з 08.08.2019; орендна плата сплачена до місцевого бюджету до 08.08.2019 не є надмірно сплаченою сумою, так як сплачувалась згідно діючого договору, який не визнаний недійсним, норми законодавства щодо порядку повернення надмірно сплачених коштів не підлягають застосуванню у даному випадку.
Позивач подав відповідь на відзив Відповідача-2 (а.с.132-133), в якому вказав, що судом було визнано право Позивача сплачувати орендну плату за землю в зменшеному розмірі саме з 16.11.2017.
Третя особа подала пояснення по справі (а.с.69-74), в яких зазначила, що жодних "доказів заподіяння шкоди управлінням Казначейства і її посадовими та службовими особами позивачем не подано"; "стосовно управління Казначейства відсутні законні підстави для вирішення питання про взаємовідносини між позивачем та управлінням Казначейства".
В судовому засіданні:
- представник позивача позов підтримав;
- представник Відповідача-1 та представник Відповідача-2 просили відмовити в задоволенні позовних вимог;
- представник третьої особи пояснила, що в даному випадку Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області не прийняло б до виконання висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені без його погодження Відповідачем-2; оскільки позивач є нерезидентом, висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені не може бути сформований в електронному вигляді і робиться на паперовому носії.
Відповідачем-2 було заявлено клопотання (а.с.169) про зупинення провадження у справі до розгляду та набрання чинності рішенням у справі № 240/2948/20, в задоволенні якого суд відмовив як необґрунтованого, оскільки не було надано доказів про перебуванні в провадженні суду справи № 240/2948/20.
Проаналізувавши досліджені по справі докази у сукупності, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Згідно пунктів 5, 7 договору оренди землі від 14.07.2017 (а.с.50-51) між Житомирською міською радою (Орендодавець) та Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" (Орендар) нормативно грошова оцінка земельної ділянки станом на 21.02.2017 становить 16785370,49 грн., орендна плата вноситься орендарем у грошової формі, розмір якої становить 972880,07 грн. в рік.
Господарським судом Житомирської області 17.04.2019 по справі № 906/49/19 прийнято рішення (а.с.4-12), яке набрало законної сили 08.08.2019 (а.с.13-20):
"1. Позов Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" до Житомирської міської ради про скасування рішення міської ради та внесення змін до договору оренди землі задовольнити частково.
2. Скасувати рішення Житомирської міської ради тридцять шостої сесії сьомого скликання від 26.06.2018 №1086 в частині відмови у внесенні змін до договору оренди земельної ділянки, укладеного між Житомирською міською радою та Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" в частині розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та орендної плати.
3. Договір оренди землі від 14 липня 2017, укладений між Житомирською міською радою та Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед", зареєстрований Житомирською міською радою та внесений в книгу записів державної реєстрації договорів оренди землі за №102 від 14 липня 2017 року, вважати укладеним з наступною редакцією пунктів 5, 7 договору:
"5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 16.11.2017 становить 982 205, 45грн";
"7. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі, розмір якої становить: 56 928грн 63коп (п`ятдесят шість тисяч дев`ятсот двадцять вісім грн шістдесят три коп) в рік, коефіцієнт співвідношення - 5,796.
Орендарі сплачують плату за землю з дня виникнення права користування земельною ділянкою. Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін до кінця календарного року, в якому договір оренди земельної ділянки був підписаний".
4. Відмовити в задоволенні позову Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" в частині зазначення у редакції пунктів 5, 7 договору нормативної грошової оцінки та розміру орендної плати станом на 21.02.2017."
Враховуючи вказане судове рішення, позивачем 24.09.2019 до контролюючого органу були подані уточнюючи податкові декларації з плати за землю за 2017- 2019 роки (а.с.21-29).
Згідно довідки Головного управління ДПС у Житомирській області від 11.10.2019 № 1221/6/06-30-51-04 (а.с.30), переплата по інтегрованій картці позивача по орендній платі за земельну ділянку, згідно укладеного з Житомирською міською радою договору оренди від 14.07.2017, станом на 01.10.2019 становить 1494171,25 грн.
До Головного управління ДПС у Житомирській області Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" була подана заява від 24.10.2019 № 1-24/10/19 про повернення надміру сплачених коштів (а.с.31), в якій останній, крім іншого, просить "частину надміру сплачених коштів за податковим зобов`язанням щодо сплати плати за землю ... у розмірі 1479939 гривень 07 коп. повернути на наступний рахунок Компанії ...".
