
Справа №: 653/1848/17
Провадження № 6-а/653/2/20
У Х В А Л А
іменем України
05 березня 2020 року Генічеський районний суд Херсонської області у складі:
головуючого судді - Крапівіної О.П.,
секретаря - Колісник О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську заяву ОСОБА_1 про зміну способу виконання судового рішення
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про зміну способу виконання судового рішення в якій посилається на те, що 03.05.2018 року Генічеським районним судом стягнуто з Генічеської міської ради Херсонської області, на користь ОСОБА_2 суму судового збору в розмірі 1600 грн. по справі № 653/1848/17 та 15.04.2019 р. видано виконавчий лист.
Згідно повідомлення Державної казначейської служби України у Генічеському районі, боржник – Генічеська міська рада в Управління Казначейства не обслуговується, а обслуговується інша юридична особа – Виконавчий комітет Генічеської міської ради, який не є відповідачем по вказаній справі. У зв`язку з цим державним виконавцем 20.11.2019 року йому повернене виконавчий документ, без виконання рішення суду, чим порушуються його права.
В судовому засіданні представник заявника Шкіндер О.А. підтвердив викладені у заяві вимоги, просить суд змінити спосіб виконання судового рішення в адміністративній спразі № 653/1848/17 стягнувши на користь ОСОБА_2 судові витрати в сумі 1600 гри. за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Генічеської міської ради Генічеського району Херсонської області, (код в ЄДРПОУ - 04060008) шляхом безспірного списання з рахунків органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Представник Відповідача в судове засідання не з`явився. Причини суду не повідомив.
Вислухавши представника заявника, вивчивши матеріали справи суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Згідно ч. 3 ст. 378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно - ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим .
Відповідно до ч. 2 ст. 378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувана та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 370, 373 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання на всій території України і виконуються на підставі виконавчого листа, виданого судом першої інстанції.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 р. № 845.
Відповідно до п. З Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів.
Пунктом 6 Порядку встановлено, що у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб: заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв`язку, якщо зазначений рахунок відсутній; оригінал виконавчого документа; судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності); оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
У відповідності до п. З ч.2 ст.22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
Наказом Міністерства фінансів України від 22.12.2011 р. № 1691 визначено порядок формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, згідно відомостей якого станом на 01.01.2020 р. Генічеська міська рада Херсонської області не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів. Натомість розпорядником та одержувачем бюджетних коштів є виконавчий комітет Генічеської міської ради (запис № 5313).
Рішення Генічеського районного суду по справі № 653/1848/17, яким з Генічеської міської ради Херсонської області, на користь ОСОБА_2 стягнуто суму судового збору в розмірі 1600 грн. набрало законної сили та 15.04.2019 р. видано виконавчий лист.
Згідно повідомлення Державної казначейської служби України у Генічеському районі, боржник – Генічеська міська рада в Управління Казначейства не обслуговується, а обслуговується інша юридична особа – Виконавчий комітет Генічеської міської ради, який не є відповідачем по вказаній справі. У зв`язку з цим державним виконавцем 20.11.2019 року заявнику повернене виконавчий документ без виконання.
Враховуючи, що відсутність у Генічеської міської ради статусу розпорядника бюджетними коштами, та, як наслідок, розрахункового рахунку в управління Казначейства, унеможливлює виконання рішення Генічеського районного суду по даній справі щодо стягнення судових витрат зі сплати судового збору, присуджених на користь ОСОБА_2 , тому суд з метою усунення порушеного права стягувача вважає за необхідне встановити спосіб виконання вказаного судового рішення шляхом стягнення сум судового збору з Виконавчого комітету Генічеської міської ради.
Керуючись ст.ст. 241, 248, 378 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву про зміну способу виконання судового рішення в адміністративній справі № 653/1848/17 задовольнити.
Змінити спосіб виконання рішення Генічеського районного суду від 03.05.2018 року у справі № 653/1848/17 щодо стягнення на користь ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , судових витрат зі сплати судового збору в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Генічеської міської ради (код ЄДРПОУ 04060008, 75500, Херсонська область, Генічеський район, м. Генічеськ, вул. Міська, 8), шляхом стягнення з рахунків Виконавчого комітету Генічеської міської ради (код ЄДРПОУ 04060008, 75500, Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Міська, 8) на користь ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 судових витрат зі сплати судового збору в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Херсонської області.
Суддя Генічеського районного суду О. П. Крапівіна