Ухвала суду № 88269115, 17.03.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.03.2020
Номер справи
640/24261/19
Номер документу
88269115
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про заміну сторони

17 березня 2020 року м. Київ № 640/24261/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Маруліної Л.О., вирішивши заяви про заміну відповідача у справі

за позовом Підприємства з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА"

до Державної архітектурно-будівельної інспекції України

про визнання протиправним та скасування наказу №31,-

ВСТАНОВИВ:

Підприємство з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА" (далі також - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі також - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати Наказ №31 "Д" від 25.06.2013 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.01.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Через канцелярію суду 12.02.2020 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в прохальній частині якої заявлено клопотання про заміну відповідача у справі на належного відповідача - Департамент з питань архітектурно-будівельного контролю виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

В обґрунтування клопотання відповідачем зазначено, що згідно із статтею 10 Закону України від 20.05.1999 № 687-ХІV «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об`єктів архітектури додержання суб`єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Відповідно до Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі Держархбудінспекція), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року № 294 (далі також - Положення) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 року № 408), Держархбудінспекція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем`єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку. будівництва та житлово-комунальною господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду.

Відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис № 10701110009043824 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві.

Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074 у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади, права їв обов`язки органів виконавчої влади переходять до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Відповідно до наказу Держархбудінспекції від 10.10.2014 року № 272 «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції» Департамент забезпечує здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореною як структурний підрозділ апарату Держархбудінспекції, покладених на нього Положенням про Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві, затвердженого наказом віл 01.10.2014 року № 225 на території міста Києва з 10.10.2014 року.

У подальшому, в рамках прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю на удосконалення містобудівного законодавства», 11.10.2016 року затверджено акт спільної комісії з передачі повноважень у сфері державною архітектурно-будівельного контролю від Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві до Департаменту з питань державного архітектурно- будівельною контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до абзацу шостою пункту 9 розділу V Прикінцеві положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», орган державного архітектурно-будівельного контролю починає здійснювати повноваження, визначені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», на наступний день після затвердження акта спільної комісії.

Згідно з пунктом 8 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», виконавчі органи міських рад з питань державною архітектурно-будівельного контролю, які на день набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження у сфері державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», щодо об`єктів І, II, III, IV категорій складності, продовжують здійснювати надані повноваження щодо об`єктів незначного (СС1) та середнього (СС2) класу наслідків (відповідальності).

Таким чином, Департамент з питань державною архітектурно-будівельною контролю міста Києва виконавчою органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснює: заходи державного архітектурно-будівельного контролю щодо отримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на території міста Києва щодо об`єкті незначного (СС1) та середнього (СС2) класу наслідків (відповідальності): надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, на території міста Києва, незначного (СС1) та середнього (СС2) класу наслідків (відповідальності).

Враховуючи вищезазначене, згідно з актом приймання-передавання документів від 11.10.2016 року № 38, а також опису документів, які передані Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), декларацію про початок виконання будівельних робіт «Реконструкція приміщень будівлі автозаправного комплексу літ. А під операторну за адресою: просп. Героїв Сталінграда, 2/37 в Оболонському районі м. Києва» від 06.07.2012 року № КВ 08312112149 разом з матеріалами передано до подальшого зберігання до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

З огляду на викладене, відповідач просить суд замінити первісного відповідача Державну архітектурно-будівельну інспекцію України на належного - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Через канцелярію суду 19.02.2020 року позивачем подано заяву, в якій повідомлено, що позивач не заперечує проти заміни відповідача у справі.

Вирішуючи заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну відповідача у справі, суд зазначає наступне.

Згідно з частинами третьою, п`ятою, шостою, сьомою статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Враховуючи предмет спору та думку позивача, суд дійшов висновку про заміну неналежного відповідача у адміністративній справі №640/24261/19, а саме замінити неналежного відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України на належного - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Керуючись статтями 6, 9, 48, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Замінити неналежного відповідача у адміністративній справі №640/24261/19, а саме замінити неналежного відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України на належного - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2. Розгляд адміністративної справи №640/17518/19 розпочати спочатку.

3. Зобов`язати Підприємство з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА" у строк до 23.03.2020 року подати через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва (адреса: 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус А) або електронною поштою шляхом формування документу в системі «Електронний суд», належно оформлені примірники позовної заяви для Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4. Встановити відповідачу пятнадцятиенний строк з моменту отримання примірника позовної заяви подати до суду відзив відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

6. Звернути увагу відповідача, що у разі неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.О. Маруліна