Рішення № 88353051, 10.03.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.03.2020
Номер справи
640/192/20
Номер документу
88353051
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 березня 2020 року м. Київ № 640/192/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ГРОЙТЕР ГРУП»доГоловного управління Державної податкової служби у м. Києві провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20 червня 2019 року №0038361409 та №0038371409 ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРОЙТЕР ГРУП» (далі по тексту - позивач, ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ДПС у м. Києві), в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 20 червня 2019 року №0038361409 та №0038371409.

В обґрунтування позову позивач зазначив про безпідставність та необґрунтованість висновків, викладених в акті (довідці) перевірки, оскільки контролюючим органом не було витребувано для дослідження жодного із первинних бухгалтерських документів, не ініційовано проведення інвентаризації на об`єкті, не проведено фактичних вимірювань залишків пального в резервуарах та не перевірено залишків готівки у касі. Крім того, позивач зазначив, що 01 червня 2019 року мав місце відпуск з АЗС дизельного палива в об`ємі 3450,16 літрів у зв`язку з поверненням пального зі зберігання власнику палива - ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» за договором відповідального зберігання нафтопродуктів від 15 травня 2019 року. Також, 02 червня 2019 року мав місце відпуск з АЗС дизельного палива в об`ємі 2404,04 літрів у зв`язку з поверненням пального зі зберігання власнику палива - ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» за договором відповідального зберігання нафтопродуктів від 15 травня 2019 року. Вказаний відпуск дизельного палива відбувався не за готівкові кошти, відтак, висновки контролюючого органу, на думку позивача, є неправомірними, а спірні податкові повідомлення - рішення підлягають скасуванню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 січня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання.

Вказаною ухвалою суду відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, або заяву про визнання позову.

27 лютого 2020 року представником ГУ ДПС у м. Києві надано до суду відзив, у якому він, заперечуючи проти задоволення позовних вимог зазначив, що висновки акту перевірки є обґрунтованими, підстав для скасування спірних рішень не вбачається, оскільки, на думку податкового органу, позивачем не оприбутковано готівкові кошти в касовій книзі.

Відповідно до частини 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У С Т А Н О В И В:

На підставі наказу ГУ ДФС у Львівській області від 24 травня 2019 року №3183 та направлень на перевірку від 24 травня 2019 року №5292 №5293 проведено фактичну перевірку АЗС за адресою: Яворський район, с. Рясне - Руське, вул. Вузька, 8, за період діяльності з 28 травня 2018 року по день завершення перевірки з метою дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

За результатами проведення фактичної перевірки ГУ ДФС у Львівській області складено акт (довідку) від 03 червня 2019 року, за висновками якої встановлено порушення ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП»:

1) пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

2) пункту 11 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148.

Вказаних висновків відповідач дійшов у зв`язку з тим, що перевіркою порядку проведення розрахунків встановлено:

- згідно Акту позмінного прийому - передачі дизельного палива між операторами АЗС №4, що знаходиться за адресою: Яворський район, с. Рясне - Руське, вул. Вузька, 8, здійснювалась реалізація дизельного палива 01 червня 2019 року в кількості 3450,16 літрів та 02 червня 2019 року в кількості 2404,04 літрів по ціні 25, 19 грн на загальну суму 147 467, 30 грн без застосування реєстратора розрахункових операцій та видачі розрахункових документів (фіскальних чеків). Згідно даних фіскальних звітних чеків виторг за зазначений період відсутній;

- не оприбутковано готівкові кошти в сумі 147 467, 31 грн, отримані за реалізацією дизельного палива 01 червня 2019 року та 02 червня 2019 року (згідно даних Акту позмінного прийому - передачі дизельного палива між операторами АЗС №4), а саме не занесено інформацію в книгу обліку розрахункових операцій про зазначену суму розрахунків за 01 червня 2019 року та 02 червня 2019 року.

На підставі висновків акта (довідки) фактичної перевірки, ГУ ДФС у м. Києві прийнято податкові повідомлення - рішення від 20 червня 2019 року:

- №0038361409, яким за порушення пункту 11 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148, застосовано до ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» штрафні (фінансові) санкції у розмірі 737 336, 50 грн;

- №0038371409, яким пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1, 00 грн.

11 вересня 2019 року ГУ ДПС у м. Києві сформовано податкову вимогу №9029-10 на суму 737 337, 50 грн.

Також, 11 вересня 2019 року ГУ ДПС у м. Києві прийнято рішення про опис майна ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» у податкову заставу №9029-10.

