
Справа № 420/7343/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши у письмовому провадженні в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Обслуговуючого кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» (вул. Шишкіна, буд. 48, корп. 2, кв. 76, м. Одеса, 65088) до Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області (просп. Миру, 33, Чорноморськ, Одеська область, 68000) про визнання протиправною відмови Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області у видачі Обслуговуючому кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном», викладену у листі №70758 (№011-575) від 28.11.2019 року, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду звернувся Обслуговуючий кооператив «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» (вул. Шишкіна, буд. 48, корп. 2, кв. 76, м. Одеса, 65088) з позовом до Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області (просп. Миру, 33, Чорноморськ, Одеська область, 68000) про визнання протиправною відмови Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області у видачі Обслуговуючому кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном», викладену у листі №70758 (№011-575) від 28.11.2019 року, зобов`язання вчинити певні дії.
Обслуговуючий кооператив «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» просить суд задовольнити позов з огляду на те, що він, як землекористувач земельної ділянки, кадастровий номер 5110800000020260044, яка знаходиться за адресою: м. Іллічівськ, вулиця Набережна, 13-Г (тринадцять тире «Г »), 19.11.2019 року подав заяву до Управління архітектури та містобудування виконавчого комітету Чорноморської ради Одеської області для отримання містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном» з усіма необхідними документами, а саме: викопіюванням з топографо-геодезичного плану М 1:500 із зазначенням місця розташування запланованих об`єктів будівництва, а також головного входу до будинку (для будинків), містобудівним розрахунком, листом-поясненням, копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), завіреною копією витягу з ЄДР, копією протоколу установчих зборів засновників, копією наказу про призначення на посаду керівника юридичної особи, копією договору суборенди землі, викопіюванням з топографо-геодезичного плану М 1:2000, витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, витягом з Державного земельного кадастру. Подання Відповідачу зазначених документів підтверджується описом вхідного пакету документів, реєстраційний номер 1-03/14-01/120-70758 від 19.11.2019 року.
Як зазначає позивач, даний пакет документів був поданий з урахуванням ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються: 1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; 2) копія документа, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації); 3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; 4) витяг із Державного земельного кадастру.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об`єкта будівництва.
Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.
У відповідь на подану позивачем заяву відповідач листом №70758 (№011-575) від 28.11.19 року відмовив позивачу у наданні містобудівних умов та обмежень, обґрунтувавши свою відмову виявленням недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право користування земельною ділянкою, а саме: в витязі із Державного земельного кадастру про земельну ділянку відсутні відомості про суборенду земельної ділянки площею 0,4627 га ОК «БЕСТ»; відсутні документи, які засвідчують право власності на об`єкт нерухомого майна - будівля елінгу, що розташована на земельній ділянці площею 0,0187 га, яка входить до загальної площі земельної ділянки 0,4627 га, суборендованої ОК «БЕСТ».
Таку відмову позивач вважає незаконною, оскільки вона не відповідає документам, які були подані позивачем разом із заявою про отримання містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва, а також суперечить переліку документів, що подається задля отримання містобудівних умов та обмежень, встановленого ч.4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, надав до суду відзив за на позовну заяву вх.№5005/20 від 04.02.2020 року, в якому зазначив, що підставою для відмови позивачу у наданні містобудівних умов та обмежень, викладеної у листі від 28.11.2019 року № 70758 (№ 011-575), вказано дві самостійні обставини, кожна з яких окремо обумовлює неможливість надання містобудівних умов та обмежень, а саме: відсутність у наданому заявником витягу з Державного земельного кадастру (ДЗК) від 03.10.2019 року № НВ - 5111960582019 даних про наявність прав землекористування у заявника - ОК «БЕСТ»; ненадання копії документа, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, або згоди його власника, засвідченої в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації).
За твердженням відповідача, наданим позивачем до заяви генеральним планом благоустрою, передбачається знищення частки бетонної площадки номер III, право власності на яку зареєстровано на ТОВ «СТІРІС».