Розглянувши вказану заяву, Відповідач-1 сформував висновок № 250470-51 від 31.10.2019 (а.с.164-165) про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені з орендної плати на суму 500000,00 грн. на рахунок позивача, який разом з реєстром висновків від 31.10.2019 № 527 (а.с.163) був переданий 07.11.2019 для погодження Департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради.
Департаментом бюджету та фінансів Житомирської міської ради вказаний висновок було повернуто Головному управлінню ДПС у Житомирській області без погодження.
Відповідач-1 листом від 08.11.2019 № 2083/6/06-30-51-07 (а.с.32) на № 1578/6 від 24.10.2019 повідомив позивача:
"Департаментом бюджету та фінансів Житомирської міської ради повернуто реєстр висновків без погодження.
Виходячи з вище викладеного Ваш лист залишаємо без виконання."
Позивач, розцінюючи лист Відповідач-1 від 15.11.2019 № 2083/6/06-30-51-07 як протиправну відмову у поверненні за заявою №1-24/10/19 від 24.10.2019 надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1 479 939 грн. 07 коп. на рахунок Компанії, та не погоджуючись з діями Відповідача-2 звернувся до суду з даним позовом.
Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК), Бюджетним кодексом України, Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 03.09.2013 № 787 (далі - Порядок № 787), Порядком інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов`язань та пені, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 11.02.2019 № 60 (далі - Порядок № 60).
В статті 43 ПК зазначено:
"43.1. Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов`язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
...
43.3. Обов`язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов`язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
43.4. Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов`язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
...
43.5. Контролюючий орган не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п`яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
43.6. Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані."
Згідно п.5 Розділу І Порядку № 787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Як вбачається з пунктів 5-8 Розділу ІІ Порядком № 60, за результатами розгляду заяви контролюючий орган, якщо встановлено правомірність повернення відповідних сум формує електронні висновки про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені, а у разі якщо за результатами розгляду заяви правомірність повернення коштів не встановлено, у визначені строки готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.
Судом встановлено, що Відповідач-1, розглянувши заяву позивача від 24.10.2019 № 1-24/10/19 і встановивши правомірність повернення надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1479939,07 грн. на рахунок Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед", сформував висновок № 250470-51 від 31.10.2019 лише на повернення 500000 грн.
Щодо решти суми Відповідачем-1 ніякого висновку сформовано не було, як і не було направлено платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.
Лист Відповідача-1 від 08.11.2019 № 2083/6/06-30-51-07, враховуючи його зміст, суд не вважає такою відмовою, а тому позовні вимоги про визнання протиправними дій Відповідача-1 щодо відмови у поверненні надмірно сплачених коштів є необґрунтованими та задоволенню не підлягають, як і вимога зобов`язати Відповідача-1 підготувати та подати на виконання висновок на суму 500000 грн.
Представник Відповідач-1 в судовому засіданні не зміг обґрунтовано пояснити, чому при встановленні правомірність повернення надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1479939,07 грн., висновок був сформований на 500000 грн. і не вирішено питання щодо 979939,07 грн.
Таким чином суд вважає, що Відповідач-1, розглянувши заяву позивача від 24.10.2019 № 1-24/10/19 і встановивши правомірність повернення надмірно сплаченої орендної плати за землю у розмірі 1479939,07 грн. на рахунок Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" та не сформувавши висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені в сумі 979939,07 грн. допустив протиправну бездіяльність, для усунення якої його належить зобов`язати сформувати та направити для виконання Управлінню Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені в сумі 979939,07 грн. на поточний рахунок платника податку в установі банку за заявою Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" від 24.10.2019 № 1-24/10/19 в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Казначейство України веде облік усіх надходжень, що належать місцевим бюджетам, та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, погодженим з відповідними місцевими фінансовими органами, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (ч. 2 ст. 78 Бюджетного кодексу України).
В п.9 Розділу І Порядку № 787 зазначено:
"У випадках повернення платежів, що зараховані до місцевих бюджетів, а також платежів, що підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган, який контролює справляння надходжень бюджету або який здійснює облік заборгованості в розрізі позичальників, передає подання на погодження відповідному місцевому фінансовому органу.