15 жовтня 2019 року позивач оскаржив податкову вимогу №9029-10 та рішення про опис майна у податкову заставу №9029-10 від 11 вересня 2019 року в адміністративному порядку до ДПС України.

ДПС України прийнято рішення від 23 жовтня 2019 року №6731/6/99-00-10-05-15, яким продовжено строк розгляду скарги.

15 листопада 2019 року ДПС України прийнято рішення №9537/6/99-00-10-05-15 яким залишено без змін податкову вимогу №9029-10 та рішення про опис майна у податкову заставу №9029-10 від 11 вересня 2019 року, а скаргу ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» - без задоволення.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням відповідача, позивач звернувся до адміністративного суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Пунктом 80.1 статті 80 Податкового кодексу України визначено, що фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

У відповідності до підпунктів 14 та 18 пункту 3 розділу І Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі - Положення №148) книга обліку доходів і витрат/книга обліку доходів - документ установленої форми, що застосовується відповідно до законодавства України для відображення руху готівки. Форми відповідних книг обліку доходів і витрат/книг обліку доходів затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Оприбуткування готівки - проведення суб`єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.

Згідно з пунктом 11 розділу ІІ Положення №148 готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії). Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі.

Оприбуткуванням готівки в касах суб`єктів господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням КОРО без застосування РРО, є занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

Оприбуткування та облік фізичними особами-підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат (або книгах обліку доходів) у порядку, визначеному Податковим кодексом України.

Згідно пункту 13 Положення №148, підприємства та фізичні особи-підприємці, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО з використанням відповідних книг обліку і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів), оприбутковують готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у КОРО або РК.

Суми готівки, що оприбутковуються, повинні відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

При цьому, суд зазначає, що надходження готівки від покупця з фіксуванням її через РРО і занесенням до КОРО на підставі фіскальних звітних чеків є оприбуткуванням готівки в касу. Використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає, зокрема щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

Таким чином, системний аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що у разі проведення готівкових розрахунків з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової Книги обліку розрахункових операцій, відповідно до вимог Положення №148, оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у касових ордерах та відображення на їх підставі готівки у касовій книзі, однак у випадку проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є відображення повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО (даних РК) та здійснення обліку зазначених готівкових коштів у КОРО.

Невиконання будь-якої з цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки, за яке встановлена відповідальність.

Так, статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (зі змінами та доповненнями) від 12 червня 1995 №436/95 (далі - Указ №436/95) встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб`єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу.

Відповідно абзацу 3 цієї ж статті, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до суб`єктів господарювання, перелічених у пункті 1 Указу №436/95, застосовується штраф у п`ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

З метою встановлення єдиного порядку організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів, наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 року №281/171/578/155 затверджено Інструкцію про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (далі по тексту - Інструкція №281/171/578/155).

Згідно з пунктом 10 Інструкції №281/171/578/155 розрахунки під час відпуску нафтопродукту власникам автотранспорту за готівку здійснюються на АЗС з використанням РРО, які відповідають технічним вимогам до їх застосування та внесені

до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій згідно з Положенням про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року №1315.

ПРК мають забезпечувати індикацію ціни нафтопродукту, кількості та загальної вартості виданої дози нафтопродукту.

Облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою №17-НП.

Готівка, отримана від реалізації нафтопродуктів на АЗС, здається до каси підприємства або перераховується на поточний рахунок через відділення зв`язку або інкасується до банківської установи.

При цьому, суд зазначає, що підпунктом 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оперативного лізингу (оренди), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

Кваліфікуючими ознаками поняття «реалізація суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами» є: продаж товарів, тобто операція при якій відбувається перехід права власності на товар; спеціальна суб`єктність - споживачі; некомерційне використання товару.

Таким чином, виходячи з наведеного та враховуючи, що суб`єктами господарювання можуть укладатись різного виду господарські та цивільно-правові договори щодо підакцизних товарів (продукції), - відпуск нафтопродуктів через мережу АЗС не завжди є операцією з реалізації (продажу), оскільки його віднесення до такого типу операцій залежить від виду цивільно - правового чи господарсько - правового договору, на підставі якого здійснюється такий відпуск.

Матеріалами справи встановлено, що 15 травня 2019 року між ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» (поклажодавцем) та ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» (зберігачем) укладено договір відповідального зберігання нафтопродуктів, згідно з пунктом 1.1 якого поклажодавець передає, а зберігач приймає на відповідальне зберігання нафтопродукти, у кількості, асортименті, по ціні, на суму, на термін, що визначаються у попередньо погоджених сторонами заявках - специфікаціях на кожну товарну партію.