На думку відповідача, вбачаючи те, що ОК «БЕСТ» має намір на орендованій ним земельній ділянці розмістити комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями, підземним паркінгом і відкритим басейном загальним будівельним об`ємом 47 227 м3, яке призведе до зміни умов експлуатації наявних об`єктів, частковий демонтаж та часткове збереження споруди № ІІІ бетонної площадки, повне збереження інших об`єктів нерухомості, свідоцтво про право власності на які видано іншій особі - ТОВ «СТІРІС», наміри забудовника є не новим будівництвом, як помилково зазначає ОК «БЕСТ». а є реконструкцією існуючого об`єкту.
Тому, як вважає відповідач, позивачу відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» необхідно було до заяви про видачу містобудівних умов та обмежень надати засвідчену в установленому порядку згоду власника майна, що підлягає реконструкції.
Відсутність згоди власника майна на реконструкцію свого майна обумовила неможливість розгляду заяви про видачу містобудівних умов та обмежень та стала підставою для надання відмови у їх видачі.
Крім того, підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень стало те, що витяг із Державного земельного кадастру, який був наданий позивачем разом із заявою, не містив відомостей про наявність прав землекористування у ОК «БЕСТ».
Також, в обґрунтування прийнятого рішення про відмову позивачу у видачі містобудівних умов та обмежень, а також неможливості їх видачі будь-кому, хто має намір здійснювати будівництво у цьому районі, відповідач посилається на рішення Виконавчого комітету Чорноморської міської ради від 24.11.2016 №434 «Про заборону розміщення нових об`єктів та нового будівництва на землях 5-го та 9-го мікрорайонів в межах території вул. Паркової, вул. Приморської, вул. Пляжної, споживчому кооперативу «Престижний» в м. Чорноморську Одеської області», яке опубліковано на офіційному сайті Чорноморської міської ради Одеської області. Зазначеним рішенням органом місцевого самоврядування вирішено: до стабілізації зсувних процесів вздовж узбережжя Чорного моря заборонити розміщення нових об`єктів та нове будівництво на землях 5 та 9 мікрорайонів в межах територій вул. Паркової, вул. Приморської, вул. Пляжної, споживчому кооперативу «Престижний» в м. Чорноморську Одеської області; до стабілізації зсувних процесів вздовж узбережжя Чорного моря заборонити Управлінню архітектури та містобудування Чорноморської міської ради Одеської області надавати містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок і будівельних паспортів на територіях, зазначених у пункті 1 цього рішення; відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області повідомити всіх забудовників, зазначених в пункті 1 територій, про необхідність припинити початок нового будівництва на період виконання протизсувних заходів; Управлінню архітектури та містобудування Чорноморської міської ради Одеської області та відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області щомісячно складати акт контролю за виконанням цього рішення.
Ухвалою суду від 11.12.2019 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 13.01.2020 року.
Ухвалою від 04.02. 2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду на 10.03.2020 року.
В судове засідання 17.03.2020 року представники позивача та відповідача не прибули, подали заяви про розгляд справи за їхньої відсутності, в яких підтримали доводи позовної заяви та відзиву на позов, в зв`язку із чим, суд на підставі положень ч.9 ст.205 КАС України, ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження 18.03.2020 року.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне:
Обслуговуючий кооператив «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» (скорочене найменування - ОК «БЕСТ») є суборендарем земельної ділянки, кадастровий номер 5110800000020260044, яка знаходиться за адресою: м. Іллічівськ, вулиця Набережна, 13-Г (тринадцять тире «Г»), для її використання за функціональним призначенням (будівництво та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення) відповідно до договору суборенди земельної ділянки, укладеному між Товариством з обмеженою відповідальністю «СТІРІС» та Обслуговуючим кооперативом «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» від 03.09.2019 року, посвідчений приватним нотаріусом Одеського нотаріального округу Левчук О.С., зареєстрований в реєстрі за №1869.
