Рішення № 88328184, 17.03.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2020
Номер справи
280/5548/19
Номер документу
88328184
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2020 року Справа № 280/5548/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Новікової І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Фактор Компані» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Фактор Компані» (далі - позивач, ТОВ «БФК») до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - відповідач 1), Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач 2), в якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області щодо встановлення терміну дії ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним реєстраційний номер 04290314201900404 від 03.07.2019 виданої ТОВ «Бізнес Фактор Компані» на адресу місця торгівлі 69000, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Калинівське, вул.Калинова, буд.101 АЗС з 03.07.2019 до 03.07.2024;

зобов`язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області змінити термін дії ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним виданої ТОВ «Бізнес Фактор Компані» на адресу місця торгівлі 69000, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Калинівське, вул.Калинова, буд.101 АЗС шляхом видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024 з відповідними відмітками про поточні сплати за ліцензію: з 01.07.2019 до 01.07.2020 та додатку до ліцензії з переліком реєстраторів розрахункових операцій терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024;

визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області щодо встановлення терміну дії ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним реєстраційний номер 04290314201900405 від 03.07.2019 виданої ТОВ «Бізнес Фактор Компані» на адресу місця торгівлі 69000, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Вербове, вул.Шевченка, буд.18 АЗС з 03.07.2019 до 03.07.2024;

зобов`язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області змінити термін дії ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним виданої ТОВ «Бізнес Фактор Компані» на адресу місця торгівлі 69000, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Вербове, вул.Шевченка, буд.18 АЗС шляхом видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024 з відповідними відмітками про поточні сплати за ліцензію: з 01.07.2019 до 01.07.2020 та додатку до ліцензії з переліком реєстраторів розрахункових операцій терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024.

Ухвалою суду від 18.11.2019 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання на 11.12.2019.

Ухвалою суду від 11.12.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, а підготовче засідання відкладено на 28.01.2020.

Ухвалою суду від 28.01.2020 відкладено підготовче засідання на 26.02.2020.

Ухвалою суду від 26.02.2020 закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті на 17.03.2020.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що основним видом господарської діяльності ТОВ «БФК» є роздрібна торгівля пальним. Зазначає, що Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирали чинності з 1 липня 2019 року. Позивач вказує на те, що 24.06.2019 він у встановленому порядку звернувся до ГУ ДФС у Дніпропетровській області з заявами на отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним на автозаправних станціях №10 (с.Калинове, Синельниківський район, Дніпропетровська область) та №9 (с.Вербове, Синельниківський район, Дніпропетровська область), до яких надав повний перелік необхідних документів.

Зазначає, що 03.07.2019 ГУ ДФС у Дніпропетровській області зареєстровано та видано ТОВ «БФК» ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на вищезазначені АЗС з терміном дії з 03.07.2019 по 03.07.2024. Разом з тим, позивач вважає такі дії ГУ ДФС у Дніпропетровській області протиправними, оскільки на думку позивача ліцензії повинні бути видані строком з 01.07.2019 по 01.07.2024, оскільки необхідність ліцензування видів господарської діяльності роздрібної торгівлі пальним виникла саме з 01.07.2019. Позивач зазначає, що видача ліцензій з 03.07.2019 порушує права ТОВ «БФК», оскільки може призвести до фінансових збитків, у разі застосування до підприємства штрафних санкцій передбачених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, а справу просив розглядати в порядку письмового провадження.

Відповідачі проти задоволення позовних вимог заперечили. В обґрунтування заперечень зазначено, що Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» були внесені зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального». Так, з 01.07.2019 до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії. Відповідач зазначає, що Ліцензія або відмова в її видаванні видається не пізніше 20 календарних днів із дня подання заяви разом із документами (ч.44 ст.15 Закону №481). Вказує, що 24.06.2019 було подано до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області заяви на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на автозаправних, а за результатом розгляду заяв позивача, ГУ ДФС у Дніпропетровській області були видані відповідні ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на автозаправних станціях, з терміном дії з 03.07.2019 (обидві). Таким чином, на думку відповідача, контролюючий орган в межах строків, встановлених чинним законодавством розглянув заяви позивача на видачу ліцензій та видав відповідні ліцензії. Також, відповідач вказував на те, що законодавством не встановлений обов`язок контролюючих органів видавати ліцензії із зазначенням терміну дії з 01.07.2019. У зв`язку із викладеним представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Згідно ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, всебічно та повно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, встановив наступне.

З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що ТОВ «БФК» зареєстроване як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 17.09.2018 року, код за ЄДРПОУ 42478443, зареєстроване в реєстрі платників ПДВ 01.11.2018, зареєстроване в реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального з 17.12.2018.

Основні види діяльності ТОВ «БФК»: роздрібна торгівля пальним (основний); оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; оптова торгівля хімічними продуктами; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; складське господарство; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; консультування з питань комерційної діяльності й керування; рекламні агентства; дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки.

Судом встановлено, що 24.06.2019 ТОВ «БФК» подано до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області заяви на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним для одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на автозаправних станціях за адресами:

52500, Дніпропетровська область, Синельниківський район, село Калинівське, вул. Калинова, 101, АЗС №10;

52524, Дніпропетровська область, Синельниківський район, село Вербове, вул. Шевченка, буд.18, АЗС №9.

До заяви поданої до ГУ ДФС у Дніпропетровській області на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою торгівлі: Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с.Калинівське, вул.Калинова, 101, був наданий наступний пакет документів, визначений законодавством:

дозвіл №205.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №206.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №207.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №208.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №209.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №210.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

платіжне доручення від 06.06.2019 №807;

реєстраційне посвідчення № 3000506280 - копія;

договір оренди майна №БФКА-240119 від 24.01.2019, акт приймання - передачі майна від 24.01.2019 - копія;

договір оренди земельної ділянки №040713100224 від 22.01.2007 - копія;

акт Державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта від 02.04.2008 - копія;

свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 24.04.2008 - копія;

витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №18650337 від 24.04.2008 - копія;

витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно №32366136 від 07.12.2011 - копія.

