
336/628/20
3/336/435/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2020 року
Суддя шевченківського районного суду м. Запоріжжя Галущенко Юлія Андріївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює на посаді директора ТОВ “Югком”, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
20.02.2019 р. під час контрольного заходу встановлено, що в ТОВ «Югком » порушені строки виплати заробітної плати згідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до штатного розкладу, введеного в дію з 01.01.2019 посадові оклади працівникам ТОВ “Югком” були підвищені з 01 січня 2019 року. Зокрема, посадовий оклад директора складає 4700 грн, головного бухгалтера- 4500 грн, касира- 4173 грн.
Відповідно до штатного розкладу, введеного в дію з 01.03.2019 відбулося підвищення посадових окладів всім працівникам, крім посадових окладів генерального директора, головного бухгалтера, касира та водія навантажувача.
Отже, “базовий” місяць для індексації заробітної плати у цих працівників є січень 2019 року. Вперше право на індексацію заробітної плати у працівників виникло у липні 2019 року.
Індексація заробітної плати повинна була нараховуватись за липень-листопад 2019 року у розмірі 62,22 грн. Та грудень 2019 у розмірі 65,16 грн. Та виплачувалась одночасно з нарахуванням і виплатою заробітної плати за місяць, доходи за який підлягають індексації, згідно з Порядком проведення індексації грошових доходів населення.
Однак, відповідно до відомостей нарахування та виплати заробітної плати за липень-грудень 2019 року індексація заробітної плати генеральному директору підприємства ОСОБА_1 головному бухгалтеру ОСОБА_2 , касиру ОСОБА_3 та водію навантажувача ОСОБА_4 не нарахована та не виплачена.
На час проведення контрольного заходу ТОВ “Югком” документального підтвердження нарахування та виплати індексації заробітної плати за липень-грудень 2019 не надано.
Працівника ОСОБА_5 наказом від 09.10.2018 прийнято за основним місцем роботи на посаду завідуючого складським господарством ТОВ “Югком”. Наказом від 25.06.2019 її звільнено з посади 25.06.2019, згідно п.1 ст.36 КЗпП України за згодою сторін.
Відповідно до табелю обліку робочого часу за червень 2019 року ОСОБА_5 відпрацювала у день звільнення 8 годин. Однак, остаточний розрахунок з працівником у день звільнення проведений не був.
Розрахункові кошти ОСОБА_5 нараховані до виплати у розмірі 3443, 74 грн. Згідно відомості нарахування заробітної плати за червень 2019 року, у тому числі компенсація за невикористану відпустку, але відповідно до відомості на виплату готівки за липень 2019 року виплачені тільки 05.07.2019 року.
Остаточний розрахунок із звільненим працівником ОСОБА_5 був здійснений не у день звільнення, а середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку їй не нараховано і не виплачено.
В судове засідання 05.03.2020 р. ОСОБА_1 не з`явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, через засоби поштового зв`язку.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користатися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Разом з тим, ч. 2 ст. 268 КУпАП визначено, що участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 41 КУпАП, не є обов`язковою.
Приймаючи до уваги, що законом передбачені певні строки притягнення до адміністративної відповідальності, поведінку ОСОБА_1 щодо його неявки у судові засідання суд розцінює як намагання затягнути процес та уникнути відповідальності.
ОСОБА_1 мав об`єктивну можливість особисто, або через представника в повній мірі реалізувати свої права, передбачені ст. 268 КУпАП. Останній не був позбавлений можливості надати письмові клопотання, заяви, звернення чи пояснення з приводу обставин правопорушення.
За таких обставин суддя приходить до переконання про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 згідно зі ст. 268 КУпАП.
Згідно із ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» (п.14) наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Суддя використав усі процесуальні можливості щодо повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про розгляд справи, проте ОСОБА_1 , не виконуючи процесуальних обов`язків своєчасно з`являтися до суду за викликом, затягує розгляд справи, що суддя розцінює як намагання уникнути відповідальності, тому справа розглянута без його участі.
КУпАП визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280, 256 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи. Наявним у матеріалах справи доказам, суд повинен дати належну оцінку.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, суддя приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме: порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян" , або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № ОМС-ЗП 257/1051/НД/НП/АВ/П/ПТ від 20.01.2020 р., актом № ОМС-ЗП 257/1051/НД/НП/АВ від 20.01.2020 року, іншими матеріалами справи.
Враховуючи всі обставини у справі, дані про особу ОСОБА_1 , суддя вважає за доцільне притягнути його до адміністративного стягнення у вигляді мінімального штрафу.
Як передбачено ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею)постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення,у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб,тобто 420,40 грн.,як це передбачено ст.4 ч.5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 33-35,41,283-285 КУпАП,суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п`ятсот десять) гривень в дохід держави в дохід держави (Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081800; Код отримувача (ЄДРПОУ) 38025367; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN) – UA848999980313090106000008009; Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 420(чотириста двадцять) гривні 40 коп. на користь держави (Отримувач коштів: ГУКу м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення – судовий збір).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою,яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя (Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_6 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв`язку з положеннями пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України N 2-рп/2015 від 31.03.2015 року).
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу в сумі 1020,00 грн., визначеного у відповідно до статті 308 КУпАП;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Ю.А. Галущенко
Строк пред`явлення виконавчого документу « »_______20__рік.
Постанова набрала законної чинності « »______20__рік.
Дата видачі « »______20___рік.