Постанова № 8826634, 02.04.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2009
Номер справи
2-а-1716/09(2-а-2232/08)
Номер документу
8826634
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-1716/09 ( 2-а-2232/08 )

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2 квітня 2009 року м. Київ

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Харченко СВ.,

при секретарі: Байрак - Рудій Д.М.,

за участю представника позивача: Козаренко Н.М.

представника відповідача: Терлюк В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області до Комунального підприємства «Плосківське» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області звернулось до суду з позовом про стягнення з Комунального підприємства «Плосківське» заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 11 967 грн. 32 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має перед Управлінням Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка" підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті Комунальним підприємством «Плосківське» за червень, липень 2008 р.

Під час судового розгляду справи, представник позивача уточнив позовні вимоги та просив суд стягнути з відповідача суму загальної заборгованості у розмірі 70 202 грн. 02 коп., у тому числі: недоїмку у сумі 49 914 грн. 00 коп., фінансові санкції у сумі 12 737 грн. 01 коп. та пеню у сумі 7 551 грн. 01 коп. Відповідна заява наявна в матеріалах справи.

До заяви позивачем додано копії розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті Комунальним підприємством «Плосківське» за період з липня 2008 по лютий 2009 pp. та копії Рішень Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 06.02.2009 № 42 та про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків від 12.02.2009 №91.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 70 202, 02 грн.

Представник відповідача визнав позов у повному обсязі, що підтверджується поданою у судовому засіданні письмовою заявою від 02.04.2009 про визнання позову.

Суд у відкритому судовому засіданні пояснив представнику відповідача наслідки визнання позовних вимог та переконався, що відповідач і надалі наполягає на визнанні позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон України № 1058 - IV), платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону. Частинами 3 та 4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за № 1006021467, а отже є страхувальником у розумінні положень Закону України № 1058 - IV.

Відповідно до абзацу 6 частини 2 статті 17 та частини 6 статті 20 Закону України № 1058 - IV, страхувальник, яким є відповідач, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (надалі - Інструкція) встановлено, що обчислення страхових внесків здійснюється щомісячно за ставками, що визначаються відповідно до п. п. 4.1., 4.2. пункту 4 Інструкції та відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»: 33.2 відсотки для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, які використовують працю найманих працівників від суми фактичних витрат на оплату плати працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Згідно частин 6, 12 статті 20 Закону України № 1058 - IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Судом встановлено, що відповідачем до Управління Пенсійного фонду у Броварському районі Київської області було подано розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень 2008 - лютий 2009 pp. із самостійно визначеною відповідачем сумою страхових внесків, що підлягають сплаті, а саме: за червень 2008 року - 6195, 35 грн., липень 2008 року - 5771, 97 грн., серпень 2008 року -5564, 13 грн., вересень 2008 р. - 5870, 35 грн., жовтень 2008 року - 6448, 72 грн., листопад 2008 року - 7722, 15 грн., грудень 2008 року - 5297, 53 грн., січень 2009 року - 8843, 06 грн., лютий 2009 року - 8438, 78 грн.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України № 1058 - IV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України № 1058 - IV у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Цією ж статтею встановлено, що суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. -

Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону України № 1058 - IV про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених ч. 9 та ч. 10 цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом 3 робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсії.

Суми пені та штрафів, передбачених ч. 9 та ч. 10 цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято рішення.

Наявність у відповідача заборгованості у розмірі 70 202, 02 грн. перед позивачем підтверджується копією розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (додаток 23) за червень 2008 - лютий 2009 pp., рішеннями Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду та про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків від 06.02.2009 № 42 та від 12.02.2009 № 91, які були отримані представником відповідача, відповідно, 13.02.2008 та 16.02.2009, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення та підписом головного бухгалтера підприємства. Вказані рішення протягом 10 робочих днів після їх отримання відповідачем оскаржені не були, заборгованість не погашена, отже борг вважається узгодженим.

Таким чином, загальна сума заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкціях та пені, яка підлягає сплаті відповідачем, становить 70 202, 02 грн.

Під час судового засідання 2 квітня 2009 року представником відповідача подано письмову заяву про визнання позову у повному обсязі.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо

відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

Цією ж статтею встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Судом встановлено, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї - небуть права, свободи або інтереси.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суми заборгованості до Пенсійного фонду України у розмірі 70*202, 02 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив та позов визнав; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день винесення рішення не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити. Стягнути з Комунального підприємства «Плосківське» (ідентифікаційний код 33950547, місцезнаходження: 07450, Київська область, Броварський район, с Плоске, вул. Леніна, 6) на користь Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області (р/р 256003131006, МФО 322669, Головне управління Ощадного банку України по м. Києву та Київській області, код 20579315, місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, вул. Незалежності, 8-а) суму заборгованості у розмірі 70 202 (сімдесят тисяч двісті дві) грн. 02 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає. законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.