Рішення № 88268449, 12.03.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2020
Номер справи
520/14388/19
Номер документу
88268449
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2020 р. № 520/14388/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мороко А.С.,

за участю секретаря судового засідання - Рубіної Я.О.,

представника позивача - Іванової О.В.,

представника відповідача - Павленка О.М.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Харкові адміністративну справу № 520/14388/19 за позовом державного підприємства "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення -

В С Т А Н О В И В :

Державне підприємство "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області № 0071915805 від 02.12.2019 про застосування штрафних санкцій в сумі 341556,68 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне рішення ґрунтується на помилкових судженнях суб`єкта владних повноважень, а тому, є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.

Представник відповідача під час судового розгляду справи проти позову заперечував, надавши відзив на адміністративний позов, та зазначив, що при винесенні оскаржуваного рішення податковий орган діяв у межах та у спосіб, встановлені чинним законодавством України. Просив у позові відмовити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.

24 липня 2019 року Головним управлінням ДФС у Харківській області проведено камеральну перевірку ДП "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" з питання дотримання термінів сплати податкових зобов`язань з податку на додану вартість.

За результатами даної перевірки податковим органом складено акт № 3263/20-40-58-05-10/08680841 від 24.07.2019, висновками якого встановлено: дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язання з податку на додану вартість ДП "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" по податкових деклараціях з податку на додану вартість за жовтень 2016 року від 17.11.2016 № 9220761166, за грудень 2017 року від 18.01.2018 № 9295978261, за січень 2018 року від 19.02.2018 № 9024798649, за лютий 2018 року від 19.03.2018 № 9047624403, за березень 2018 року від 18.04.2018 № 9071059013, за квітень 2018 року від 18.05.2018 № 9096586897, за травень 2018 року від 19.06.2018 № 9122973214, за червень 2018 року від 20.07.2018 № 9149769642, за липень 2018 року від 16.08.2018 № 9173292282, за листопад 2018 року від 18.12.2018 № 9282624098, за грудень 2018 року від 18.01.2019 № 9307341487, по рішенням суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 21.01.2013 по справі № 2А-3772/12, від 18.06.2015 по справі № 820/5367/15, від 29.02.2016 по справі № 820/2745/15, від 28.04.2015 № 2, по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 21.06.2018 № 9124753722, чим порушено п. 57.1 ст.57 Податкового Кодексу України.

Не погоджуючись із висновками вказаного акту перевірки, позивач подав до Головного управління ДФС у Харківській області заперечення на акт № 1/14-501 від 07.08.2019.

На підставі висновків акту № 3263/20-40-58-05-10/08680841 від 24.07.2019 податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення № 0050815805, яким ДП "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" нараховано штраф з податку на додану вартість в розмірі 20 % в сумі 342474,36 грн.

Не погоджуючись із даним рішенням податкового органу, ДП "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" звернулось до Державної фіскальної служби зі скаргою від 04.09.2019.

05.11.2019 позивач отримав рішення від Державної фіскальної служби про результати розгляду скарги, яким скасовано податкове повідомлення - рішення № 0050815805 від 22.08.2019 в частині застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 917,68 грн, в іншій частині - залишено без змін, а скаргу - задоволено частково.

Також, на підставі висновків акту № 3263/20-40-58-05-10/08680841 від 02.12.2019 Головним управлінням ДПС у Харківській області винесено податкове повідомлення - рішення № 0050815805, яким ДП "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" нараховано штраф з податку на додану вартість в розмірі 20 % в сумі 341556,68 грн.

Не погоджуючись із вказаним рішенням податкового органу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.

Відповідно до підпункту 14.1.39. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судовим розглядом встановлено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 18.04.12 по справі № 2а-3772/12/2070 адміністративний позов Основ`янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до державного підприємства "Підприємство Диканівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№12)" про стягнення коштів за податковим боргом - задоволено. Стягнуто з державного підприємства "Підприємство Диканівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№12)" кошти в розмірі 468858,8 грн в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ за рахунок готівки, що йому належить, на користь Державного бюджету України.

