
Справа № 456/1073/20
Провадження № 3/456/620/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2020 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює головним бухгалтером ПП «Лемар Агро», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
12.03.2020 до Стрийського міськрайонного суду Львівської області надійшов протокол №97 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004186 стосовно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено Бучківську В.Л.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Об`єктивна сторона ч.2 ст. 163-1 КУпАП передбачає відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З протоколу №97 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004186 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ПП «Лемар Агро», порушила ведення податкового і бухгалтерського обліку, що призвело до заниження податку на прибуток в сумі 311 900, 00 грн., чим порушила п.п.134.1. п.134.1 ст. 134, п.135 ст. 135, п.137 ст. 137, ст.. 139, ст.140 ПК України, що підтверджується актом №423/05.2/36418926 від 28.02.2020.
Всупереч вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення №97 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004186 від 28.02.2020, старшим державним ревізором-інспектором Дудою С.З. не розкрито об`єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 163-1 КУпАП, не зазначено у чому полягає порушення ведення податкового обліку.
Крім того, надсилаючи до суду протокол №97 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004186 стосовно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП, старшим державним ревізором-інспектором Дудою С.З. у протоколі вказано, що ОСОБА_1 не притягалась раніше до адміністративної відповідальності, однак дії останньої кваліфіковано за ч.2 ст. 163-1 КУпАП, а доказів притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП до матеріалів справи не долучено.
Також в протоколі №97 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004186 стосовно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП не вказано часу вчинення адміністративного правопорушення, що не дає можливості суду встановити момент його вчинення.
Наведені обставини свідчать про неповноту оформлення адміністративних матеріалів та не дають можливості розглянути справу відносно ОСОБА_1 , тобто, встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 163-1 КУпАП, вину даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути у Головне управління ДПС у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 268, 278, 283 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Протокол №97 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004186 від 28.02.2020, складений відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Головне управління ДПС у Львівській області для належного оформлення.
Cуддя В. Л. Бучківська