До заяви поданої до ГУ ДФС у Дніпропетровській області на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою торгівлі: Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, 18, був наданий пакет документів, визначений законодавством:

дозвіл №205.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №206.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №207.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №208.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №209.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

дозвіл №210.19.23 від 18.06.2019 Державної служби України з питань праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області - копія;

платіжне доручення від 06.06.2019 року №806;

реєстраційне посвідчення № 3000506294 - копія;

договір оренди земельної ділянки №040713100223 від 22.01.2007 - копія;

договір оренди майна №БФКА-240119 від 24.01.2019 з актом приймання - передачі від 24.01.2019 - копія;

акт Державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта від 16. 09.2008 - копія;

свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 22.10.2008 - копія;

витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №20669661 від 22.10.2008-копія.

03.07.2019 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області зареєструвано та видано ТОВ «БФК» наступні ліцензії:

ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним реєстраційний номер 04290314201900404, дата реєстрації 03.07.2019, термін дії з 03.07.2019 до 03.07.2024, на адресу торгівлі: Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с.Калинівське, вул.Калинова, 101 АЗС;

ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним реєстраційний номер 04290314201900405, дата реєстрації 03.07.2019, термін дії з 03.07.2019 до 03.07.2024, на адресу торгівлі: Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с.Вербове, вул.Шевченка, 18.

Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо видачі ліцензій строком з 03.07.2019, а не з 01.07.2019, звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено, що 23.11.2018 Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», яким серед іншого внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481/95).

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» набув чинності з 01.01.2019, крім абзаців вісімнадцятого - двадцять третього підпункту 1 (щодо змін до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення), підпункту 6 (щодо змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»), підпункту 17 (щодо змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності») пункту 2 розділу II цього Закону, що набирають чинності з 1 липня 2019 року.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Згідно статті 1 Закону №481/95, роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.

Відповідно до положень статті 15 Закону №481/95, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання терміном на п`ять років.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Отже, на законодавчому рівні, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», врегульовано порядок отримання суб`єктами господарювання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним та встановлено вичерпний перелік документів, які подаються для отримання відповідної ліцензії.

Також, вищезазначеним законом передбачено обов`язок органу ліцензування, в даному випадку ГУ ДФС у Дніпропетровській області, не пізніше 20 календарних днів з дня одержання документів на одержання ліцензії прийняти одне із допустимих рішень, а саме або видати відповідну ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним або надати рішення про відмову у видачі відповідної ліцензії.

При цьому, оскільки позивач звернувся до відповідача за отриманням ліцензії 24.06.2019, то відповідно строк розгляду заяв спливав 14.07.2019.

Разом з тим, ліцензії на право роздрібної торгівлі видано позивачу 03.07.2019, тобто у межах 20-ти денного строку, встановленого статтею 15 Закону №481/95.

Отже, суд дійшов висновку, що контролюючим органом не було порушено порядок та строки видачі позивачу ліцензій на право роздрібної торгівлі.

Посилання позивача на те, що строк дії ліцензії повинен бути зазначений з 01.07.2019, суд відхиляє та зазначає, що зазначене твердження не ґрунтується на положеннях чинного законодавства України, оскільки ані Закон №481/95, ані інший нормативно-правовий з питання ліцензування роздрібної торгівлі, відповідних застережень не містить.

Також, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що Закон України від 23.11.2018 №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», яким фактично запроваджено ліцензування діяльності із роздрібної торгівлі пальним був опублікований у офіційних виданнях до 01.01.2019 (Відомості Верховної Ради України - 12.12.2018, Голос України - 12.12.2018), а тому відповідні суб`єкти господарювання мали змогу завчасно ознайомитись з запровадженими змінами та звернутися до органів ДФС з питання отримання відповідних ліцензій.

Суд звертає увагу на те, що Закон №481/95 не містить жодних обмежень щодо дати початку подання заяв про отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, а відповідно суб`єкти господарювання мали право починаючи з 01.01.2019 подавати відповідні заяви.

При цьому, на переконання суду, саме у випадку коли 20 денний строк розгляду заяви на отримання ліцензії спливав до 01.07.2019, то у відповідних ліцензіях контролюючий орган повинен був зазначати дату початку дії ліцензії з 01.07.2019, оскільки саме з зазначеної дати роздрібна торгівля пальним стала підлягати ліцензуванню.

Посилання позивача на сплату річної плати за ліцензію на невірні рахунки, суд відхиляє, оскільки з відзиву відповідача встановлено, що зазначені обставини не мали впливу на дату видачі ліцензій.

Більш того, суд зазначає, що зазначення в ліцензіях строку дії з 03.07.2019 безпосередньо не порушує прав та законних інтересів підприємства, оскільки зазначене лише може бути підставою для застосування штрафних санкцій, проте, не свідчить, що такі санкції будуть застосовані.

При цьому, правомірність здійснення платником податків діяльності без ліцензії, у разі її здійснення, повинна перевірятись саме в межах оскарження податкового повідомлення - рішення, яким до платника податків будуть застосовані відповідні санкції.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог (ч.2 ст.9 КАС України).

Згідно ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Фактор Компані».

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Фактор Компані» (69041, м.Запоріжжя, вул.Мінська, буд.9, кв.207, код ЄДРПОУ 42478443) до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17-а, код ЄДРПОУ 39394856), Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17-а, код ЄДРПОУ 43145015), про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.В. Новікова