ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2009 p. №2-a-493/09
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Мерденову Д.Ю.
за участю представника позивача Дубовик В.В, Шевченко М. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 410 грн. 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція в Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 в якому просила стягнути до Державного бюджету України заборгованість по єдиному податку у розмірі 410 грн. за рахунок активів.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ОСОБА_4, який зареєстрований відділом державної реєстрації Білоцерківської міської ради 28.04.2007року, як фізична особа - підприємець та який отримав свідоцтво про сплату единого податку Серії Е №245458 від 20.12.2007року, станом на 27.10.2008 р. має заборгованість перед бюджетом по єдиному податку в сумі 410 грн.
Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом, надіслано на адресу відповідача першу №1/658 від 27.05.2008р. та другу № 2/829 від 18 липня 2008 податкові вимоги, але заборгованість до цього часу не погашена.
02.04.2009 року до суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, в якій Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція в Київській області просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 заборгованість перед бюджетом в сумі 410 грн. 00 коп.
В судовому засіданні 20.05.2009року представник позивача Шевченко В.М. уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини викладені в позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог, просив позов задовольнити, стягнути з відповідача 410 грн. заборгованості по єдиному податку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а саме за адресою внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб - підприємців (09100, АДРЕСА_1), відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказах.
Вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_4, 28.04.2007 р. зареєстрований виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області, як фізична особа - підприємець, номер запису про державну реєстрацію 2 353 000 0000 015603, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця Серії В02 № 678903 (а.с. 7) та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Серії АГ №099730 (а.с .50). Відповідно до Довідки №774 (а.с.4) з 04.05.2007року фізична особа-підприємець ОСОБА_4 перебуває на обліку у Білоцерківській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області.
14.12.2007 року ОСОБА_4 звернувся до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області з заявою №32659/10 про право застосування спрощеної системи оподаткування з 01.01.2008 року, на підставі якої 20.12.2007 року отримав свідоцтво про сплату єдиного податку від Серії Е №245458 (а.с 6).
Відповідно до Довідки, виданої Начальником відділу адміністрування податків фізичних осіб Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області (а.с 12) фізичною особою - підприємцем ОСОБА_4 за січень , лютий березень , квітень 2008 року було сплачено 400грн. єдиного податку, за травень 2008 року - 90 грн., заборгованість по сплаті єдиного податку на 07.10.2008року складала-410 грн.
Згідно Довідки №17310/7/24-0 від 27.10.2008 року (а.с 11) фізична особа-підприємець ОСОБА_4 станом на 27.10.2008 року має заборгованість по єдиному податку в сумі 410 грн.
Отже, судом встановлено , що станом на 27.10.2008року відповідач він заборгував до бюджету єдиний податок в сумі 410 грн.00коп, а саме за травень 2008 року - 10 грн. , за червень, липень, серпень та вересень 2008 року - 400грн., всього - 410 грн.
Позивачем було надіслано на адресу відповідача першу №1/658 від 27 травня 2008року та другу № 2/829 від 18 липня 2008 року податкові вимоги, які були ним отримані, що підтверджуються повідомленнями про вручення ( а.с 9, ас. 10).
Доказів оскарження відповідачем в адміністративному чи судовому порядку зазначених податкових вимог суду не надано.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва " (в редакції Указу від 28.06.1999 № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України "Про систему оподаткування " від 25.06.1999 № 1251 -XII. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.
Відповідно до п. 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва " спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше ] 0 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Пунктом 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва " передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Рішенням 28 сесії V скликання Білоцерківської міської ради Київської області «Про врегулювання ставок єдиного податку для суб'єктів господарської діяльності» від 24.12.2007 р. №600 встановлено, що ставкою єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, є фіксована сума 100 грн.(вид діяльності - 60.22 діяльність таксі) .
Як вбачається з наведених норм, обов'язок зі сплати єдиного податку фізичною особою-підприємцем ставиться в залежність лише від належної реєстрації такої особи, як фізичної особи - підприємця та застосування ним спрощеної системи оподаткування у відповідності з вимогами законодавства.
Як зазначалось вище, відповідач зареєстрований, як платник податків та застосовує спрощену систему оподаткування, що покладає на нього обов'язок сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відтак, відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами податкове зобов'язання відповідача зі сплати єдиного податку є зобов'язанням платника податків сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва ".
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до підпункту "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту "б" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити
повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з п. 6.2.4. п. 6.2 ст.3акону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Як видно з матеріалів справи, податкові вимоги №1/658 від 27 травня 2008року та №2/829 від 18 липня 2008 року направлені відповідачу відповідно до наведених положень законодавства.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції в Київській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 410 грн. 00 коп. - задовольнити.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 614101000038.0, УДК в Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 19421230) заборгованість в сумі 410 ( чотириста )грн. 00 коп.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.