
Єд. унік. № 243/2544/20
Провадження № 3/243/1234/2020
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 березня 2020 року м. Слов`янськ
Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Єнакієве Донецької області, громадянина України, не працевлаштованого, без зареєстрованого місця проживання та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
17 березня 2020 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 734223 від 16 березня 2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 1732 КУпАП України.
З протоколу вбачається, що 11 березня 2020 року о 19 год. 00 хв. перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 вчинив скандал по відношенню до своєї співмешканки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в ході якого висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив суду, що декілька років він спільно проживає разом із ОСОБА_3 , ОСОБА_2 це його знайома, проте вони спільно не проживають та не ведуть спільний побут. З письмовими поясненнями які містяться в матеріалах справи він не згоден. Додатково зазначив, що сумісне проживання у ночівлі, за адресою: АДРЕСА_1 є неможливим, оскільки жінки і чоловіки мешкають там окремо, на різних поверхах.
Допитана у судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_3 пояснила суду, що вона спільно проживає з ОСОБА_1 як чоловік і дружина близько двох років. ОСОБА_2 це їх спільна знайома, проте ОСОБА_1 з цією жінкою не проживає і ніколи не проживав.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У відповідності до п. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, протокол складено за ч.2 ст.173-2 КУпАП, тобто в діях особи, у відношенні якої його складено, вбачається повторність, однак в протоколі не зазначено коли саме ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП, копія відповідної постанови суду до протоколу не долучена.
Крім того, відповідно до протоколу та пояснень правопорушника ОСОБА_1 вбачається, що він постійно мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , тобто у комунальній установі Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов`янської міської ради.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення додано довідку керівника мікрорайону Гусякової С.В., з якої вбачається, що ОСОБА_1 дійсно з січня 2020 року по теперішній час проживає за адресою: АДРЕСА_1 разом зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ведуть спільний побут.
Проте, у суду викликає сумніви у дійсності інформації викладеної у довідці наданої керівником мікрорайону ОСОБА_4 , оскільки як було зазначено, за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, пров. Лермонтова, буд. 30 знаходиться комунальна установа Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов`янської міської ради.
Також, як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_2 від 16 березня 2020 року, остання вказує, що постійно проживає за адресою: АДРЕСА_2 , що також не узгоджується із наданою довідкою керівником мікрорайону ОСОБА_4 з якої вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 проживають у комунальній установі Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов`янської міської ради.
Так, відповідно до п. 1.1. Типового положення про будинок нічного перебування, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 14.02.2006 N 31 (z0474-06) (далі - Положення), будинок нічного перебування (далі - нічліжний будинок) є закладом соціального захисту для ночівлі (розміщення на ніч) бездомних осіб, (далі - клієнти).
Відповідно до п. 1.1. Положення будинок нічного перебування (далі - нічліжний будинок) є
закладом соціального захисту для ночівлі (розміщення на ніч) бездомних осіб, (далі - лієнти).
Відповідно до п. 1.1 Положення комунальної установи «Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов`янської міської ради» (в новій редакції) затвердженого Рішенням виконкому Слов`янської міської ради від 20.02.2019 № 332, КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ЦЕНТР ОБЛІКУ БЕЗДОМНИХ ОСІБ З БУДИНКОМ НІЧНОГО ПЕРЕБУВАННЯ СЛОВ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» (далi - Центр) є некомерційною, неприбутковою комунальною установою соціального захисту бездомних осіб, створеною, на підставі рішення Слов`янської міської ради № 2-11-ХLІІІ-5 від 26 лютого 2010 року „Про створення юридичної особи – КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ОБЛІКУ БЕЗДОМНИХ ГРОМАДЯН З БУДИНКОМ НІЧНОГО ПЕРЕБУВАННЯ СЛОВ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ», для виявлення, обліку бездомних осіб, що не мають житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке вони можуть використовувати для проживання, перебування і в якому можуть бути зареєстровані, ночівлі (розмiщення на нiч) бездомних осіб та бездомних осіб, звільнених з місць позбавлення волі (далі – клієнти) на 30 ліжко - місць. Центр створено на базі відділення «Будинок нічного перебування» Територіального центру соціальних послуг Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради. Центр підпорядкований, підзвітний і підконтрольний Слов`янській міській раді. Засновником Центру є Слов`янська міська рада, код ЄДРПОУ 04052821.
Тобто, як вбачається із Положення комунальної установи «Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов`янської міської ради», центр надає послуги саме з ночівлі (розміщення на ніч), таким чином вести спільний побут у центрі неможливо.
Частиною 1 ст. 173-2 КУпАП передбачено, що до адміністративної відповідальності притягуються особи, за вчинення насильства в сім`ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
Частиною 2 ст. 173-2 КУпАП передбачено, що до адміністративної відповідальності притягуються особи, за вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про попередження насильства в сім'ї» членами сім`ї є особи, які перебувають у шлюбі; проживають однією сім`єю, але не перебувають у шлюбі між собою; їхні діти; особи, які перебувають під опікою чи піклуванням; є родичами прямої або непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.
З урахуванням вказаних норм закону, суддя приходить до висновку, що з наданих матеріалів про адміністративне правопорушення не вбачається, що потерпіла ОСОБА_2 є членом сім`ї ОСОБА_1 , а саме його співмешканкою. Крім того вказане спростовує і сам ОСОБА_1 у своїх поясненнях, оскільки зазначає, що спільно проживає з іншою жінкою.
За таких обставин, відповідно до ст. 278 КУпАП, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам КУпАП України.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення складену у відношенні ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173 2 КУпАП України, повернути до Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду
Донецької області Н.О.Дюміна