
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залучення третьої особи
16 березня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/727/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.,
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про залучення третьої особи до участі у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
19 лютого 2020 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Ухвалою суду від 24 лютого 2020 року провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито, призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання.
16 березня 2020 року від представника відповідача надійшло клопотання про залучення в якості третьої особи на стороні відповідача - Луганську обласну державну адміністрацію. В обгрунтування клопотання зазначено, що відповідно до п.1.1 Положення про Комунальну установу Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів - установа є об`єктом спільної власності територіальних громад сіл, селіщ, міст Луганської області, управлінням яким здійснює обласна рада або уповноважений нею орган.
Розглянувши Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про залучення третьої особи до участі у справі №360/727/20, суд дійшов наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Відповідно до ч.ч. 4,5 ст. 49 КАС України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
З наданої копії Положення про Комунальну установу Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, а саме з п. 1.1 та п.4.2, вбачається, що установа є об`єктом спільної власності територіальних громад сіл, селіщ, міст Луганської області, управлінням яким здійснює обласна рада або уповноважений нею орган, майно будинкуінтернату є спільною власністю територіальних громад сіл, селіщ, міст Луганської області та закріплене за будинком-інтернатом на праві оперативного управління.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації" (далі - Закон № 141) для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.
Указом Президента України від 05.03.2015 № 123/2015 утворено Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону № 141 військово-цивільні адміністрації району, області - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження районних, обласних рад, державних адміністрацій та інші повноваження, визначені цим Законом.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 4 Закону № 141 військово-цивільні адміністрації населених пунктів на відповідній територіальній території здійснюють повноваження із здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік).
З аналізу зазначених норм законодавства та Положення про Комунальну установу Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів вбачається, що Луганська обласна військово-цівільна адміністрація здійснює управління майном комінальної установи - Комунальна установа Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів.
Враховуючи вищенаведене, для повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про залучення третьої особи до участі у справі № 360/727/20 та залучити Луганську обласну адміністрацію в третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про залучення третьої особи до участі у справі № 360/727/20.
Залучити Луганську обласну адміністрацію (93405, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, пр-т Центральний, буд. 59, код ЄДРПОУ 00022450) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у справі № 360/727/20 за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Комунальної установи Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
СуддяО.В. Ірметова