Пунктом 1.2 договору передбачено, що товар вважається переданим на зберігання з моменту підписання сторонами акта приймання - передачі товару. При цьому, право власності на товар до зберігача не переходить.

У відповідності до пункту 1.4 договору поклажодавець оплачує послуги за договором шляхом перерахування на рахунок зберігача суми, належної до сплати за кожною із заявок - специфікацій. Підставою для розрахунку є акт приймання - передачі наданих послуг. У суму винагороди за зберігання включаються витрати, пов`язані зі зливом товару в резервуари зберігача, зберіганням та відвантаженням товару зі схову. Розмір винагороди за зберігання погоджується сторонами у заявках - специфікаціях на кожну товарну партію.

Відповідно до заявки - специфікації №1 від 23 травня 2019 року ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» передає, а ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» приймає на відповідальне зберігання дизельне паливо у кількості 3450 літрів, загальною вартістю 86 905, 50 грн (25, 19 грн/літр). Місцем зберігання визначено: Яворський район, с. Рясне - Руське, вул. Вузька, 8.

Також, відповідно до заявки - специфікації №2 від 24 травня 2019 року ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» передає, а ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» приймає на відповідальне зберігання дизельне паливо у кількості 2404 літрів, загальною вартістю 60 556, 76 грн (25, 19 грн/літр). Місцем зберігання визначено: Яворський район, с. Рясне - Руське, вул. Вузька, 8.

Згідно з актом приймання нафти або нафтопродуктів №24 від 26 травня 2019 року та актом приймання - передачі товару на відповідальне зберігання №1 від 26 травня 2019 року ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» передало ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» дизельне паливо у кількості 3450 літрів.

У відповідності до акта приймання нафти або нафтопродуктів №25 від 27 травня 2019 року та акта приймання - передачі товару на відповідальне зберігання №2 від 27 травня 2019 року ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» передало ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» дизельне паливо у кількості 2404 літрів.

Також, у матеріалах справи містяться акти приймання - передачі товару з відповідального зберігання №1 від 01 червня 2019 року та №2 від 02 червня 2019 року, у відповідності до яких ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» повернуло ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» дизельне паливо у кількості 3450 літрів та 2404 літрів відповідно.

Вказані обставини також підтверджуються товарно - транспортними накладними на відпуск нафтопродуктів (нафти) №00000012 від 26 травня 2019 року, №00000013 від 27 травня 2019 року, №00000021 від 01 червня 2019 року та №00000022 від 02 червня 2019 року.

Послуги ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП» з відповідального зберігання нафтопродуктів ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» оплачені згідно з рахунком на оплату №558 від 30 червня 2019 року на суму 3 500 грн, у тому числі 583, 33 грн ПДВ.

Таким чином, відпуск дизельного палива позивачем відбувався на виконання договору відповідального зберігання нафтопродуктів від 15 травня 2019 року, укладеного між ТОВ «АРКАДІЯ ТРЕЙД СІСТЕМ» та ТОВ «ГРОЙТЕР ГРУП». Жодних доказів на підтвердження того, що після відпуску вказаного товару відбувся перехід права власності на нього.

Крім того, дані акта позмінного прийому - передачі дизельного палива між операторами АЗС (QPS АЗС №4), на думку суду, не свідчать про реалізацію дизельного палива 01 червня 2019 року у кількості 3450 літрів та 02 червня 2019 року у кількості 2404 літрів.

З огляду на вище викладене, судом встановлено, що висновки акта (довідки) фактичної перевірки не відповідають встановленим судом обставинам та спростовуються наявними у матеріалах справи доказами.

Відтак, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, а спірні податкові повідомлення - рішення від 20 червня 2019 року №0038361409 та №0038371409 - скасуванню.

Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Частиною 2 статті другої Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, ГУ ДПС у м. Києві (правонаступник ГУ ДФС у м. Києві) приймаючи спірні податкові повідомлення - рішення, діяло поза межами повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, необґрунтовано, упереджено, недобросовісно, не розсудливо, без дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації.

За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246, 257 - 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРОЙТЕР ГРУП» задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 20 червня 2019 року №0038361409.

3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 20 червня 2019 року №0038371409.

4. Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРОЙТЕР ГРУП» понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 11 060, 06 грн (одинадцять тисяч шістдесят гривень шість копійок).

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Є.В. Аблов

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРОЙТЕР ГРУП» (код ЄДРПОУ 42501985, адреса: 03035, м. Київ, вул. Кудряшова, 16)

Відповідач: Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267, адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19)