Дана заборгованість виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих податкових зобов`язань та несплати податкового зобов`язання визначеного податковим органом згідно податкових повідомлень-рішень, а саме:

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 80711 від 18.01.2012 року у розмірі 66294,00 грн; граничний строк сплати -30.01.2012 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 75834 від 20.12.2011 у розмірі 115839,00 грн; граничний строк сплати - 30.12.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 74623 від 21.11.2011 у розмірі 19382,00 грн; граничний строк сплати - 30.11.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 66831 від 19.10.2011 в розмірі 27324,00 грн, граничний строк сплати - 30.10.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- податкове повідомлення - рішення № 0004391520 від 30.09.2011 в сумі 24196,80 грн; термін сплати 30.09.2011;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 60739 від 20.09.2011 в розмірі 32950,00 грн; граничний строк сплати - 30.09.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 58258 від 17.08.2011 в розмірі 39664,00 грн; граничний строк сплати - 30.08.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 50732 від 20.07.2011 у розмірі 50477,00 грн; граничний строк сплати - 30.07.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 43848 від 20.06.2011 у розмірі 30219,00 грн, граничний строк сплати - 30.06.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 41254 від 19.05.2011 у розмірі 21015,00 грн; граничний строк сплати - 30.05.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- податкове повідомлення-рішення № 001971520 від 21.04.2011 у сумі 170,00 грн; термін сплати 21.04.2011;

- згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 15092 від 17.03.2011 у розмірі 38907,00 грн, граничний строк сплати - 30.03.2011 відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість № 22077 від 25.03.2011 у розмірі 27,00 грн; граничний строк сплати - 25.03.2011;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість № 22076 від 25.03.2011 у розмірі 8,00 грн; граничний строк сплати - 25.03.2011;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість № 22075 від 25.03.2011 у розмірі 35,00 грн; граничний строк сплати - 25.03.2011;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість № 17204 від 18.03.2011 у розмірі 1167,00 грн; граничний строк сплати - 18.03.2011;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість № 17200 від 18.03.2011 у розмірі 269,00 грн; граничний строк сплати - 18.03.2011;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість № 17188 від 18.03.2011 у розмірі 888,00 грн; граничний строк сплати - 18.03.2011.

Ухвалами Харківського окружного адміністративного суду від 12.06.2012 та від 18.04.2016 задоволені заяви позивача про розстрочення виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 18.04.2012 по справі № 2а-3772/12/2070.

Також, постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.11.2012 по справі № 2а-11438/12/2070 зобов`язано Основ`янську МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС внести зміни до облікових даних платника податків шляхом винесення за картку особового рахунку заборгованості у розмірі 468858,80грн.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 17.06.2015 по справі № 820/2745/15 адміністративний позов Основ`янської об`єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до державного підприємства "Підприємство Диканівської виправної колонії Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області № 12" про стягнення податкового боргу - задоволено у повному обсязі. Стягнуто з державного підприємства "Підприємство Диканівської виправної колонії Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області № 12" заборгованість у сумі 469700, 54 грн з податку на додану вартість з рахунків у банках, які обслуговують його на користь держави.

Вказана заборгованість виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих податкових зобов`язань: податкова декларація з податку на додану вартість № 9067711101 від 20.11.2014, граничний строк сплати - 30.11.2014; податкова декларація з податку на додану вартість № 9072857429 від 17.12.2014, граничний строк сплати - 30.12.2014; податкова декларація з податку на додану вартість № 9078524321 від 21.01.2015, граничний строк сплати - 30.01.2015.

Ухвалами Харківського окружного адміністративного суду від 21.09.2015 та від 09.03.2016 задоволено заяви підприємства про розстрочення виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 17.06.2015 по справі №820/2745/15.

Також, постановою Харківського окружного адміністративного суду від 10.11.2015 по справі № 820/10725/15 зобов`язано Основ`янську МДПІ м. Харкова Харківської області ДПС внести зміни до облікових даних платника податків шляхом винесення за картку особового рахунку заборгованості у розмірі 469700,54 грн.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 розстрочено державному підприємству "Підприємство Диканівської виправної колонії Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області № 12" виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 17.06.2015 в адміністративній справі № 820/2745/15, згідно до графіку погодження заборгованості з Основ"янською ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, шляхом присудження до виплати частини суми боргу в розмірі 438500,54 грн протягом 10 років, починаючи з квітня 2016 року по грудень 2024 року включно, в сумі 3600,00 грн щомісячно; з січня 2025 року по листопад 2025 включно, в сумі 5045,00 грн щомісячно та за грудень 2025 року в сумі 5005,54 грн.

Поряд з цим, з розрахунку штрафних санкцій до спірного податкового повідомлення - рішення вбачається, що податковий орган по даному рішенню щомісячно стягує більше ніж 3600,00 грн, а саме: починаючи з вересня 2016 року по червень 2017 року щомісячно по 6630,95 грн.

Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Передумовою нарахування штрафних санкцій з підстав, визначених пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, є несплата платником податків суми узгодженого податкового зобов`язання у встановлені законом строки.

Норми визначені пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України поширюються також і на випадки, коли погашення податкового боргу відбувається і в примусовому порядку, на підставі рішення суду, щодо стягнення з рахунків у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок готівки податкового боргу.

Зазначене пояснюється тим, що передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України відповідальність у вигляді штрафу застосовується в силу самого факту несплати податкового боргу у визначені строки, і розмір такої відповідальності залежить виключно від терміну прострочення, а не від способу і порядку погашення податкового боргу (добровільного чи примусового, в повній сумі або частинами).

Враховуючи наведене, розстрочення виконання судового рішення, застосоване адміністративним судом, не звільняє платника податків від відповідальності, передбаченої пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України.

Поряд з цим, суд вказує наступне.

Відповідно п. 102.1. ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов`язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов`язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Сума штрафних санкцій є складовою податкового зобов`язання, на штрафні санкції поширюється строк давності (1095 днів), а тому, нарахування податковим органом штрафних санкцій має відбуватись з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.

Судом встановлено, що до складу документів, які були охоплені перевіркою податкової звітності та на підставі яких податковий орган визначив грошові зобов`язання для нарахування штрафних санкцій увійшли вказані вище рішення Харківського окружного адміністративного суду про розстрочення, відстрочення сплати податкового боргу.

Суд зазначає, що пунктом 100.1 статті 100 Податкового кодексу України зазначено, що розстроченням, відстроченням грошових зобов`язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов`язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов`язань або податкового боргу.

Наказом Міністерства доходів і зборів України 10 жовтня 2013 року № 574 затверджено Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов`язань (податкового боргу) платників податків, який діє на виконання ст. 100 ПКУ.

Дія цього Порядку поширюється на платників податків - фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок зі сплати податків та зборів згідно з Кодексом.

Згідно п.1.4. Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов`язань (податкового боргу) вважається наданим, якщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення органу доходів і зборів та укладено договір про розстрочення (відстрочення).

На підставі пунктів 1.5.-1.6 Порядку період при сплаті розстрочених (відстрочених) грошових зобов`язань (податкового боргу) дорівнює календарному місяцю або іншому строку за згодою сторін, який зафіксовано у договорі про розстрочення (відстрочення). На суму розстроченого (відстроченого) грошового зобов`язання (податкового боргу) нараховуються проценти за кожний календарний день користування платником розстроченням (відстроченням) грошових зобов`язань (податкового боргу).

Сума нарахованих процентів, не сплачена платником податків у строки, визначені договором про розстрочення (відстрочення) грошового зобов`язання (податкового боргу), визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 3.5 Порядку передбачено, що не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття або отримання рішення орган доходів і зборів за місцем обліку платника податків (або за місцем обліку його грошового зобов`язання (податкового боргу) укладає з цим платником договір про розстрочення (відстрочення) грошових зобов`язань (податкового боргу) затвердженого зразка. Строк дії договору починається з дати його підписання.

Відповідно до п. 3.6 Порядку у день укладання договору про розстрочення (відстрочення) підрозділ, до функцій якого належать питання розстрочення (відстрочення) грошового зобов`язання (податкового боргу), вносить до журналу відомості про укладений договір, які переносяться до ІС органів доходів і зборів. Не пізніше дня, наступного за днем внесення до журналу відомостей про укладений договір, копія такого договору передається підрозділу, до функцій якого належить ведення обліку надходжень з податків, зборів, платежів, для проведення звірки повноти та правильності відображення розстрочених (відстрочених) сум в ІС органів доходів і зборів.

Пункт 3.7 Порядку вказує, що якщо на дату підписання договору суми грошових зобов`язань (податкового боргу) платника податків були вже частково погашені, то в договорі зазначається сума грошового зобов`язання (податкового боргу), визначеного в ІС на дату підписання договору.

Якщо договір про розстрочення (відстрочення) грошового зобов`язання (податкового боргу) укладається пізніше дня прийняття рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов`язання (податкового боргу), то таке рішення є підставою для ненарахування: пені, нарахованої за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов`язання, сума якого підлягає розстроченню (відстроченню), за період з початку дії розстрочення (відстрочення) до дати підписання договору; штрафу, нарахованого за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов`язання, самостійно визначеного платником податків, за період з початку дії розстрочення (відстрочення) до дати підписання договору.

На розстрочені (відстрочені) грошові зобов`язання (податковий борг) пеня та штрафи не нараховуються з дати укладання (підписання) договору до закінчення строку дії договору про розстрочення (відстрочення) грошового зобов`язання (податкового боргу).

Таким чином, Податковим кодексом встановлено, що обов`язки перенесення строків сплати грошових зобов`язань при розстроченні (відстроченні) грошового зобов`язання (податкового боргу) регулюються договором, укладеним між податковим органом та платником податків.