Відповідний місцевий фінансовий орган протягом двох робочих днів погоджує подання шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, скріпленим гербовою печаткою, і не пізніше наступного робочого дня після погодження повертає його органу, який подав подання, для подальшої передачі до органів Казначейства відповідно до законодавства."
Електронні висновки про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального), направляються до Казначейства для виконання за умови їх погодження з відповідними місцевими фінансовими органами (п. 9 Розділу ІІ Порядку № 60).
Відповідний місцевий фінансовий орган не пізніше 15:00 другого робочого дня, наступного за днем отримання доступу до електронного висновку та/або електронного повідомлення, погоджує такий електронний висновок та/або електронне повідомлення шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису посадової (уповноваженої) особи та кваліфікованої електронної печатки такого місцевого фінансового органу (п.2 Розділу ІV Порядку № 60).
Відповідно до вказаних норм, повернення надмірно зарахованих до місцевого бюджету коштів здійснюється лише після погодження з відповідними місцевими фінансовими органами.
Суд звертає увагу, що чинним законодавством не передбачено підстав для непогодження відповідними місцевими фінансовими органами повернення надмірно зарахованих до місцевого бюджету коштів; Відповідачем-2 не вказано законодавства, якім передбачені такі підстави.
Враховуючи наведене, суд вважає хибним посилання Відповідача-2, що рішення господарського суду Житомирської області від 17.04.2019 набрало чинності 08.08.2019, а тому позивач, відповідно до ч. 5 ст. 188 ГК України, має право сплачувати орендну плату у розмірі 56928,63 грн. на рік починаючи з 08.08.2019. При цьому суд звертає увагу, що відповідно до рішенні господарського суду Житомирської області від 17.04.2019 Договір оренди землі від 14 липня 2017, укладений між Житомирською міською радою та Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед", зареєстрований Житомирською міською радою та внесений в книгу записів державної реєстрації договорів оренди землі за №102 від 14 липня 2017 року, вважати укладеним з редакцією пунктів 5, 7 договору, згідно яких орендна плата станом на 16.11.2017 становить 56928,63 грн. в рік, а не 972880,07 грн.
Таким чином Відповідач-2 протиправно не погодив висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені № 250470-51 від 31.10.2019 Головного управління ДПС у Житомирській області, а тому суд вважає за необхідне зобов`язати Департамент бюджету та фінансів Житомирської міської ради погодити висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені № 250470-51 від 31.10.2019 Головного управління ДПС у Житомирській області.
Щодо позовних вимог до Відповідача-2 про погодження висновку про повернення 979939,07 грн., то вони задоволенню не підлягають, оскільки висновок на вказану суму до Департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради не надходив.
Враховуючи часткове задоволення позову, приписи ст. 139 КАС України, суд стягує на користь позивача сплачений ним судовий збір в сумі по 960,50 грн. за рахунок бюджетних асигнувань кожного з відповідачів.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" (Агіас Філаксеос, 71, ПАРІС БІЗНЕС ЦЕНТР, квартира/офіс № 3, 3087, Лімасол, Кіпр; поштова адреса: вул. Київська, 37, м. Житомир, 10014; інкорпарована та зареєстрована в Республіці Кіпр згідно свідоцтва про інкорпорацію № 161862) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код 43142501), Департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради (м-н С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир, 10014, код 02313430), третя особа - Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області (вул. Святослава Ріхтера, 12/5, м. Житомир, 10008, код 38035726), задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Житомирській області щодо формування висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені в сумі 979939,07 грн. на поточний рахунок платника податку в установі банку за заявою Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" від 24.10.2019 № 1-24/10/19.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Житомирській області сформувати та направити для виконання Управлінню Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені в сумі 979939,07 грн. на поточний рахунок платника податку в установі банку за заявою Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" від 24.10.2019 № 1-24/10/19 в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Визнати протиправним непогодження Департаментом бюджету та фінансів Житомирської міської ради висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені № 250470-51 від 31.10.2019 Головного управління ДПС у Житомирській області.
Зобов`язати Департамент бюджету та фінансів Житомирської міської ради погодити висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені № 250470-51 від 31.10.2019 Головного управління ДПС у Житомирській області.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" судові витрати в сумі:
- 960,50 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Житомирській області;
- 960,50 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Семенюк
Повне судове рішення складене 23 березня 2020 року