Рішення № 88267241, 17.03.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2020
Номер справи
280/76/20
Номер документу
88267241
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

17 березня 2020 року (о 16 год. 30 хв.)Справа № 280/76/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення за заявою ОСОБА_1 від 23.10.2019 перерахунку раніше призначеної пенсії;

зобов`язати відповідача здійснити перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії, у зв`язку зі зміною розміру посадового окладу судді місцевого суду, виходячи з його розміру з 01.01.2019 року - 28815 грн., а також з урахуванням інших видів грошового забезпечення.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, він проходив безперервну військову службу у Збройних Силах СРСР та Збройних Силах України з 01.08.1988 по 04.02.2005, остання штатна посада перед звільненням у запас - суддя військового місцевого суду Запорізького гарнізону. Наказом першого заступника Міністра оборони України від 24.12.2004 позивача звільнено у запас у зв`язку зі скороченням штатів та реформуванням Збройних Сил України. Вислуга років в Збройних Силах на офіцерських посадах станом на 04.02.2005 року складає 16 років 6 місяців 04 дні. Позивач посилається на рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 11.10.2016 та зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області з 23.03.2016 призначена та виплачується військова пенсія за вислугу років відповідно до пункту 11 статті 1 Закону України «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільнилися з військової служби у зв`язку з реформуванням Збройних Сил України та членів їх сімей» від 15.06.2004 року №1763-IV та пункту «в» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ. 23.10.2019 позивач подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області заяву про проведення перерахунку мого пенсійного забезпечення у зв`язку із зміною розміру посадового окладу судді місцевого суду та падання відомостей про розмір призначеної мені на теперішній час пенсії із зазначенням сум, з яких вона складається. Листом від 08.11.2019 №2549/р-9 відповідач з посиланням на положення статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», повідомив, що па підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», з 01.01.2018 проведено перерахунок пенсії. Також у листі зазначено, що функції щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України необхідних для перерахунку пенсій документів покладені на установи, з яких звільнені військовослужбовці та запропоновано позивачу з усіх питань, які стосуються розміру грошового забезпечення та його окремих видів для перерахунку пенсії звернутись до Запорізького обласного військового комісаріату. Позивач вказує, що головною складовою грошового забезпечення, яка враховуються при призначені, обчисленні та перерахунку пенсії, є посадовий оклад. На час його звільнення з військової служби у зв`язку зі скороченням штатів та реформуванням Збройних Сил України діяв Закон України «Про судоустрій України», стаття 19 якого передбачала, що в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій, та військові суди належали до загальних судів і здійснювали правосуддя у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до закону. Причому, стаття 21 зазначеного Закону передбачала, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів; розміри посадових окладів суддів встановлювалися Кабінетом Міністрів України; грошове утримання судді військового суду складалось з посадового окладу, окладу за військове звання, доплат за кваліфікаційний клас судді та за вислугу років військовослужбовця. Позивач зазначає, що на підставі судового рішення йому призначена та виплачується пенсія з урахуванням розміру посадового окладу судді, який я отримував на час звільнення з військової служби, а також з урахуванням інших видів грошового забезпечення. На це час розмір посадового окладу судді місцевого суду становить 28815 грн., що фактично с збільшенням грошового забезпечення. Вважає, що виникли правові підстави для перерахунку призначеної мені пенсії з урахуванням нового розміру посадового окладу судді місцевого суду. На підставі викладеного просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 08.01.2020 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) у судовому засіданні 30.01.2020. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

23.01.2020 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позов (вх. № 3608), в якому зазначає, що відповідачем не вчинено жодних дій, які б порушили права позивача, оскільки до відповідача від Запорізького обласного військового комісаріату надійшла довідка від 23.04.2018 для перерахунку пенсії, у якій зазначено: посадовий оклад 3340 грн., оклад за військове звання 1430 грн., надбавка за вислугу років (40%) 1912 грн. Інших документів до відповідача, із зазначенням посадового окладу 28815 грн., не надходило. Просить відмовити у задоволенні позову.

Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Позивач перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років.

Із матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 , проходив безперервну військову службу у Збройних Силах СРСР та Збройних Силах України з 01.08.1988 по 04.02.2005.

Указом Президента від 21.02.2002 №163/2002 позивача призначено суддею Військового місцевого суду Запорізького гарнізону.