19.11.2019 року ОК «БЕСТ» через Центр надання адміністративних послуг Чорноморської міської ради подано заяву про надання містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном», вхідний реєстраційний номер 1-03/14-01/120-70758. В якості додатків до цієї заяви позивачем були долучені: викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:500 із зазначенням місця розташування запланованих об`єктів будівництва, а також головного входу до будинку (для будинків), містобудівний розрахунок, лист-пояснення, копія виписки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань, Завірена копія витягу з ЄДР, протокол установчих зборів засновників (копія), копія наказу про призначення на посаду керівника юридичної особи, копія договору суборенди землі, викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000, витяг з ДРРП на НМ, витяг з ДЗК. Подання Відповідачу перелічених документів підтверджується описом вхідного пакету документів, реєстраційний номер 1-03/14-01/120-70758 від 19.11.2019 року.
У відповідь на подану позивачем заяву відповідач листом №70758 (№011-575) від 28.11.19 року відмовив позивачу у наданні містобудівних умов та обмежень, обґрунтувавши свою відмову виявленням недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право користування земельною ділянкою, а саме: в витязі із Державного земельного кадастру про земельну ділянку відсутні відомості про суборенду земельної ділянки площею 0,4627 га ОК «БЕСТ»; відсутні документи, які засвідчують право власності на об`єкт нерухомого майна - будівля елінгу, що розташована на земельній ділянці площею 0,0187 га, яка входить до загальної площі земельної ділянки 0,4627 га, землекористувачем якої є ОК «БЕСТ» на праві суборенди.
Відмова відповідача у наданні містобудівних умов та обмежень, викладена в листі №70758 (№011-575) від 28.11.19 року, стала підставою для звернення позивача до суду із позовом за захистом порушених прав та охоронюваних законом інтересів.
Вирішуючи спір по суті суд враховує наступне:
На виконання вимог ч.4 та ч.9 ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року №109 затверджено Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст (далі - Порядок № 109).
Згідно п. 2.2 Порядку №109 для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовником додаються наступні документи: засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою; ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі); викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності); черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру - за умови відсутності містобудівного кадастру); фотофіксація земельної ділянки (з оточенням); містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об`єкта будівництва.
Приписи п. 2.4 Порядку № 109 визначають, що розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.
Таким чином, законодавець визначив, що єдиною підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень може бути лише невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.
Відмова у видачі містобудівних умов та обмежень або внесення змін до них з відповідним обґрунтуванням надається уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, визначений пунктом 2.1 цього розділу.
Відповідно до п. 2.5 вказаного Порядку №109 містобудівні умови та обмеження складаються у двох примірниках. Перший примірник надається замовнику, а другий постійно зберігається в уповноваженому органі містобудування та архітектури, який їх видав.
Містобудівні умови та обмеження вносяться до містобудівного кадастру уповноваженим органом містобудування та архітектури або утвореними у його складі службами містобудівного кадастру (у разі наявності).
У силу вимог п.п.3.1-3.4 Порядку №109 містобудівні умови та обмеження складаються з текстової та графічної частин.
Текстова частина містобудівних умов та обмежень містить розділи: «Загальні дані»; «Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки».
Розділ «Загальні дані» містить: а) назву об`єкта будівництва; б) інформацію про замовника; в) наміри забудови; г) адресу будівництва або місце розташування об`єкта; ґ) документ, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою (крім випадків, передбачених пунктом 2.3 розділу II цього Порядку); д) площу земельної ділянки; е) цільове призначення земельної ділянки; є) посилання на містобудівну документацію (у разі наявності); ж) функціональне призначення земельної ділянки; з) основні техніко-економічні показники об`єкта будівництва.
Розділ «Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки» містить: а) граничнодопустиму висоту будівель; б) максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки; в) максимально допустиму щільність населення (для житлової забудови); г) відстані від об`єкта, який проектується, до меж червоних ліній та ліній регулювання забудови; ґ) планувальні обмеження (зони охорони пам`яток культурної спадщини, зони охоронюваного ландшафту, межі історичних ареалів, прибережні захисні смуги, санітарно-захисні та інші охоронювані зони); д) мінімально допустимі відстані від об`єктів, які проектуються, до існуючих будинків та споруд; е) охоронювані зони інженерних комунікацій; є) вимоги до необхідності проведення інженерних вишукувань згідно з державними будівельними нормами ДБН А.2.1-1-2008 «Інженерні вишукування для будівництва»; ж) вимоги щодо благоустрою з урахуванням положень Закону України «Про благоустрій населених пунктів»; з) забезпечення умов транспортно-пішохідного зв`язку; и) вимоги щодо наявності місць для постійного зберігання автотранспорту; і) вимоги щодо охорони культурної спадщини з урахуванням положень Закону України «Про охорону культурної спадщини»; ї) вимоги щодо архітектурних та інженерних рішень.
Згідно п.3.7 Порядку №109 графічна частина містобудівних умов та обмежень містить: а) кадастрову довідку з містобудівного кадастру (у разі наявності); б) черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру - за умови відсутності містобудівного кадастру); в) ситуаційний план місця розташування об`єкта будівництва; г) викопіювання з оновленої топографо-геодезичної підоснови у масштабі 1:2000, надане замовником; ґ) викопіювання з містобудівної документації.
Отже, положеннями Порядку № 109 закріплено вичерпний перелік документів, які подаються замовником для отримання містобудівних умов та обмежень, а також встановлено чіткі вимоги до форми і змісту містобудівних умов та обмежень.
Згідно частини 4 статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (в редакції чинній станом на дату прийняття оскарженого рішення) підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:
- неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень;
- виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці;
- невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.
Дослідивши документи, які були подані позивачем 19.11.2019 року через Центр надання адміністративних послуг Чорноморської міської ради разом із заявою про надання містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном», вхідний реєстраційний номер 1-03/14-01/120-70758, суд доходить висновку про їх відповідність вимогам ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до Розділу ІІІ Земельного кодексу України земля може перебувати у власності або у користуванні фізичних та юридичних осіб.
Користування земельною ділянкою відповідно до Глави 15 Розділу ІІІ Земельного кодексу України можливе на праві постійного користування або на праві оренди.
Позивачем на підтвердження права користування земельною ділянкою був наданий відповідачу разом із заявою про надання містобудівних умов та обмежень Договір суборенди земельної ділянки, кадастровий номер 5110800000020260044, яка знаходиться за адресою: м. Іллічівськ, вулиця Набережна, 13-Г (тринадцять тире «Г»), укладений між ТОВ «СТІРІС» (орендодавець) та ОК «БЕСТ» (суборендар), посвідчений приватним нотаріусом Одеського нотаріального округу Левчук О.С., зареєстрований в реєстрі за № 1869. Як на момент виникнення спірних правовідносин, так і на час розгляду цієї справи зазначений договір залишається чинним, в судовому порядку недійним не визнавався.
Тому, обґрунтування відповідача прийнятого ним рішення про відмову у видачі позивачу містобудівних умов та обмежень недостовірністю відомостей у документах, що посвідчують право користування земельною ділянкою, є незаконним.
Крім того, на офіційному сайті Чорноморської міської ради Одеської області опубліковане Рішення Виконавчого комітету Чорноморської міської ради від 24.11.2016 року №434 «Про заборону розміщення нових об`єктів та нового будівництва на землях 5 та 9 мікрорайонів в межах території вул. Паркової, вул. Приморської, вул. Пляжної, споживчому кооперативу «Престижний» в м. Чорноморську Одеської області», яким вирішено: до стабілізації зсувних процесів вздовж узбережжя Чорного моря заборонити розміщення нових об`єктів та нове будівництво на землях 5 та 9 мікрорайонів в межах територій вул. Паркової, вул. Приморської, вул. Пляжної, споживчого кооперативу «Престижний» в м. Чорноморську Одеської області; до стабілізації зсувних процесів вздовж узбережжя Чорного моря заборонити управлінню архітектури та містобудування Чорноморської міської ради Одеської області надавати містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок і будівельних паспортів на територіях, зазначених у пункті 1 цього рішення; відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області повідомити всіх забудовників, зазначених в пункті 1 територій, про необхідність припинити початок нового будівництва на період виконання протизсувних заходів; Управлінню архітектури та містобудування Чорноморської міської ради Одеської області та відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області щомісячно складати акт контролю за виконанням цього рішення.
Щодо зазначеного рішення виконавчого комітету Чорноморської міської ради суд вказує на таке.
