
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/106/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А-2582 про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
В поданому адміністративному позові, з урахуванням нової редакції позову, позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність командира військової частини А2582 у вигляді не здійснення перерахунку та нарахування грошового забезпечення;
- визнати протиправними дії командира військової частини А2582, які полягають у незастосуванні пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 при обчисленні починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 року №2246-Vlll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 року.
- зобов`язати командира військової частини А2582, починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно вчинити дії щодо перерахунку, виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 року №2246-Vlll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 р. та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти;
- визнати протиправними дії командира військової частини А2582, які полягають у не застосуванні пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 при обчисленні починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 23.11.2018 N 2629-VII1 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 року.
- зобов`язати командира військової частини А2582 починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, вчинити дії щодо перерахунку, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 23.11.2018 року N 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 р., та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
- визнати протиправними дії командира військової частини А2582, які полягають у не застосуванні пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 при обчисленні починаючи з 01.01.2020 по 28.02.2020 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 року.
- зобов`язати командира військової частини А2582 починаючи з 01.01.2020 по 28.02.2020 включно, вчинити дії щодо перерахунку, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 р., та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
- зобов`язати командира військової частини А2582 сплатити недоплачені протягом 2018 та 2020 років суми грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку відповідно до пункту 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 50-ти відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 1 січня календарного року, а саме Законом України від 07.12.2017 року №2246-VIll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 р., Законом України від 23.11.2018 N 2629- УПІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 р. та Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 р.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказував, що з 01.01.2018 р. фінансово-економічною службою військової частини здійснювалось нарахування грошового забезпечення позивача, з урахуванням посадового окладу в розмірі 4650 грн та окладу за військовим званням в розмірі, до 30.06.2018 р. - 1130 грн, а після 30.06.2018 р. (у зв`язку із присвоєнням військового звання лейтенант юстиції) - 1200 гривень. Однак, позивач вказує, що до 30.06.2018 р. грошове забезпечення позивача повинно було складатись з урахуванням посадового окладу в розмірі 4910 грн та окладу за військовим званням в розмірі до 30.06.2018 р. - 1190 грн, а після 30.06.2018 р. (у зв`язку із присвоєнням військового звання лейтенант юстиції) - 1265,82 гривень. Також позивач зазначає, що починаючи з 01.01.2019 р. посадовий оклад та оклад за військове звання повинні вираховуватись з урахуванням посадового окладу в розмірі 5510 грн та окладу за військовим званням в розмірі 1420 гривень. Крім того, позивач вказав, що з 01.01.2020 р. по 28.02.2020 р. відповідачем також безпідставно занижено посадовий оклад та оклад за військовим званням. На підставі зазначеного, позивач стверджує, що починаючи з 01.03.2018 р. відповідачем здійснюється систематична недоплата належного грошового забезпечення ОСОБА_1 , у належному розрахунку.
Відповідач у встановлений судом строк не подав відзив проти позову.
Ухвалою суду від 29.01.2019 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 24.02.2020 року.
В судове засідання 24.02.2020 р. з`явились усі учасники справи. Позивач підтримав заявлений позов, в той час як представник відповідача заперечував проти позовних вимог. На підставі заяв сторін справи, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
30.06.2017 р. позивач уклав контракт з Міністерством оборони України про проходження військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу. (а.с. 14-17).
До матеріалів справи додано посвідчення офіцера ОСОБА_1 серія НОМЕР_1 . (а.с. 22-25).
На підставі наказу Міністра оборони України від 30.06.2017 р. №445 ОСОБА_1 , у зв`язку із закінченням військового юридичного факультету Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого, присвоєно військове звання «лейтенанта юстиції» та призначено на посаду помічника командира групи з правової роботи 3 батальйонної тактичної групи 80 окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. (а.с. 11).
Відповідно до наказу командира військової частини А2582 позивача зараховано до списків особового складу військової частини А2582 та на всі види забезпечення. (а.с. 12).
Згідно з витягом з наказу командира військової частини А2582 позивачу встановлено посадовий оклад 1030 грн, встановлено надбавку за виконання особливо важливих завдань 50% посадового окладу, передбачену наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 р. №260, щомісячну грошову премію в розмірі 450%, згідно з рішенням Міністра оборони України від 15.02.2017 р. №1223/з/12, щомісячну грошову винагороду в розмірі 60%, передбачену наказом Міністра оборони України від 15.11.2010 р. №595. (а.с. 13).
