
Справа № 694/280/20
Провадження № 3/694/99/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.03.2020 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Дудніченко В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює на посаді економіста з фінансових питань КНП «Звенигородська центральна районна лікарня» Звенигородської районної ради, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 164-14 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 працюючий на посаді економіста з фінансових питань комунального некомерційного підприємства «Звенигородська центральна районна лікарня» Звенигородської районної ради», будучи секретарем тендерного комітету Звенигородської ЦРЛ, відповідальною особою за тендерні закупівлі порушив ч.1 ст.10 Закону України « Про публічні закупівлі», а саме порядок оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства (висновок про результати моніторингу закупівлі від 17.02.2020 № 31-34/54).
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 03.12.2019 року прийнято рішення про намір укласти договір між комунальним некомерційним підприємством «Звенигородська центральна районна лікарня» Звенигородської районної ради і ФОП ОСОБА_2 . 16.12.2019 року №173 було укладено договір на суму 85780,00 гривень на закупівлю апарата високочастотного електрохірургічного в комплекті (2 шт.), ДК 021:2015:33160000-9- Устаткування для операційних блоків. Оплату за договором на суму 85780,00 грн. проведено 17.12.2019 року. Отже звіт про виконання договору, що оприлюднений 10.02.2020 року, оприлюднений з порушенням строків, що є порушенням порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.164-14 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-14 ч.1 КУпАП, визнав у повному обсязі, у вчиненому розкаявся та пояснив, що вказане правопорушення було допущено ним через велике навантаження на працівників відділу установи на прикінці року, також вперше в його трудовій діяльності виконувались закупівля медичного обладанання. Будь якого умислу на вчинення правопорушення він не мав, оприлюднення інформації відбулося 10 лютого 2020 року.
Суд, дослідивши надані матеріали, вислухавши думку особи, що присягається до адміністративної відповідальності, набув таких висновків.
Відповідно до ст.164-14 ч.1 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення законодавства про закупівлі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; у тому числі і за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.
Провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14, КУпАП, повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 03.03.2020 року, положенням тендерного комітету КНП «Звенигородська центральна районна лікарня» Звенигородської районної ради, наказами КНП «Звенигородська центральна районна лікарня» Звенигородської районної ради, висновком про результату моніторингу закупівлі від 17.02.2020 № 31-34/54, запрошення ОСОБА_1 до управління північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, суд вважаю, що вина ОСОБА_1 доведена і його дії необхідно кваліфікувати за ст. 164-14 ч. 1 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладання адміністративного стягнення, виходжу з наступного.
Так, адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідност. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Суд, враховує характер вчиненого правопорушення та особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, прямого умислу на не оприлюднення інформації відбулося . Інформація оприлюднена 10 лютого 2020 року, своїми діями ОСОБА_1 не завдав значної шкоди суспільним чи державним інтересам, правам та свободам інших громадян, набуває висновку про можливість закрити адміністративну справу за малозначністю на підставі ст.22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням відносно правопорушника.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 164-14 ч.1,283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст.164-14 ч.1 КУпАП у зв`язку з малозначністю адміністративного правопорушення, обмежитись в його адресу усним зауваженням.
Провадження по адміністративній справі -закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Звенигородський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя