Постанова № 88283837, 18.03.2020, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
18.03.2020
Номер справи
328/398/20
Номер документу
88283837
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/398/20

18.03.2020

3/328/185/20

3/328/186/20

П О С Т А Н О В А

Іменем України

18 березня 2020 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна Ольга Миколаївна, розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за правопорушення, передбачені ст. 124, ч.1 ст.130 КУпАП,

в с т а н о в и л а:

22.02.2020 року о 21.00 годині ОСОБА_1 в м.Токмак по вул.Володимирській керував автомобілем ВАЗ 21043 д/н НОМЕР_2 , не6 врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв наїзд на бордюр. При ДТП автомобіль отримав механічні ушкодження, чим порушив вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена за ст.124 КУпАП.

Крім того, 22.02.2020 року о 21.00 годині ОСОБА_1 в м.Токмак по вул.Володимирській керував транспортним засобом ВАЗ 21043 д/н НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (нечітка мова, хитка хода почервоніння білків очей, запах алкоголю з порожнини роту). Від проходження огляду на стан сп`яніння за допомогою алкотестеру «Драгер» або в КУ «Токмацька БЛІЛ» відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень за ст.124 та ч.1 ст.130 КУпАП визнав в повному обсязі.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

Вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130, ст.124 КУпАП, підтверджується:

- протоколами про адміністративне правопорушення серії ОБ № 063235 від 22.02.2020 із додатками – фототаблицею та схемою місця ДТП, та серії ОБ № 063236 від 22.02.2020;

- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 22.02.2020 з яких вбачається, що 22 лютого 2020 року, близько 21.05 годин вони були запрошені співробітниками поліції як свідки та в їх присутності ОСОБА_1 на пропозицію співробітників поліції пройти медичний огляд на стан сп`яніння на місці за допомогою алкотестеру «Драгер» або в КУ «Токмацький БЛІЛ» відмовився, також відмовився від підпису протоколу про адміністративне правопорушення та від дачі пояснень. Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, вищезазначені письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є доказами у справі про адміністративне правопорушення;

- направленням на огляд водія ОСОБА_1 до КУ «Токмацька БЛІЛ» з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 22.02.2020.

- відеозаписом з камери спостереження поліцейського, з якого вбачається факт керування ОСОБА_1 автомобілем ВАЗ 21043 д/н НОМЕР_2 по вул.Володимирській в м.Токмак, наїзд на бордюр та розмова ОСОБА_1 з співробітниками поліції, з якої вбачається, що після того, як співробітником поліції вказано на наявність у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп`яніння, той в присутності двох свідків пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці та медичному закладі, категорично відмовився, будь-яких зауважень, скарг на дії працівників поліції не висловлював. Тобто, зафіксований факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, відповідно до встановленого порядку.

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінетом Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, з наступними змінами, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Як зазначено в абзаці другому п.27 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23 грудня 2005 року №14, якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп`яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному в присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності, що в даному випадку було виконано.

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом від проходження, відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.

Під час розгляду справи встановлено, що водій ОСОБА_1 відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку у присутності двох свідків.

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, - відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому порядку.

Статею 124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.

Згідно з довідкою інспектора Токмацького відділу поліції Мамедової Н.М., за обліками ГУНП Запорізької області Петренко В.Д. не має повторності за правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП; отримав посвідчення водія НОМЕР_3 від 20.02.2015р.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Отже, в даному випадку застосуванню підлягає стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, як таке, що передбачено за вчинення більш серйозного адміністративного правопорушення. Враховуючи безальтернативний характер санкції ч.1 ст.130 КУпАП, слід призначити ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП, яка є більш тяжкою, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 36, 124, 130 ч.1, 283, 284 КУпАП,

п о с т а н о в и л а:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 КУпАП, ч.1 ст.130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), що складає 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Реквізити по сплаті адміністративного штрафу: отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA708999980313000149000008001,код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 гривень.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК/м.Токмак/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA628999980313121206000008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101. Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.

Строк пред`явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання три місяці з дня її винесення.

Суддя: