Рішення № 88203602, 16.03.2020, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2020
Номер справи
400/53/20
Номер документу
88203602
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2020 р. № 400/53/20 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача:Кабінету Міністрів України, вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

про:визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

08.01.2020 ОСОБА_2 звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кабінету Міністрів України, в якій просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо повідомлення позивачу про результати розгляду заяви позивача від 25.11.2019 за № 41-І-017911/14П та суті прийнятого рішення у термін, встановлений статтею 20 Закону України «Про звернення громадян»; зобов`язати відповідача повідомити позивачу про результати розгляду заяви позивача від 25.11.2019 за № 41-І-017911/14П та суть прийнятого рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ненадання відповідачем відповіді на звернення позивача від 25.11.2019 за № 41-І-017911/14П та тим самим порушення права позивача на розгляд його звернення та отримання відповіді на нього.

Ухвалою від 14.01.2020 суд відкрив провадження в адміністративній справі № 400/53/20, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України постановив розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження та надав відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дати отримання ухвали про відкриття провадження для надання відзиву.

09.01.2020 ОСОБА_2 звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кабінету Міністрів України, в якій просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо повідомлення позивачу про результати розгляду звернення позивача від 25.11.2019, зареєстрованого за № 41-І-017908/14П, та суті прийнятого рішення у термін, встановлений статтею 20 Закону України «Про звернення громадян»; зобов`язати відповідача повідомити позивачу про результати розгляду звернення позивача від 25.11.2019, зареєстрованого за № 41-І-017908/14П, та суть прийнятого рішення.

Ухвалою від 14.01.2020 суд відкрив провадження в адміністративній справі № 400/54/20, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України постановив розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження та надав відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дати отримання ухвали про відкриття провадження для надання відзиву.

Ухвалою від 14.01.2020 суд об`єднав справи № 400/53/20 та № 400/54/20 в одне провадження для спільного розгляду та постановив присвоїти справам № 400/53/20.

Відповідач своїм правом на подання відзиву не скористався, своєї правової позиції по суті спору не навів, проти позовних вимог не заперечив.

Рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, що містяться в матеріалах справи (т.1, а. с.10, 12), свідчать про отримання позивачем ухвал про відкриття провадження у справі з позовними матеріалами 21.01.2020.

Відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Ураховуючи наявність доказів вручення відповідачу копій ухвал про відкриття провадження у справі разом з позовними заявами, відсутність будь-якої інформації від відповідача як суб`єкта владних повноважень про поважність причин ненадання відзиву на позовні заяви, суд вважає, що відзив не подано без поважних причин та кваліфікує це як визнання позову з боку відповідача.

Безпосередньо, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши докази, що містяться у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд установив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Матеріали справи свідчать, що 25.11.2019 позивач звернувся до відповідача з письмовими зверненнями, в яких просив:

- встановити верхню межу теплової енергії, більше якої не може бути подано до квартири (будинку) теплопостачальними організаціями (зареєстровано 25.11.2019 за № 41-І-017911/14П, т. 1, а. с. 5);

- встановити верхню межу для тарифної оплати за управління багатоквартирними будинками, більше якої не може бути тарифна плата (зареєстровано 21.11.2019 за № 41-І-017908/14П, т. 2, а.с. 5).

Відповіді на зазначені звернення відповідач не надав.

Отже, спірні правовідносини між сторонами виникли у зв`язку з ненаданням відповідачем відповідей на звернення позивача.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України від 02.10.1996

№ 393/96-ВР «Про звернення громадян» (далі - Закон № 393/96-ВР ) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

За нормами частини першої статті 15 Закону № 393/96-ВР органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Стаття 18 Закону № 393/96-ВР надає громадянину право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.

Стаття 19 Закону № 393/96-ВР зобов`язує органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб в межах своїх повноважень письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

За приписами статті 20 Закону № 393/96-ВР звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів. На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Частини перша та друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач не спростував обставин, на які посилається позивач в обґрунтування позовних вимог, та не надав жодного доказу на підтвердження правомірності своїх дій у спірних правовідносинах.

На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Судові витрати у справі відсутні.

Керуючись статтями 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП відсутній, паспорт НОМЕР_1 ) до Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2; ідентифікаційний код: 00031101) задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2; ідентифікаційний код: 00031101) щодо повідомлення ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП відсутній, паспорт НОМЕР_1 ) про результати розгляду його заяви від 25.11.2019, зареєстрованої за № 41-І-017911/14П, та суті прийнятого рішення у термін, установлений статтею 20 Закону України «Про звернення громадян».

3. Зобов`язати Кабінет Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2; ідентифікаційний код: 00031101) повідомити ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП відсутній, паспорт НОМЕР_1 ) про результати розгляду його заяви від 25.11.2019, зареєстрованої за № 41-І-017911/14П, та суть прийнятого рішення.

4. Визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2; ідентифікаційний код: 00031101) щодо повідомлення ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП відсутній, паспорт НОМЕР_1 ) про результати розгляду його звернення від 25.11.2019, зареєстрованого за № 41-І-017908/14П, та суті прийнятого рішення у термін, установлений статтею 20 Закону України «Про звернення громадян».

5. Зобов`язати Кабінет Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2; ідентифікаційний код: 00031101) повідомити ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП відсутній, паспорт НОМЕР_1 ) про результати розгляду його звернення від 25.11.2019, зареєстрованого за № 41-І-017908/14П, та суть прийнятого рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду , або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна