
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16 березня 2020 рокуСправа № 5013/462/12
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С.Б., за участю секретаря судового засідання Легун А.О., розглянувши у судовому засіданні у справі № 5013/462/12 від 10.05.2012 про банкрутство Знам`янського комунального підприємства теплових мереж, Кіровоградська область, м. Знам`янка, вул. Свердлова, 47
заяву кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55
до банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж, Кіровоградська область, м. Знам`янка, вул. Свердлова, 47
про визнання грошових вимог до банкрута в сумі 407 109,55 грн.
Представники сторін:
від кредитора (ГУ ДФС у Кіровоградській області) - участі не брали;
від боржника - участі не брали.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 10.05.2012 господарський суд порушив провадження у справі № 5013/462/12 про банкрутство Знам"янського комунального підприємства теплових мереж.
Постановою від 07.06.2012 господарський суд визнав Знам`янське комунальне підприємство теплових мереж банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо Знам`янського комунального підприємства теплових мереж на дванадцять місяців, призначив ліквідатором банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж арбітражного керуючого Пахаєва А.М.
Ухвалою від 17.10.2012 господарський суд припинив обов`язки арбітражного керуючого Пахаєва А.М. в якості ліквідатора банкрута, призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Савоніну О.Є.
Ухвалою від 08.04.2015 господарський суд припинив повноваження ліквідатора Знам`янського комунального підприємства теплових мереж Савоніної О.Є. з 08.04.2015, призначив ліквідатором банкрута Знам`янського комунального підприємства теплових мереж арбітражного керуючого Пашковського А.А.
Ухвалою від 21.01.2020 господарський суд припинив повноваження арбітражного керуючого Пашковського А.А. в якості ліквідатора Знам"янського комунального підприємства теплових мереж (код ЄДР 23897748) з 21.01.2020 та призначив ліквідатором Знам"янського комунального підприємства теплових мереж (код ЄДР 23897748) арбітражного керуючого Христенко Вадима Васильовича (ІПН НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1538 від 17.07.2013, адреса: вул. В. Пермська, 21, м. Кропивницький, 25006).
До господарського суду 20.12.2019 надійшла заява №б/н та б/д Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання поточних вимог по зобов"язанням банкрута - Знам"янське комунальне підприємство теплових мереж в сумі 407 109,55 грн, в т.ч. 172 227,67 грн. основного платежу, 21 986,69 грн. штрафних (фінансових) санкцій, 212 895,19 грн. пені та визнання вимог в сумі 3842,00 грн. судового збору та включення їх до першої черги задоволення.
Ухвалою від 24.12.2019 господарський суд прийняв заяву №б/н та б/д Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання грошових вимог до банкрута в сумі 407 109,55 грн. та призначив до розгляду на 21.01.2020 о 11:00 год. Зобов`язав ліквідатора, арбітражного керуючого Пашковського А.А. до засідання суду надати господарському суду: письмове повідомлення заявника Головного управління ДФС у Кіровоградській області про результати розгляду вимог такого кредитора, відповідно до вимог ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою від 21.01.2020 господарський суд розгляд заяви кредитора - Головного управління ДФС у Кіровоградській області з грошовими вимогами до банкрута на суму 407 109,55 грн. відклав до 12.03.2020. Зобов`язав ліквідатора, арбітражного керуючого Христенка В.В. до засідання суду надати господарському суду: письмове повідомлення заявника Головного управління ДФС у Кіровоградській області про результати розгляду вимог такого кредитора, відповідно до вимог ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, з урахуванням заявлених та розглянутих раніше вимог Знам"янської об"єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області ДПС до банкрута Знам"янського комунального підприємства теплових мереж, а також їх часткового задоволення під час ліквідаційної процедури.
Вимоги кредитора обґрунтовані такими обставинами.
Відповідно до п. 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
1) Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковим агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб. (п. 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України в редакції, що діяла на 10.05.2012 року)
Відповідно до розрахунку податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковим агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати по пені становить 275,23 грн.
2) Заборгованість зі збору за спеціальне використання води.
12.04.2012 року боржник подав до контролюючого органу податкову декларацію (звітну) за І квартал 2012 року зі збору: за спеціальне використання поверхневих вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з проточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово -комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар`єрної, шахтної, державної води, задекларувавши суму збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод, усього 165,46 грн. (рядок 3.1)
Відповідно до розрахунку податкового боргу зі збору за спеціальне використання води за боржником рахується заборгованість по пені в розмірі - 162,07 грн. (з урахуванням переплати в сумі 3,93 грн.)
3) Заборгованість з податку на додану вартість.
Звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:
а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця" (пп „а" п. 202.1 ст. 202 Податкового кодексу України).
Відповідно до статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
15.03.2012 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2012 року, задекларувавши позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) позитивне значення, яке сплачується до державного бюджету 84834,00 грн. (рядок 18.).
17.05.2012 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2012 року, задекларувавши позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) позитивне значення, яке сплачується до державного бюджету 83878,00 грн. (рядок 18.).
20.03.2012 року контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності, з питань несвоєчасної сплати.
За результатами перевірки було складено акт № 25/1520/23897748.
Перевіркою було встановлено порушення боржником п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме термінів сплати грошового зобов`язання.
20.03.2012 року контролюючим органом на підставі акту перевірки № 25/1520/23897748, було сформоване податкове повідомлення - рішення № 0000701520 згідно якого боржнику було визначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 15550,93 грн. в т.ч. 15550,93 грн. штрафних (фінансових) санкцій, що становить 20% від 77754,63 грн.
Податкове повідомлення рішення № 0000701520 було отримане боржником - 20.03.2012.
19.04.2012 року контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності, з питань несвоєчасної сплати.
За результатами перевірки було складено акт № 98/1520/23897748.
Перевіркою було встановлено порушення боржником п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме термінів сплати грошового зобов`язання.
19.04.2012 року контролюючим органом на підставі акту перевірки № 98/1520/23897748, було сформоване податкове повідомлення - рішення № 0000781520 згідно якого боржнику було визначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 1000,00 грн. в т.ч. 1000,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій, що становить 20% від 5000,00 грн.
Податкове повідомлення рішення № 0000781520 було отримане боржником 19.04.2012.
Згідно п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).
Відповідно до розрахунку податкового боргу по податку на додану вартість за боржником рахується заборгованість по пені в розмірі -183 777,37 грн.
4) Заборгованість з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (району або міста республіканського (а АРК) та обласного значення).
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб. (п. 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України в редакції, що діяла на 10.05.2012 року)
Відповідно до розрахунку податкового боргу по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (району або міста республіканського (а АРК) та обласного значення за Боржником рахується заборгованість по пені в розмірі - 11 583,01 грн.
5) Заборгованість з комунального податку.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб. (п. 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України в редакції, що діяла на 10.05.2012 року)
Відповідно до розрахунку податкового боргу по комунальному податку за боржником рахується заборгованість по пені в розмірі - 453,55 грн.
6) Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб.
Пунктом 46.1 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв`язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (стаття 285 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми - рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).
31.01.2012 року боржник подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або оренду плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (звітну) (земельний податок з юридичних осіб за 2012 року).
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки боржника, останній має заборгованість з земельного податку з юридичних осіб за період березень - травень 2012 року в сумі 3018,24 грн. в т.ч. 3018,24 грн. основного зобов`язання.
30.05.2012 року боржник подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або оренду плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (уточнюючий) (земельний податок з юридичних осіб за 2012 року).
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки боржника, останній має заборгованість з земельного податку з юридичних осіб за період травень 2012 року в сумі 335,36 грн. в т.ч. 3018,24 грн. основного зобов`язання.
20.03.2012 року контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності, з питань несвоєчасної сплати.
За результатами перевірки було складено акт № 24/1530/23897748.
Перевіркою було встановлено порушення Боржником п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме термінів сплати грошового зобов`язання.
20.03.2012 року контролюючим органом на підставі акту перевірки № 24/1530/23897748, було сформоване податкове повідомлення - рішення № 0000181530 згідно якого боржнику було визначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 4,76 грн. в т.ч. 4,76 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Податкове повідомлення рішення № 0000181530 було отримане боржником 20.03.2012.
20.03.2012 року контролюючим органом на підставі акту перевірки № 24/1530/23897748, було сформоване податкове повідомлення - рішення № 0000151530 згідно якого боржнику було визначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість в сумі 5431,00 грн. в т.ч. 5431,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Податкове повідомлення рішення № 0000151530 було отримане боржником 20.03.2012.
Згідно п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті" (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).
Відповідно до розрахунку податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб за Боржником рахується заборгованість по пені в розмірі - 639,15 грн.
7) Заборгованість з надходжень від збору за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища.
Згідно п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).
Відповідно до розрахунку податкового боргу з надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за боржником рахується заборгованість по пені в розмірі -1730,79 грн.
8) Заборгованість з частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучаються до відповідного місцевого бюджету (комунальної власності району або міста республіканського (а АРК) та обласного значення).
Згідно п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).
Відповідно до розрахунку податкового боргу з частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучаються до відповідного "місцевого бюджету (комунальної власності району або міста республіканського (а АРК) та обласного значення) за боржником рахується заборгованість по пені в розмірі -14436,09 грн.
Вказані кредиторські вимоги підтверджені доказами (документами), наявними в матеріалах справи. (т. 28 а.с. 28-80).
Документальні докази повного чи часткового погашення зазначеної кредиторської заборгованості боржником, господарському суду не надані.
Ліквідатором, арбітражним керуючим Христенком В.В. 05.03.2020 подано до господарського суду повідомлення №02-01/31/239 від 03.03.2020 щодо розгляду грошових вимог кредитора з доказами його направлення на адресу кредитора, за змістом якого зазначив, що грошові вимоги складаються з сум основних платежів штрафних (фінансових) санкцій та пені, що виникли в період до 10.05.2012 (до порушення провадження у справі про банкрутство), тобто зазначені вимоги є вимогами конкурсного кредитора в розумінні ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зважаючи на вищевикладене, ліквідатор визнає грошові вимоги конкурсного кредитора Головного управління ДФС у Кіровоградській області в сумі 407 109,55 грн, які підлягають включенню до реєстру грошових вимог кредиторів Знам"янського комунального підприємства теплових мереж у справі № 5013/462/12 та задоволенню, а саме: 172 227,67 грн. основний платіж - третя черга, 21 986,69 грн. штрафних (фінансових санкцій) та 212 895,19 грн. пені - в шосту чергу.
Оскільки, розгляд грошових вимог як конкурсних, так і поточних здійснюється безпосередньо господарським судом і суд не обмежений позицією ліквідатора банкрута, відповідно, має право здійснити перевірку підстав таких грошових вимог самостійно.
Розглядаючи грошові вимоги кредитора, господарський суд виходить з такого.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства № 2597-VIII.
Частиною 2 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу, визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства "конкурсні кредитори" - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; "поточні кредитори" - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Із змісту заяви з грошовими вимогами вбачається, що заява кредитора ґрунтується на грошових зобов`язаннях боржника, які виникли до 10.05.2012 р., тобто до дати відкриття провадження у справі про банкрутство, а отже є конкурсними. Однак, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області з кредиторськими вимогами до банкрута подано лише 20.12.2019, тобто з пропуском встановленого строку на звернення.
Частиною 4 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачені наслідки для тих кредиторів, які пропустили строки для заявлення грошових вимог. Так, вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Згідно зі ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства встановлена така черговість задоволення вимог:
- вимоги щодо сплати податків і зборів (обов"язкових платежів) - 3 черга задоволення вимог кредиторів;
- неустойка (пеня, штраф) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Враховуючи наведене, кредиторські вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області в розмірі 407 109,55 грн. є обґрунтованими, визнаються ліквідатором в повному обсязі, та підлягають визнанню і внесенню до реєстру вимог кредиторів, а саме: 3842,00 грн. судовий збір - до першої черги, 172 227,67 грн. основний платіж - до третьої черги, 21 986,69 грн. штрафних (фінансових санкцій) та 212 895,19 грн. пеня - до шостої черги.
Керуючись ст.ст. 1, 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Визнати грошові вимоги кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області ( 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55) до Знам`янського комунального підприємства теплових мереж (Кіровоградська область, м. Знам`янка, вул. Свердлова, 47) в сумі 407 109,55 грн., з яких: 172 227,67 грн. основний платіж - третя черга, 21 986,69 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 212 895,19 грн. пені - шоста черга, 3 842,00 грн судового збору - перша черга.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Примірники цієї ухвали направити Знам`янській ОДПІ Кіровоградської області ДПС (вул. Чайковського, 7/55, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" (вул. Арсенія Тарковського, 67, м. Кіровоград, 25006), Спільному підприємству "Анкор" ТОВ (вул. Автолюбителів, 2, м. Кіровоград, 25028), Знам`янському міському виробничому управлінню водоканалізаційного господарства (вул. Жовтнева, буд. 53, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), дочірній компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України", в особі Черкаської філії ДК "Газ України" (вул. М. Красовського, 8, м. Черкаси, 18015), дочірній компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України" (вул. Шолуденка, 1, м. Київ, 04116), ПАТ "Кіровоградобленерго" (пр. Комуністичний, 15, м. Кіровоград, 25015), банкруту (вул. Свердлова, 47, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), Знам`янській міській раді (вул. Жовтнева, буд. 19, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ); Першій українській міжрегіональній товарній біржі (21050, м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, буд. 46); арбітражному керуючому, ліквідатору Христенко В.В. (25006, м. Кропивницький, вул. В. Пермська, 21.
Повний текст ухвали складено та підписано 17.03.2020.
Суддя С.Б. Колодій