
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/41685/19-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягненнядо адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, працюючого керівником політичної партії «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ст.212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №50-25/725 від 25.07.2019 ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА», вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,а саме порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт).
Так, за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого 08.05.2019 політичною партією «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА» (код ЄДРПОУ 37279703) за І квартал 2019 року (далі - Звіт Партії) за підписом керівника Партії ОСОБА_1 до Національного агентства встановлено, що оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, а саме:
- у Звіті Партії у розділі ІІІ таблиці 1.1 «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії» зазначено отримання грошових внесків від фізичних осіб, проте у відповідних розділах Звітів не зазначені дані цих осіб, а саме: адреса місця проживання, що є порушенням пункту 2 частини дев`ятої статі 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон), пункту 7 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315.
Також, відповідно до абзацу другого пункту 4 розділу ІІ Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру , затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.09.2016 №26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за №1264/29394 встановлена недостовірність:
у Звіті Партії відсутня інформація щодо користування приміщенням, розташованим за адресою: м.Луцьк, вул.Івана Франка, 61 , 1-й поверх, площею 81,20кв.м., що є порушенням частини другої статті 17 Закону.
На лист Національного агентства від 11.06.2019 №50-20/49517/19 щодо перевірки інформації, зазначеної у зверненні громадської організації «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» від 31.05.2019 №02/05 (вх. №ЗП-1950/19 від 06.06.2019) Партія листом від 18.06.2019 №103-06/19 (вх. №07/54290/19 від 19.06.2019) надала інформацію, що 02.05.2018 Партією був укладений договір про спільну діяльність №б/н із Громадською організацією «ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ РЕГІОНАЛЬНИХ СУСПІЛЬНИХ ЗМІН». У межах та на виконання вищезазначеного договору Громадською організацією був укладений договір оренди нежитлового приміщення від 21.05.2018 №21/05/18-ПЕ. Об`єктом цього договору є офіс, розташований за адресою: м.Луцьк, вул.Івана Франка, 61 , 1-й поверх, площею 81,20кв.м. Таким чином, приміщення дійсно знаходиться у тимчасовому користуванні Партії. При цьому жодних фінансових зобов`язань Партія як юридична особа щодо сплати видатків, пов`язаних із цим користуванням, не має. Відтак, підстави для включення Партією оренди наведеного вище офісу до звіту Партії відсутні.
Проте, відповідно до частини четвертої статті 14 Закону внеском на підтримку партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або не грошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи інші діяльності на підтримку політичної партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціно, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її зареєстрованою в установленому порядку місцевою організацією, пов`язаною особою політичної партії чи її місцевої організації, висунутим політичною партією чи її місцевою організацією кандидатом на виборах народних депутатів України, виборах Президента України, місцевих виборах або надані політичній партії, зареєстрованій в установленому порядку місцевій організації політичної партії, пов`язаній особі політичної партії чи її місцевої організації, висунутому політичною партією чи її місцевою організацією кандидатуру на виборах народних депутатів України, виборах Президента України, місцевих виборах (шляхом перерахування або переказування до виборчого фонду на відповідних виборах).
Згідно з пунктом 2 частини дев`ятої статті 17 Закону Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру повинен містити інформацію продату здійснення кожного внеску на користь політичної партії, її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, а також до виборчого фонду політичної партії, її місцевої організації чи кандидата від політичної партії (місцевої організації партії) на відповідних загальнодержавних або місцевих виборах (у разі проведення виборів), розмір (суму) отриманого внеску, найменування, місцезнаходження, код за Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців юридичної особи, яка здійснила внесок, прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), місце проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) фізичної особи, яка здійснила внесок на підтримку політичної партії;
Зазначені порушення зафіксовані в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 27.06.2019 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 02.07.2019 №265, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.07.2019 №1898.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився.
Адвокат Сидоренко, що діє в інтересах ОСОБА_1 до канцелярії суду подав клопотання про зактритя провадження у справі у зв`язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.
Згідно ст.. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язані з`ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
Відповідно до ч. 3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених ст. 164-14, 212-15, 212-21 цього кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Пунктом 7 ст. 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Згідно ст.. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Згідно узагальненого науково-консультативного висновку Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.
Враховуючи те, що протокол про адміністративне правопорушення №50-25/725 складений 25.07.2019 року, передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності сплинув на момент судового розгляду справи, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ст.212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушеннязакрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Суддя В.М.Карабань