
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
(ДОДАТКОВЕ)
12.03.2020 р. Справа № 400/1301/19
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку письмового провадження заяву про ухвалення додаткового рішення в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 доГоловного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, Миколаїв, 54001 провизнання протиправною та скасування вимоги від 12.04.2019 року № Ф-60744-17, В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 до адміністративного суду з позовом, в якому просив визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДФС у Миколаївській області №Ф-60744-17 від 12.04.2019 про сплату недоїмки у розмірі 12986,74 гривень та з урахуванням збільшення позовних вимог зобов`язати Головне управління ДФС у Миколаївській області виключити з інтегрованої картки платника (ІКП) заборгованість з ЄСВ ОСОБА_1 у розмірі, визначеному податковою вимогою від 12.04.2019 №Ф-60744-17.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 27.01.2020 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено, визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДФС у Миколаївській області №Ф-60744-17 від 12.04.2019.
26.02.20 від позивача надійшло клопотання про ухвалення додаткового судового рішення по справі № 400/1301/19 щодо вирішення питання позовної вимоги про зобов`язання Головного управління ДФС у Миколаївській області виключити з інтегрованої картки платника (ІКП) заборгованість з ЄСВ платника у розмірі, визначеному податковою вимогою від 12.04.2019 № Ф-60744-17.
Ухвалою суду від 28.02.20 призначено розгляд заяви про ухвалення додаткового судового рішення у судовому засіданні 13.03.20 о 10:00 з викликом сторін.
В судове засідання 12.03.2020 учасники справи не з`явились. З урахуванням цього, суд розглянув питання щодо ухвалення додаткового судового рішення в порядку письмового провадження.
Дослідив матеріали справи, суд встановив.
Зі змісту рішення від 27.01.20 вбачається, що суд задовольнив позовні вимоги щодо визнання протиправною та скасування вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДФС у Миколаївській області №Ф-60744-17 від 12.04.2019. Щодо вимоги в частині зобов`язання Головне управління ДФС у Миколаївській1 області виключити з інтегрованої картки платника (ІКП) заборгованість з ЄСВ ОСОБА_1 у розмірі, визначеному податковою вимогою від 12.04.2019 №Ф-60744-17, судом рішення не ухвалено.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення.
Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 затверджено Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, який визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) (далі - Порядок № 422).
Згідно п. 2 вказаного порядку інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами, а оперативний облік - процес відображення, систематизації та узагальнення первинних показників через їх перетворення в облікові показники в ІКП.
Пунктом 3 Порядку № 422 встановлено, що оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами ДФС в інформаційній системі органів ДФС.
Відповідальними за достовірність відображення в інформаційній системі органів ДФС первинних показників є працівники структурних підрозділів органів ДФС за напрямами роботи (п. 4 Порядку № 422).
Відповідно до п. 1 розділу 2 Порядку № 422 з метою забезпечення контролю за коректністю відображення інформації в інформаційній системі органів ДФС при відкритті/закритті ІКП підрозділом, який здійснює облік платежів та інших надходжень, проводиться щоденний контроль шляхом формування реєстрів перевірки записів за напрямами: відповідність форм відкритих ІКП затвердженому переліку форм ІКП; відповідність відкритої ІКП за видами бюджетів та платежів як для юридичних, так і для фізичних осіб відповідно до затвердженого переліку форм ІКП; наявність нарахованих сум, сум податкового боргу, заборгованості з єдиного внеску та переплати за платежами, за якими не передбачено подання платником податкової звітності до органу ДФС (крім платежів, які контролюються органами ДФС в частині актів перевірок); наявність відкритої ІКП за платником, який знятий з обліку в органі ДФС; наявність у платника, якого виключено з реєстру платників певного податку, відкритої ІКП без ознаки «платник відсутній в реєстрі»; наявність нарахованих сум, сум податкового боргу, заборгованості з єдиного внеску в ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з`ясування»; одночасна наявність показника переплати та невиділеного (незафіксованого) податкового боргу з грошового зобов`язання (заборгованості (без пені)) в ІКП; від`ємне значення переплати та/або боргу (заборгованості) в ІКП.
Розбіжності, в контексті приписів п. 2 розділу 2 Порядку № 422 не пізніше наступного робочого дня з дня їх виявлення відпрацьовуються підрозділом, який здійснює облік платежів та інших надходжень, шляхом усунення помилок: у разі виявлення невідповідностей між відкритими в інформаційній системі органів ДФС ІКП та затвердженим Переліком форм ІКП здійснюється перекодування ІКП на відповідну форму обліку ІКП; у разі сплати новоствореним платником, який не включений до реєстру платників певного податку, кошти розносяться до ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з`ясування». Відпрацювання ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з`ясування» здійснюється згідно з пунктом 3 глави 2 розділу ІІІ цього Порядку.
Системний аналіз вищевикладеного дає суду підстави дійти висновку, що у випадку неповного та/або несвоєчасного відображення у відповідних регістрах інформаційної системи, допущених як у результаті умисних дій працівників органів ДФС, так і внаслідок виникнення арифметичних та технічних помилок, у разі їх виявлення структурними підрозділами за напрямами роботи готується коригуючий документ з обов`язковим посиланням на первинний документ, показники якого виправляються. Коригування даних в інформаційній системі органів ДФС здійснюється підрозділами, відповідальними за введення таких даних з первинних документів, за поточною датою.
За таких обставин, у платників податків наявний такий спосіб захисту порушеного права як зобов`язання податкового органу, в якому платник податків перебуває на податковому обліку, внести зміни до інтегрованої картки платника податків.
Відображення контролюючим органом в інтегрованій картці платника податків відомостей щодо своєчасного нарахування та сплати податкових зобов`язань створює певні наслідки для платника податків та наявність у останнього матеріально - правового інтересу, щоб дані інтегрованих карток правильно відображали фактичний стан розрахунків з бюджетом, відповідно належним способом захисту порушеного права позивача є вимога про зобов`язання відповідача здійснити дії по відображенню/коригуванню у особовій картці позивача дійсного стану зобов`язань перед бюджетом.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням наведеного, оскільки вимогу про сплату боргу (недоїмки) єдиного внеску №Ф-60744-17 від 12.04.2019 визнано судом протиправною, у позивача відсутній борг у сумі 12986,74 гривень на підставі цієї вимоги.
З огляду на відсутність у позивача заборгованості з ЄСВ у розмірі 12986,74 грн, позовна вимога про зобов`язання відповідача здійснити коригування відомостей в інтегрованій картці платника податків є також обґрунтованою.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про прийняття додаткового рішення, яким задовольнити позовну вимогу та зобов`язати відповідача виключити з інтегрованої картки платника (ІКП) заборгованість з ЄСВ платника ОСОБА_1 у розмірі, визначеному податковою вимогою від 12.04.2019 №Ф-6074-17, в сумі 12986,74 гривень.
Сума сплаченого позивачем судового збору в розмірі 768,40 грн. підлягає відшкодуванню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.244, 242 - 246, 252 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Заяву позивача про ухвалення додаткового судового рішення по справі №400/1301/19 задовольнити.
2. Зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 39394277) виключити з інтегрованої картки платника (ІКП) заборгованість з ЄСВ платника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі, визначеному податковою вимогою від 12.04.2019 №Ф-6074-17, в сумі 12986,74 гривень.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6,Миколаїв,54001 39394277) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , НОМЕР_2 ) судові витрати в розмірі 768,40 гривень (сімсот шістдесят вісім грн сорок коп).
4. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.
Суддя В. В. Біоносенко
Рішення складено в повному обсязі 16.03.20