До матеріалів справи додано довідку позивача про його грошове забезпечення з березня 2018 р. по листопад 2019 року. В данній довідці вказано про нарахування грошового забезпечення позивача, з урахуванням посадового окладу в розмірі 4650 грн та окладу за військовим званням в розмірі, до 30.06.2018 р. - 1130 грн, а після 30.06.2018 р. - 1200 гривень. (а.с. 26).
23.01.2020 р. позивач звертався до Командира військової частини А2582 щодо проведення перерахунку грошового забезпечення, з урахуванням визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, починаючи з 01.03.2018 р. по 31.12.2019 р. з розрахунку 50% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 р. та з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. включно з розрахунку 50% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 р., у відповідності до вимог чинного законодавства. (а.с. 27-29).
Матеріали справи містять грошовий атестат позивача, в якому вказано, що до 28.02.2020 р. посадовий оклад склав 4650 грн, за військовим званням позивача склав 1200 грн.
Спірні правовідносини врегульовано: Законом України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. №2011-ХІІ; постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 р. №704; наказом Міністерства оборони України «Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким інших особам» від 07.06.2018 р. №260; наказом Міністерства оборони України «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» від 01.03.2018 р. №90; Законом України від 07.12.2017 року №2246-VIll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 р., Законом України від 23.11.2018 N 2629- УПІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 р. та Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 р.
До вказаних правовідносин суд застосовує положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Згідно положень ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд перевіряє дотримання вказаних критеріїв суб`єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
В силу ч. 4 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року № 704 (далі - Постанова №704) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Відповідно до п. 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
В Додатку 1 до постанови № 704 встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
В додатку №14 до наказу Міністерства оборони України «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» від 01.03.2018 р. №90 встановлений 21 тарифний розряд помічника командира групи з правової роботи.
Судом встановлено, що згідно зазначеної тарифної сітки для тарифного розряду 21 встановлено коефіцієнт 2,64 та для звання лейтенант - 0,64, старший лейтенант - 0,68.
Згідно з п. 4 Постанови № 704, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Однак, в лютому 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 були внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови № 704 було викладено у новій редакції, а саме: « 4.Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».
У той же час, згідно із Приміткою 1 Додатку 1 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт та відповідно до примітки до Додатку 14 також передбачено що, оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
Згідно із ст. 6 КАС України Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Венеціанська комісія у своїй доповіді від 04 квітня 2011 року "Верховенство права" вказала, що правова визначеність є елементом верховенства права та є істотно важливою для питання довіри до судової системи. Аби досягти цієї довіри, держава повинна зробити текст закону легко доступним, закон має бути сформульований з достатньою мірою чіткості, аби особа мала можливість скерувати свою поведінку. Згідно з усталеною практикою Європейського суду поняття "якість закону" означає, що національне законодавство повинне бути доступним і передбачуваним, тобто визначати достатньо чіткі положення, аби дати людям адекватну вказівку щодо обставин і умов, за яких державні органи мають право вживати заходів, що вплинуть на права осіб (рішення у справах «Олександр Волков проти України», «C.G. та інші проти Болгарії» та ін.
На підставі викладеного, судом встановлено, що у постанові, яка регулює питання грошового забезпечення військовослужбовців існує юридична колізія між пункт 4 Постанови № 704 та приміткою 1 Додатку 1, приміткою до Додатку 14 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України.
Європейський суд неодноразово вказує, що відповідальність за подолання недоліків законодавства, правових колізій, прогалин, інтерпретаційних сумнівів лежить, в тому числі, і на судових органах, які застосовують та тлумачать закони (рішення у справі «Кантоні проти Франції»).
З урахуванням встановленого, розрахунки посадового окладу позивача мають проводитись шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
Судом встановлено, що відповідно Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 1762 грн., мінімальна заробітна плата - 3723 гривень.
Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням позивача повинен складати у 2018 році - 1861,50 гривень. При цьому, посадовий оклад позивача до 30.06.2018 р. повинен становити із заокругленням 4910 грн (1861,50* 2,64 тарифного коефіціенту) та окладу за військовим званням лейтенант в розмірі із заокругленням - 1190 грн (1861,50*0,64).
Судом встановлено, що з 30.06.2018 р. позивачу присвоєно звання старшого лейтенанта юстиції, у зв`язку із чим з 30.06.2018 р. оклад за військовим званням старший лейтенант повинен був складати із заокругленням - 1265 грн (1861,50*0,68).
