№ 2-а-2002/09/2270/8
ПОСТАНОВА
Іменем України
«02» березня 2009 р.Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого судці Святецького В.В.,
при секретаріМаховичі В.А.
з участю:прокурора Параскевича О.Г.,
представника позивача Баляндр В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Христівка» про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб, ВСТАНОВИВ:
В обгрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що прокуратурою Ізяславського району проведено перевірку сплати податків та інших обов'язкових платежів.Перевіркою встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності товариство з обмеженою відповідальністю «Христівка» Ізяславського району, включене до ЄДРПОУ, код 34739515.Відповідач є платником податків, зборів (обов'язкових платежів), які відповідно ст.67 Конституції України, ст.9 Закону України " Про систему оподаткування", Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати.
Свої зобов'язання платник податків не виконує, про що свідчить сума боргу підприємства з податку з доходів фізичних осіб, яка станом на 10.11.2008 року складає 42706,21 грн.
Вказана заборгованість виникла внаслідок порушення вимог п.п.8.1.2. ст.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889-IV від 22.08.2003 року зі змінами та доповненнями, а саме, підприємство при виплаті заробітної плати утримувало, але не перераховувало до бюджету утримані суми податку з доходів фізичних осіб.
Законні підстави для такого иеперерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб та право розпоряджатися на власний розсуд зазначеними коштами у суб'єктів господарської діяльності відсутні. Утримані суми податку, у визначений законом строк, суб'єкти господарювання повинні перерахувати до бюджету в повному обсязі.
Чинними нормативно-правовими актами не передбачено надсилання платникам податків податкових повідомлень-рішень про сплату самостійно нарахованих, але не перерахованих до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, тобто самостійно визначених, але не узгоджених сум податкових зобов'язань.
Несплата податків відповідачем призводить до невиконання надходжень до бюджетів та державних цільових фондів, що в свою чергу призводить до невиплати заробітної плати бюджетним працівникам, виникнення соціальної напруги тобто завдає істотної шкоди державі. Тому позов подається прокурором.
Прокурор просить суд стягнути з відповідача заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 42 706,21 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просять їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про місце, дату та час розгляду справи. Про причини неявки не повідомив. Заяву про розгляд справи у його відсутності чи про відкладання розгляду справи не подав. Тому суд визнає правильним розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Станом на 10.11.2008 року заборгованість відповідача по податку з доходів фізичних осіб складає 42 706,21 гри. Факт неп врахування до бюджету утриманих сум податку до бюджету підтверджується довідкою № 73 від 19.11.2008 року-виданою ТОВ «Христівка» та копією аркуша книги обліку розрахунків із бюджетом по зазначеному податку підприємства.
Згідно з підпунктом 3.2.2. ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», на кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1. цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з пунктом 3.2.1. статті 3 Закону України від 21.12.2000 року №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб самостійно визначене суб'єктом господарювання не вважається узгодженим, оскільки існуюче податкове законодавство не передбачає встановлення форми податкової декларації по податку з доходів фізичних осіб та строків їх подання.
Розмір заборгованості та інші обставини справи підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, довідкою про включення до ЄДРПОУ, довідкою від 19.11.2008 року, аркушем з книги обліку розрахунків із бюджетом ТОВ «Христівка». Копії зазначених документів долучені до матеріалів справи.
Враховуючи вищевикладене суд знаходить позовні вимоги такими, що ґрунтуються на законних підставах та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.ст. 7, 9, 71, 86, 158-163,167,254 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ТОВ «Христівка» (с.Христівка Ізяславського району, код ЄДРПОУ 34739515) 42 706 (сорок дві тисячі сімсот шість) гривень 21 коп. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб; Кошти перерахувати в дохід місцевого бюджету, одержувач: місцевий бюджет Христівської сільської ради, розподільчий рахунок №33216800700232 УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, ЄДРПОУ 23566632.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ст. 186 КАС України.