
Дата документу 20.03.2020
Справа №937/2007/20
Провадження №3/937/652/20
Справа №937/2008/20
Провадження №3/937/653/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«20» березня 2020 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Сметаніна А.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли із Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пятигори Київської області, громадянина України, працюючого водієм взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти військової частини А 1910, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засоби зв`язку НОМЕР_1 ,
за ст. ст. 172-17 ч.2, 172-20 ч.3 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
08 березня 2020 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 08.03.2020 року, солдат ОСОБА_1 , перебував в нетверезому стані на території військової частини А 3840 в м. Мелітополі Запорізької області. Перебуваючи в м. Мелітополі (авіа містечко) солдат ОСОБА_1 придбав у магазині та вжив 1 літр розливного вина. ОСОБА_1 був доставлений до відділення Військової служби правопорядку, а звідти до КУ «Мелітопольський психіатричний диспансер» для проходження медичного огляду, за результатами якого було встановлено наявність алкогольного сп`яніння. Оскільки, на сьогоднішній день в Україні діє особливий період, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем Збройних Сил України, виконуючи обов`язки військової служби за призначенням в умовах особливого періоду, на території військової частини А3840 в м. Мелітополі в службовий час, під час виконання службових обов`язків, перебував в стані алкогольного сп`яніння, тобто в умовах особливого періоду вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Крім того, 08 березня 2020 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 08.03.2020 року, солдат ОСОБА_1 , вжив алкогольні напої та перебував в нетверезому стані під час виконання обов`язків бойової служби на території військової частини А3840 в м. Мелітополі, Запорізької області, чим порушив правила несення бойової служби. 08.03.2020 року, близько 10:00 годин, солдат ОСОБА_1 з дозволу старшого підрозділу Капітули Д.В. вибув у звільнення в м. Мелітополь з метою закупівлі продуктів та для інших власних потреб. Його було відпущено до 18:00 години. Після виходу з території військової частини до авіамістечка, ОСОБА_1 разом з іншими військовослужбовцями придбали в магазині вино на розлив, яке відійшовши від магазину вжили. Після цього ОСОБА_1 відійшов від інших військовослужбовців та займався своїми справами самостійно. Приблизно о 17:00 годин ОСОБА_1 повернувся до розташування свого підрозділу на території військової частини А3840 та ліг спати. Таким чином у період часу з 10:00 годин до 17:00 годин, 08.03.2020 року ОСОБА_1 проводив час на власний розсуд, у тому числі вживав алкогольні напої. Оскільки, на сьогоднішній день в Україні діє особливий період, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем Збройних Сил України, виконуючи обов`язки військової служби за призначенням в умовах особливого періоду, на території військової частини А3840 в м. Мелітополі в службовий час, під час виконання службових обов`язків, в умовах особливого періоду, порушив правила несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-17 КУпАП.
На розгляд справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 не з`явився, відповідно до заяв, які містяться в обох матеріалах справ про адміністративні правопорушення, просить розглядати справи без його участі, у зв`язку з виїздом за межі ОСОБА_2 гарнізону, провину визнає у повному обсязі, просить його суворо не карати. Крім того, згідно його письмових пояснень, які маються в протоколах про військові адміністративні правопорушення, він дійсно перебував на службі у стані алкогольного сп`яніння та 08.03.2020 року, в період часу з 10 години 00 хвилин до 17 години 00 хвилин, проводив час на власний розсуд.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст.172-17 ч.2, 172-20 ч. 3 КУпАП підтверджується протоколом ДНЗ/2/МЛ/33/1 про військове адміністративне правопорушення від 19.03.2020 року, протоколом ДНЗ/2/МЛ/32/1 про військове адміністративне правопорушення від 19.03.2020 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.03.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , витягом із наказу від 19.02.2020 року № 36, витягом із наказу від 30.11.2018 року № 285, службовою характеристикою ОСОБА_1 , медичною характеристикою ОСОБА_1 , витягом із наказу від 30.12.2019 року № 384.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової).
Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року N 303 Про часткову мобілізацію" (Указ N 303/2014), затвердженого встановленим порядком, оголошено часткову мобілізацію, у зв`язку з чим в Україні настав особливий період.
Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду.
Водночас зазначеним Законом передбачено такий захід, як демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в мовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – на організацію і штати мирного часу.
Згідно зі статтею 11 зазначеного Закону рішення про демобілізацію із внесення його на затвердження Верховною Радою України приймає Президент України.
Указом Президента України "Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призивом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України віл 14.01.2015 року №15» від 26.09.2016 року № 411/2016 прийнято рішення провести у вересні - жовтні 2016 звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року «Про часткову мобілізацію» крім тих, які висловили бажання продовжувати військову службу.
При цьому рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалось.
Роз`яснення про дію особливого періоду міститься в листі Міністерства оборони України від 01.10.2015 р. №322/2/8417. Зазначений особливий період розпочався з 17 березня 2014 року, коли було оприлюднений Указ Президента України від 17.03.2014 р. №303/2014 «Про часткову мобілізацію» і триває до тепер. Скасування особливого періоду буде здійснено Указом Президента «Про демобілізацію» після стабілізації ситуації на Сході України.
Ураховуючи вимоги вищезазначених законодавчих актів України, а також з огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", закінчення заходів мобілізації не припинило особливий період.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, в умовах особливого періоду, всупереч інтересам служби, проводив час на власний розсуд, а отже в його діях містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-17 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України в умовах особливого періоду.
Також, ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, виконуючи обов`язки військової служби за призначенням, в умовах особливого періоду, на території військової частини А3840 в м. Мелітополі в службовий час, під час виконання службових обов`язків, перебував в стані алкогольного сп`яніння, а отже в його діях містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за виконання службових обов`язків в стані алкогольного сп`яніння в умовах особливого періоду.
Згідно з вимогами ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність об`єднання в одне провадження адміністративних матеріалів № 937/2007/20 (провадження № 3/937/652/20) та № 937/2008/20 (провадження № 3/937/653/20) у відношенні ОСОБА_1 в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру № 937/2007/20 (провадження № 3/937/652/20) та розглядати вказані справи одночасно.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, інші обставини в справі, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання встановлене за більш суворе порушення з числа скоєних, у рамках санкції статті, у вигляді мінімального штрафу.
Крім того, відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому, згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлюється Законом України «Про державний бюджет» на відповідний календарний рік та станом на 01 січня 2020 року згідно Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2102 грн.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 23, 33, 36, 40-1, ч.2 ст. 172-17, ч.3 ст. 172-20, ст. ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати адміністративні матеріали № 937/2007/20 (провадження № 3/937/652/20) та № 937/2008/20 (провадження № 3/937/653/20) у відношенні ОСОБА_1 за ст. ст. 172-17 ч.2, 172-20 ч. 3 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального номеру - № 937/2007/20 (провадження № 3/937/652/20).
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-17 та ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) гривень 00 копійок. (р/р/ UA278999980313060106000008013; отримувач коштів Мелітопольське УК/ Мелітополь/21081100; КБК 21081100; код за ЄДРПОУ 37968956; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); призначення платежу - «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок. (р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києва /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).
Строк пред`явлення постанови до виконання до 20 червня 2020 року.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду А.В. Сметаніна