Отже, документом для нарахування штрафних санкцій згідно вимог ст.126 Податкового кодексу є податкова декларація з податку на додану вартість, у якій визначається сума грошового зобов`язання, що підлягає сплаті у строки, встановлені ст. 57 ПКУ.

Натомість, рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов`язання (податкового боргу) не є підставою для нарахування штрафних санкцій та/або пені, а лише є підставою для укладення відповідного договору, без якого рішення податкового органу є неправомочним.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно нараховано позивачу штраф в порядку статті 126 Податкового кодексу України за сплату податкового боргу в строки, встановлені рішеннями про розстрочення, відстрочення такого боргу.

Також, суд критично ставиться стосовно того, що податковим органом в акті перевірки № 3263/20-40-58-05-10/08680841 зазначено про визначення штрафної санкції за порушення граничних термінів сплати грошового податкового боргу, встановлені рішенням Харківського окружного адміністративного суду про розстрочення від 28.04.2015 по справі № 2, оскільки наявність вказаного рішення не підтверджується жодними доказами.

Стосовно податкових декларацій, які зазначені в розрахунку штрафних санкцій, суд вказує наступне.

Податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2016 року від 17.11.2016, реєстраційний номер - 9220761166, на суму 256316,00 грн, граничний термін сплати - 30.11.2016 сплачена позивачем, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 1738 від 26.10.2016 на суму 81000,00 грн), № 1740 від 26.10.2016 на суму 17000,00 грн, № 1749 від 27.10.2016 на суму 28100,00 грн, № 1795 від 02.11.2016 на суму 23200,00 грн, № 1802 від 03.11.2016 на суму 9000,00 грн, № 1817 від 04.11.2016 на суму 10300,00 грн, № 1847 від 10.11.2016 на суму 11000,00 грн, № 1848 від 10.11.2016 на суму 17000,00 грн, № 1862 від 16.11.2016 на суму 5000,00 грн, № 1866 від 17.11.2016 на суму 4000,00 грн, № 1869 від 17.11.2016 на суму 5000,00 грн, № 1870 від 18.11.2016 на суму 2500, 00грн, № 1871 від 21.11.2016 на суму 9000,00грн, № 1908 від 28.11.2016р. на суму 20000,00грн, № 1914 від 30.11.2016 на суму 30000,00 грн, № 1916 від 30.11.2016 на суму 40320,00грн, № 1917 від 30.11.2016 на суму 15000,00 грн). Проте, в розрахунку штрафних санкцій зазначено 110 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2017 року від 18.01.2018, реєстраційний номер - 9295978261 на суму 216973,00 грн, граничний термін сплати - 30.01.2018, сплачена підприємством, що підтверджується копіями платіжних доручень: (частково № 2166 від 27.12.2017 на суму 60000,00 грн), № 36 від 12.01.2018 на суму 165000,00 грн, № 159 від 30.01.2018 на суму 10000,00 грн, № 167 від 30.01.2018 на суму 25000,00 грн, № 168 від 30.01.2017 на суму 17000,00 грн. Однак, в розрахунку штрафних санкцій вказано 296, 297 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2018 року від 19.02.2018 - реєстраційний номер - 9024798649 на суму 100752,00 грн, граничний термін сплати - 02.03.2018 сплачена позивачем, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 240 від 07.02.2018 на суму 20000,00грн, № 283 від 14.02.2018 на суму 22000,00 грн, № 366 від 27.02.2018 на суму 58752,00 грн. Проте, в розрахунку штрафних санкцій зазначено 266, 270 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2018 року від 19.03.2018, реєстраційний номер - 9047624403 на суму 145415,00грн, граничний термін сплати 30.03.2018, сплачена підприємством, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 461 від 13.03.2018 на суму 30000,00 грн, № 469 від 14.03.2018 на суму 60000, 00 грн, № 556 від 26.03.2018 на суму 55415,00 грн. Однак, в розрахунку штрафних санкцій вказано 242, 263, 271 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2018 року від 18.04.2018, реєстраційний номер - 9071059013 на суму 161425,00 грн, граничний термін сплати - 30.04.2018, сплачена позивачем, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 664 від 12.04.2018 на суму 46000,00 грн, № 667 від 13.04.2018 на суму 55000, 00 грн, № 743 від 24.04.2018 на суму 9000, 00 грн, № 761 від 26.04.2018 на суму 51425,00 грн. Проте, в розрахунку штрафних санкцій зазначено 240 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2018 року від 18.05.2018, реєстраційний номер 9096586897 на суму 135316,00 грн, граничний термін сплати 30.05.2018, сплачена підприємством, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 842 від 14.05.2018 на суму 68000,00 грн, № 949 від 29.05.2018р. на суму 65000,00 грн. Однак, в розрахунку штрафних санкцій вказано 210, 211, 239 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2018 року від 19.06.2018, реєстраційний номер 9122973214 на суму 127606,00 грн, граничний термін сплати - 30.06.2018, сплачена позивачем, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 1050 від 12.06.2018 на суму 50000,00 грн, № 1057 від 14.06.2018 на суму 10000,00 грн, № 1063 від 15.06.2018 на суму 7600,00 грн, № 1126 від 26.06.2018 на суму 15000,00 грн, 1054,00 грн (частково № 1189 від 13.07.2018 на суму 46000,00 грн). Кількість днів затримки сплати - 13, а в розрахунку штрафних санкцій зазначено - 208, 209, 237, 240)