Згідно наказу першого заступника Міністра оборони України №13 від 24.12.2004 позивача було звільнено у запас за п.п. «в» п. 67 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України у зв`язку зі скороченням штатів та реформуванням Збройних Сил України.

Наказом голови військового місцевого суду Запорізького гарнізону № 11 від 26.01.2005 позивача виключено зі списків особового складу військового місцевого суду Запорізького гарнізону та направлено для зарахування на військовий облік до Запорізького ОМВК м.Запоріжжя.

Вислуга років позивача в Збройних Силах на офіцерських посадах станом на 04 лютого 2005 року складає 16 років 6 місяців 04 дні.

Відповідно до Довідки Військового місцевого суду Запорізького гарнізону від 11.02.2002, позивач задоволений наступними видами грошового забезпечення: оклад за військове звання; процента надбавка за вислугу років; надбавка за кваліфікаційний клас; надбавка за роботу з таємними документами; надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність; надбавка за напруженість та складність роботи; надбавка за безперервну службу в Збройних Силах України та премія.

Рішенням Хортицького районного суду м.Запоріжжя від 11.10.2016, яке залишено без змін Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом, позов ОСОБА_1 задоволений: визнано дії Запорізького обласного військового комісаріату та Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, пов`язані з не призначенням позивачу військової пенсії за вислугою років, неправомірними та зобов`язано Запорізький обласний військовий комісаріат направити його документи, як майора юстиції запасу, до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області для призначення пенсії за вислугою років відповідно до пункту 11 статті 1 Закону України «Про гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільнилися з військової служби у зв`язку з реформуванням Збройних Сил України та членів їхніх сімей» та підпункту «в» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в редакції Законів, які діяли на час його звільнення, зобов`язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити пенсію на підставі зазначених вище законів.

23.10.2019 позивачем звернувся до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії, у якій просив провести перерахунок його пенсії у зв`язку із зміною розміру посадового окладу судді місцевого суду.

Листом від 08.11.2019 №2549/Р-9 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії та зазначено, що перерахунок пенсії позивача був здійснений 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Також зазначено, що документи для перерахунку пенсії подаються до головних управлінь Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи, з яких звільнені військовослужбовці та запропоновано позивачу з усіх питань щодо розміру грошового забезпечення та його окремих видів звернутись до Запорізького ОВК.

Не погоджуючись з такими діями відповідача позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що позивачу призначена та виплачується пенсія на підставі Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі-Закон №2262-ХІІ).

Закон №2262-ХІІ є спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі.

Стаття 51 зазначеного Закону визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

У відповідності до приписів ст. 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, право на перерахунок пенсії за вказаним Законом виникає виключно в разі підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (надалі - Постанова № 103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 103 від 21.02.2018) пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно з пунктом 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Таким чином, призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом, підставами та механізмом проведення, порядком обчислення грошового забезпечення (складові, періоди які враховуються) та відповідно врегульовані різними нормами законодавства.

Водночас, згідно з частиною другою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права, а не на момент призначення пенсії, та регламентовано нормами закону, чинного на час такого перерахунку.

Таким чином, статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Відповідно до Порядку № 45 відповідач здійснює перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від Запорізького обласного військового комісаріату, в якій визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачена додатком 2 Порядку № 45.

Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення позивачу відповідач не має.

Відповідно до довідки Запорізького обласного комісаріату від 23.04.2018 №ТЗ-64397/ВЛ3902 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, посадовий оклад складає 3440 грн., оклад за військовим званням – 1340 грн., надбавка за вислугу 40% - 6692 грн.

Інших довідок про розмір грошового забезпечення матеріали справи не містять. Позивач, подаючи відповідачу заяву про перерахунок пенсії також не надав відповідачу будь-яких інших довідок про розмір грошового забезпечення.

Щодо посилань позивача на необхідність проведення перерахунку його пенсії з огляду на зміну розміру посадового окладу судді місцевого суду, то суд зазначає, що ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ чітко встановлено, що пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Отже, зміна посадового окладу судді місцевого суду не може слугувати підставою для перерахунку пенсії, яка призначена у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Ураховуючи викладене вище, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.

Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною третьою статті 2 КАС України передбачено, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що особі, що не є суб`єктом владних повноважень у разі відмови у задоволені позову - судовий збір поверненню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд –

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, – відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом тридцяти днів, з дня його проголошення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 17.03.2020.

Суддя Ю.В. Калашник