Постанова № 88369325, 20.03.2020, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
20.03.2020
Номер справи
712/1461/20
Номер документу
88369325
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 712/1461/20

Провадження № 3/712/965/20

20 березня 2020 року м. Черкаси

Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Бащенко С.М., з участю прокурора – Гадіон Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого, за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на момент вчинення правопорушення головним державним інспектором нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці в Черкаській області,

у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , будучи звільненим із посади головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Черкаській області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час і місце слухання справи належним чином повідомлявся. Разом з тим, на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 , в якій останній просив розглянути справу про адміністративне правопорушення без його участі. Крім того, ОСОБА_1 зазначив, що вину визнає, щиро розкаюється та просив суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала, та просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки ним порушені вимоги антикорупційного законодавства.

Суддя, заслухавши думку прокурора, враховуючи позицію ОСОБА_1 , зазначену в письмовій заяві, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч.2 ст.32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, державний службовець є суб`єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст. 45 Закону.

Відповідно до ч.2 ст.45 Законом України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Декларація перед звільненням – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Законом України «Про запобігання корупції» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов?язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Під припиненням діяльності, пов?язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.

Відповідно до наказу № 81-к від 24.05.2018 припинено державну службу та звільнено ОСОБА_1 з 25.05.2018 за угодою сторін.

Крім цього, ОСОБА_1 був попереджений про вимоги і обмеження, встановленні Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», пов`язані із прийняттям на державну службу та проходженням державної служби.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 був звільнений 25.05.2018, то строк передбачений законом для подання декларації становить не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 , подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 14.08.2018 тобто з порушенням встановленого строку.

Крім того, ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме:

- 30.03.2017 декларація (щорічна) за 2017 рік;

- 29.03.2018 декларація (щорічна) за 2018 рік;

- 14.08.2018 декларація (перед звільненням).

У зв`язку із заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.

Після заповнення щорічних електронних декларації ОСОБА_1 підтверджував факт ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства та правильність зазначених ним відомостей у поданій декларації.

До матеріалів долучено витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , згідно якого останній розпочав роботу на сайті НАЗК лише 14.08.2018.

Отже, ОСОБА_1 , проігнорував вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Згідно повідомлення голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 М ОСОБА_3 від 02.03.2017 №03-05/4886/17 щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб?єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає, що «несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, — тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.

Отже суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи звільненим 25.05.2018 із посади головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Черкаській області та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб?єкта, який припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав е-декларацію «перед звільненням» - 14.08.2018, хоча законом визначено строк не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов?язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

При призначенні покарання, суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу правопорушника, і вважає можливим призначити стягнення у вигляді мінімального штрафу, що передбачений санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.15, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283-285 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп., який зарахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікацій доходів бюджету 22030106.

Постанова судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя