Постанова № 88214263, 13.03.2020, Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
13.03.2020
Номер справи
185/1374/20
Номер документу
88214263
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 185/1374/20

Провадження № 3/185/492/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2020 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Бондаренко В.М., за участю секретаря Данильченко Ю.О., прокурора Андруша Я.В., особи, що притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією № 165, № 166 від 18 лютого 2020 року і матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого депутатом Межиріцької сільської ради (об`єднаної територіальної громади),

за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

18 лютого 2020 року старшим оперуповноваженим 2-го відділу (боротьби з транснаціональними та етнічними організованими злочинними групами) Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Пономаренком Є.С. складено протокол № 165 від 18 лютого 2020 року відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а саме про те, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді депутата Межиріцької сільської ради (об`єднаної територіальної громади), будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення дії ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», перебуваючи за місцем проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, несвоєчасно, тобто з порушенням встановленого законодавством строку (до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року), виконав обов`язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 13.12.2019 року, тобто подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік – 13.12.2019 року о 09 год. 03 хв. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Матеріальної шкоди вказаним правопорушення не заподіяно.

Крім того, 18 лютого 2020 року старшим оперуповноваженим 2-го відділу (боротьби з транснаціональними та етнічними організованими злочинними групами) Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Пономаренком Є.С. складено протокол № 166 від 18 лютого 2020 року відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а саме про те, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді депутата Межиріцької сільської ради (об`єднаної територіальної громади), будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення дії ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», перебуваючи за місцем проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, несвоєчасно, тобто з порушенням встановленого законодавством строку (до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 року), виконав обов`язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 13.12.2019 року, тобто подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік – 13.12.2019 року о 08 год. 55 хв. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Матеріальної шкоди вказаним правопорушення не заподіяно.

Відповідно до постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28 лютого 2020 року адміністративні справи № 185/1374/20 (провадження № 3/185/492/20) та № 185/1375/20 (провадження № 3/185/493/20) щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , були об`єднані в одне провадження та присвоєно єдиний номер № 185/1374/20 (провадження № 3/185/492/20).

У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав себе винним у скоєнні вищезазначених адміністративних правопорушень, пояснюючи тим, що він був впевнений у поданні декларацій, але не пересвідчився в успішному поданні декларації шляхом отримання повідомлення від НАЗК, та лише 13.12.2019 року, перевіривши сайт НАЗК та усвідомивши відсутність декларації, повторно подав декларації за 2017, 2018 роки. Таким чином, вважає, що відсутня умисна його вина у неподанні декларацій за таких обставин, що є підставою для закриття провадження у справі.

Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення учасників процесу та дослідивши письмові матеріали справи приходжу до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції": правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.п. б п.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі Закон) депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року, така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно з приміткою до ст. 50 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, не віднесено депутатів місцевих рад.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 на час подання щорічної декларації за минулі 2017, 2018 роки займав посаду депутата Межиріцької сільської ради VII скликання, відповідно до витягу з протоколу від 10 листопада 2017 року та рішення першої сесії сьомого скликання Межиріцької сільської ради об`єднаної територіальної громади Дніпропетровської області № 1-1/VII від 10 листопада 2017 року "Про початок повноважень депутатів Межиріцької сільської ради", яка відноситься до посад державної служби, а отже згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» останній є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 ,перебуваючи за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, несвоєчасно, тобто 13.12.2019 року, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулі 2017, 2018 роки.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік 13.12.2019 року о 09 год. 03 хв., а також за 2018 рік 13.12.2019 року о 08 год. 55 хв.

Кодекс України про адміністративне правопорушення визначає поняття адміністративного правопорушення (проступка) (ч. 1 ст. 9), а саме, ним визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За загальними положеннями КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Доводи ОСОБА_1 про те, що в його діях відсутня вина, як складова адміністративного правопорушення, не може бути прийнята судом за тих обставин, що останній усвідомлював, що несвоєчасно подає декларацію за минулі 2017, 2018 роки, тобто 13.12.2019 року, без доведеності поважності причин їх неподання.

Свідоме не пересвідчення успішного подання декларації на веб-сайті НАЗК, не може бути визнано судом поважною причиною щодо неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у строки встановлені законом.

Так, згідно ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати усі обставини справи, встановити, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти законне вмотивоване рішення. Аналізуючи наведені обставини, вважаю, що у вказаних діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

При призначенні адміністративного стягнення суд, у відповідності до положень ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , який працює, визнав свою вину і щиро розкаявся у вчиненому, що є обставинами, які пом`якшують відповідальність, і вважає доцільним за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення накласти стягнення у виді штрафу в мінімальних межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 420,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284, ч. 2 ст. 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач: УК у м. Павлограді/м. Павл-д/22030101, код отримувача: 37936856, банк: Казначейство України (ЕАП), рахунок: UA958999980313181206000004032, код платежу: 220301061) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя В.М. Бондаренко