Уточнюючий розрахунок від 21.06.2018, реєстраційний носер - 9124753722 на суму 2156,00 грн, сплачено частково підприємством на суму 2156,00 грн, що підтверджується копією платіжного доручення № 1189 від 13.07.2018 на суму 46000,00 грн. Кількість днів затримки сплати - 13, а в розрахунку штрафних санкцій зазначено - 217.

Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2018 року від 20.07.2018, реєстраційний номер - 9149769642 на суму 77555,00 грн, граничний термін сплати - 30.07.2018 сплачена позивачем, що підтверджується копіями платіжних доручень: 42790,00 грн (частково № 11896 від 13.07.2018 на суму 46000,00 грн), № 1182 від 12.07.2018на суму 28000,00 грн, № 1312 від 27.07.2018 на суму 7000,00 грн. Проте, в розрахунку штрафних санкцій зазначено 210, 211, 239 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2018 року від 16.08.2018, реєстраційний номер - 9173292282 на суму 53629,00 грн, граничний термін сплати - 30.08.2018 сплачена підприємством, що підтверджується копіями платіжних доручень: 235,00 грн (частково № 1312 від 27.07.2018 на суму 7000,00 грн, № 1316 від 30.07.2018 на суму 8500,00 грн, № 1388 від 14.08.2018 на суму 30000,00 грн, № 1389 від 15.08.2018 на суму 8000,00 грн, № 1460 від 27.08.2018 на суму 55000,00 грн. Однак, в розрахунку штрафних санкцій вказано 180 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2018 року від 18.12.2018 - реєстраційний номер - 9282624098 на суму 402802,00 грн, граничний термін сплати - 30.12.2018 сплачена позивачем, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 2222 від 14.12.2018 на суму 220000, 00 грн, № 2223 від 14.12.2018 на суму 44500,00 грн, № 2292 від 21.12.2018 на суму 35000,00 грн, № 2297 від 27.12.2018 на суму 103400,00 грн. Проте, в розрахунку штрафних санкцій зазначено 115 днів затримки.

Податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2018 року від 18.01.2019, реєстраційний номер - 9307341487 на суму 195795,00 грн, граничний термін сплати 30.01.2019, сплачена підприємством, що підтверджується копіями платіжних доручень: № 27 від 11.01.2019 на суму 50000,00 грн, № 37 від 14.01.2019 на суму 9000, 00 грн, № 95 від 25.01.2019 на суму 50000, 00 грн, № 117 від 28.01,2019 на суму 87000,00 грн. Проте, в розрахунку штрафних санкцій зазначено 84, 86, 113, 114, 119 днів затримки.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що Головне управління ДПС у Харківській області винесло податкове повідомлення - рішення № 0071915805 від 02.12.2019 про застосування штрафних санкцій в сумі 341556,68 грн з порушенням норм чинного законодавства України.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги державного підприємства "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" підлягають задоволенню в повному обсязі.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов державного підприємства "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" (місцезнаходження: вул. Лелюківська, буд. 1, м. Харків, 61030, ідентифікаційний код - 08680841) до Головного управління ДПС у Харківській області (місцезнаходження: вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, ідентифікаційний код - 43143704) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області № 0071915805 від 02.12.2019 про застосування штрафних санкцій в сумі 341556 (триста сорок одна тисяча п`ятсот п`ятдесят шість) грн 68 коп.

Стягнути на користь державного підприємства "Підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№ 12)" (ідентифікаційний код - 08680841) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (ідентифікаційний код - 43143704) судовий збір у розмірі 5123 (п`ять тисяч сто двадцять три) грн 35 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 17 березня 2020 року.

Суддя А.С. Мороко