Будівництво у межах населених пунктів здійснюється відповідними суб`єктами, які наділені земельними правами (забудовники) або залучені на договірних підставах (підрядники). Воно полягає в організації комплексної забудови території або розташуванні та будівництві окремих будинків і споруд на відповідних земельних ділянках. На території населеного пункту сільська, селищна чи міська рада встановлює у генеральному плані населеного пункту або місцевих правилах забудови режим забудови та іншого використання земель, визначених для містобудівних потреб. Визначення територій під забудову і вибір земельних ділянок для містобудівних потреб здійснюється на підставі затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та планів земельно-господарського устрою конкретного населеного пункту за погодженням із спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури.
Пунктом 7 статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій. У відповідності до п.3. ст.2 цього Закону містобудівна документація розробляється на паперових і електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об`єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру. У відповідності до абз.2 п.3 ст.18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виділення зон обмеженої містобудівної діяльності здійснюється у плані зонування.
Згідно ст.16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях.
Разом з тим, ч.4 та ч.5 ст.29 Закону встановлено, що уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, а рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймає у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Генеральний план м. Чорноморськ затверджений рішенням Чорноморської міської ради №566-VI від 26.12.2014 року. Згідно Генерального плану, передбачено забудова земельної ділянки з кадастровим номером 5110800000020260044 об`єктами рекреаційного призначення без жодних обмежень. Інших документів містобудівної документації, якою обмежується забудова, відповідачем не надано.
Надаючи оцінку рішенню виконавчого комітету Чорноморської міської ради, яким обмежено забудову 9 та 5 мікрорайону м. Чорноморськ, суд зазначає таке. Вказане рішення № 434 від 24.11.2016 року, по-перше, не є частиною містобудівною документації, по-друге, земельна ділянка площею 0.4627 га, кадастровий номер 5110800000:02:026:0044, що знаходиться у користуванні ОК «Бест» на підставі договору суборенди від 03.09.2019 року, не входить до складу території, визначеної рішенням Виконавчого комітету Чорноморської міської ради від 24.11.2016 року №434, у зв`язку з чим не може бути підставою відмови у видачі містобудівних умов та обмежень.
Згідно частини 2 статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Суд зазначає, що згідно з вимогами ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, протягом розумного строку.
Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина,її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову Обслуговуючого кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» до Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області про визнання протиправною відмови Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області у видачі Обслуговуючому кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном», викладеної у листі №70758 (№011-575) від 28.11.2019 року, та зобов`язання вчинити певні дії.
Судові витрати розподілити за правилами ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст.139, 242-246 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1.Позовні вимоги Обслуговуючого кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» до Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області задовольнити повністю.
2.Визнати протиправною відмову Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області (просп. Миру, 33, Чорноморськ, Одеська область, 68000) у видачі Обслуговуючому кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» (вул. Шишкіна, буд. 48, корп. 2, кв. 76, м. Одеса, 65088) містобудівних умов та обмежень на проектування об`єкту будівництва «Комплекс апартаментів з вбудованими приміщеннями оздоровчого та громадського призначення, підземним паркінгом і відкритим басейном», викладену в листі №70758 (№011-575) від 28.11.2019 р.
3.Зобов`язати Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області (просп. Миру, 33, Чорноморськ, Одеська область, 68000) надати Обслуговуючому кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» » (вул. Шишкіна, буд. 48, корп. 2, кв. 76, м. Одеса, 65088) містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, кадастровий номер 5110800000020260044, яка знаходиться за адресою: м. Іллічівськ, вулиця Набережна, 13-Г (тринадцять тире «Г»).
4.Стягнути з Управління архітектури та містобудування Виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області (просп. Миру, 33, Чорноморськ, Одеська область, 68000) на користь Обслуговуючого кооперативу «БЕСТ РЕЗОРТ АПАРТМЕНТС» (вул. Шишкіна, буд. 48, корп. 2, кв. 76, м. Одеса, 65088) судові витрати в розмірі судового збору, сплаченого позивачем за подання до суду адміністративного позову, - 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн.
Рішення суду може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя К.С. Єфіменко
.