Відповідно Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 1921 грн., мінімальна заробітна плата - 4173 гривень.
Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням позивача повинен складати у 2019 році - 2086,50 гривень. При цьому, посадовий оклад позивача з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. повинен становити із заокругленням 5510 грн (2086,50* 2,64 тарифного коефіціенту) та окладу за військовим званням старший лейтенант в розмірі із заокругленням - 1420 грн (2086,50*0,68).
Відповідно Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» станом на 01.01.2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 2102 грн., мінімальна заробітна плата - 4723 гривень.
Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням позивача повинен складати у 2020 році - ?2361,5?0 грн (4723/50%). При цьому, посадовий оклад позивача з 01.01.2020 р. по 28.02.2020р. повинен становити із заокругленням 6230 грн (2361,5?0 * 2,64 тарифного коефіціенту) та окладу за військовим званням старший лейтенант в розмірі із заокругленням - 1602 грн (2361,5?0 *0,68).
З наданих суду матеріалів справи встановлено, що відповідачем у 2018 р. - 2019 р. нараховано грошове забезпечення позивача, з урахуванням посадового окладу в розмірі 4650 грн та окладу за військовим званням в розмірі, до 30.06.2018 р. - 1130 грн, а після 30.06.2018 р. - 1200 гривень. Крім того, з 01.01.2020 р. по 28.02.2020 р. посадовий оклад виплачувався позивачу в сумі 4650 грн та за військовим званням позивача 1200 гривень.
На підставі вказаного судом встановлено, що з 01.03.2018 р. відповідачем здійснюється систематична недоплата належного грошового забезпечення ОСОБА_1 , у належному розрахунку за посадовим окладом та окладом за військовим званням.
Судом встановлено, що 23.01.2020 р. позивач звертався до Командира військової частини А2582 щодо проведення перерахунку грошового забезпечення ОСОБА_1 , з урахуванням розрахунку належного розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, однак відповідач не вчинив жодних дій для проведення такого перерахунку, чим допустив протиправну бездіяльність.
На підставі вказаного суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з вимогами ч. 1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено правомірність виплати з 01.03.2018 р. по 28.02.2020 р. заниженого грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадовим окладом та окладом за військовим званням. Крім того, відповідач не надав у встановлений судом строк відзив на позов та докази на підтвердження правомірності дій під час виплати з 01.03.2018 р. по 28.02.2020 р. заниженого грошового забезпечення ОСОБА_1 , водночас позивач надав суду докази на підтвердження правомірності заявленого позову.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У зв`язку із тим, що позивач звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання щодо стягнення на його користь судових витрат.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність командира військової частини А2582 у вигляді не здійснення перерахунку та нарахування грошового забезпечення.
3. Визнати протиправними дії командира військової частини А2582, які полягають у незастосуванні пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 при обчисленні починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 року №2246-Vlll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 року.
4. Зобов`язати командира військової частини А2582, починаючи з 01.03.2018 по 31.12.2018 включно вчинити дії щодо перерахунку, виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 року №2246-Vlll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 р. та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
5. Визнати протиправними дії командира військової частини А2582, які полягають у не застосуванні пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 при обчисленні починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 23.11.2018 N 2629-VII1 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 року.
6. Зобов`язати командира військової частини А2582 починаючи з 01.01.2019 по 31.12.2019 включно, вчинити дії щодо перерахунку, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 23.11.2018 року N 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 р., та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
7. Визнати протиправними дії командира військової частини А2582, які полягають у не застосуванні пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 при обчисленні починаючи з 01.01.2020 по 28.02.2020 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 року.
8. Зобов`язати командира військової частини А2582 починаючи з 01.01.2020 по 28.02.2020 включно, вчинити дії щодо перерахунку, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 р., та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
9. Зобов`язати командира військової частини А2582 сплатити недоплачені протягом 2018 та 2020 років суми грошового забезпечення з урахуванням проведеного перерахунку відповідно до пункту 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 50-ти відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 1 січня календарного року, а саме Законом України від 07.12.2017 року №2246-VIll «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 р., Законом України від 23.11.2018 N 2629- УПІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 р. та Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 р.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його складання.
Найменування сторін:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_2 );
відповідач: Військова частина А2582 (вул. Січових Стрільців, 6 (військове містечко №3), м. Чернівці, 58003, код ЄДРПОУ 26606970).
Суддя Т.М. Брезіна