
3/441/213/2020 441/340/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.03.2020 р. суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Львівського управління офісу ВПП ДФС на
ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , одруженого, головного бухгалтера ТзОВ «Бадер Україна»
за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 , як головний бухгалтер ТзОВ «Бадер Україна», що по вул. Заводська, 5 в м. Городок Львівської області, в порушення п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135, п.п. 140.4.2 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу України, порушив встановлений порядок ведення податкового обліку, у результаті чого відбулося заниження податку на прибуток на загальну суму 13778897 грн. та завищення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток за І півріччя 2019 року на загальну суму 33351604 грн., крім того, в порушення п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, виявлено завищення суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на загальну суму 3309708,93 грн., крім того, в порушення п. 266.6 п. 266.75 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, встановлено неподання податкових декларацій з податку на нерухоме майно за 2016-2019 р.р. та необчислення податку на нерухоме майно на загальну суму 49859,06 грн., що виявлено працівниками Львівського управління офісу ВПП ДФС під час планової виїзної перевірки 17.02.2020 р. та складено протокол № 16 серії ВП ЛВ № 001011.
Крім того, ОСОБА_1 , в порушення пп. 162.1.3 п. 162.1 ст. 162, п. 163.1 ст. 163, п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164, п.п. 167.1. ст. 167, п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168, п. 171.1. ст. 171 п.п. «а» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, в результаті чого порушено порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, що призвело до заниження нарахування ПДФО за період з липня 2018 року по червень 2019 року в сумі 209670,65 грн. військового збору в сумі 35783,60 грн., що виявлено Львівського управління офісу ВПП ДФС під час планової виїзної перевірки 17.02.2020 р. та складено протокол № 16 серії ВП ЛВ № 001015.
В суд ОСОБА_1 не з`явився, подав до суду письмові пояснення, в яких просив провадження у справі закрити у зв`язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення та закінчення строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Так, об`єктивна сторона, інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України; за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП – за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Факт порушення ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку та неутримання та неперерахування податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, мають своє підтвердження протоколами № 16 про адміністративне правопорушення серії ВП Лв № 001011 від 17.02.2020 р. та № 18серії ВП Лв № 001015 від 17.02.2020 р., Актами про результати документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Бадер Україна» з метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства та з метою контролю за правильністю нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 року по 30.06.2019 року № 19/28-10-52-12/33909724 від 17.02.2020 р.
За наведеного, в діях ОСОБА_1 вбачаю ознаки правопорушень, передбачених ч. 1 ст.163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та підстави до накладення стягнення.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо одна особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разу може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративні правопорушення, які інкриміновані ОСОБА_1 , вчинено у період з 01.01.2014 року по 30.06.2019 року, протоколи про адміністративні правопорушення складені 17.02.2019 року, що не тягне за собою тривалої, довгострокової та безперервної дії, що існувала до моменту перевірки.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
За змістом п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Беручи до уваги наведене вище, приходжу до переконання, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки накладення адміністративного стягнення закінчилися, що виключає провадження у справі, а тому провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП підлягає закриттю.
За наведеного та керуючись п. 7 ч. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284, ст. 287 КУпАП, -
у х в а л и л а:
Провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП – закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Перетятько О.В.