
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 березня 2020 рокум. Ужгород№ 299/380/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Виноградівського районного суду Закарпатської області із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області , в якому просить: 1) визнати протиправним рішення суб`єкта владних повноважень посадових осіб пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо невиконання рішення судів; 2) зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії, основний розмір якої має складати 66%, а не 61% та правильний розрахунок 25% мінімальної пенсії за віком за весь час її невиплати правильної на момент виплати, а не за кожен рік окремо; 3) стягнути з Пенсійного фонду України в Закарпатській області моральну шкоду в розмірі 150000,00 грн. та матеріальну шкоду в розмірі 170520,00 грн., як своєчасно не виплаченої.
Ухвалою Виноградівського районного суду Закарпатської області від 13 лютого 2020 року дану справу передано на розгляд до Закарпатського окружного адміністративного суду.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.03.2020 р., дану справу передано на розгляд судді Ващиліну Р.О.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Чч. 1, 2 ст. 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам пп. 2, 4, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, відповідно до яких в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) (п. 2);
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (п. 4);
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).
Так, зокрема, як вбачається з позовної заяви позивач не зазначив ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача.
Також в заявлених позовних вимоги позивач, серед іншого, просить "визнати протиправним рішення суб`єкта владних повноважень посадових осіб пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо невиконання рішення судів", однак не конкретизує, яке саме рішення та яких посадових осіб пенсійного фонду України в Закарпатській області він оскаржує, та які рішення судів такі не виконували. З тексту позовної заяви та долучених до неї матеріалів також неможливо точно встановити суть вказаної позовної вимоги.
Відповідно до норм ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Тому для правильного вирішення адміністративної справи та уникнення в майбутньому пов`язаних з цим неточностей, зміст заявлених в позові позовних вимог повинен бути конкретно визначеним.
Окрім того, з долучених до позовної заяви матеріалів, вбачається, що позивачем не надано власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім того, згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон).
Так, ч. 1 ст. 3 Закону передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Разом з тим, нормами ст. 5 Закону певних категорій позивачів звільнено від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, серед яких, позивачів - громадян, віднесених до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Позивачем до матеріалів позовної заяви було долучено копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 році (категорія 3) №142796 від 24.04.1994 р.
Отже, позивач не відноситься до категорії осіб, які п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону звільнені від сплати судового збору.
Інших доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення від сплати судового збору позивач не надав.
Відповідно до положень ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову: 1) майнового характеру, поданого фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) немайнового характеру, який подано фізичною особою, - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" станом на 01.01.2020 року встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб у сумі 2102,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви така містить декілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом сплати судового збору. Так, зокрема, позивач просить:
1) визнати протиправним рішення суб`єкта владних повноважень посадових осіб пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо невиконання рішення судів;
2) зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії, основний розмір якої має складати 66%, а не 61% та правильний розрахунок 25% мінімальної пенсії за віком за весь час її невиплати правильної на момент виплати, а не за кожен рік окремо;
3) стягнути з Пенсійного фонду України в Закарпатській області моральну шкоду в розмірі 150000,00 грн. та матеріальну шкоду в розмірі 170520,00 грн., як своєчасно не виплаченої.
Суд зазначає, що звернені до суду вимоги про стягнути з Пенсійного фонду України в Закарпатській області моральної шкоди в розмірі 150000,00 грн. та матеріальної шкоди в розмірі 170520,00 грн., мають вартісний вимір, безпосереднім наслідком яких є зміна майнового стану позивача, а отже є майновими.
Таким чином, предметом даного позову є вимоги як майнового, так і немайнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, за подання до адміністративного суду даного позову позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 4046,00 грн. (3205,20 грн. (майнова вимога) + 840,80 грн. (1 немайнова вимога)).
Разом з тим, як вбачається з долучених до позовної заяви документів, позивач доказів сплати судового збору або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, не надав.
Таким чином, враховуючи наведене, позивачеві слід сплатити судовий збір у сумі 4046,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м.Ужгороді/м.Ужгород/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача: НОМЕР_1; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
За таких обставин, згідно з вимогами ст. 169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків шляхом подачі до суду позовної заяви із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - для юридичних осіб відповідача, документа про сплату судового збору в розмірі 4046,00 грн., уточнення зміст заявлених позовних вимог, а також власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 171, 248 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу подати до суду протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позовної заяви із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - для юридичних осіб відповідача, документ про сплату судового збору в розмірі 4046,00 грн., уточнення змісту заявлених позовних вимог, а також власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Попередити позивача, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню заявнику.
3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 256 КАС України.
Суддя Р.О. Ващилін