
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
16 березня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1047/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (93406, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 1Б) до Попаснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Попаснянської районної ради Луганської області (93300, Луганська область, м. Попасна, пров. Лермонтова, 14) про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
11 березня 2020 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Попаснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Попаснянської районної ради Луганської області про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
В обґрунтування позову зазначено, що у період з 16.12.2019 по 19.12.2019 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», доручення Прем`єр Міністра України від 11.12.2019 №44205/1/1-19 та наказу Головного управління № 405-НО від 13.12.2019 «Про проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю)» у редакції наказу Головного управління № 409-НО від 17.12.2019 "Про внесення змін до наказу Головного управління № 405-НО від 13.12.2019, на підставі посвідчення на проведення перевірки № 42 від 16.12.2019, здійснено позапланову перевірку відповідача: Попаснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Попаснянської районної ради Луганської області зареєстрованої за адресою: 93300, Луганська область, Попаснянський район, м. Попасна, пров. Лермонтова, буд. 14, з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту суб`єктом господарювання. Перевірка проведена посадовими особами органу державного нагляду: провідним інспектором Попаснянського міськрайонного відділу Головного управління старшим лейтенантом служби цивільного захисту Сушко Олексієм Анатолійовичем, інспектором 30 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління лейтенантом служби цивільного захисту Курпановим Кирилом Вікторовичем за участю директора Попаснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Попаснянської районної ради Луганської області Ксенофонтової Наталії Вікторовни. За результатами перевірки складено Акт проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки № 37 від 19.12.2019. Актом перевірки виявлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-VІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених Наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697 та інших діючих нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки, а саме: Перелік порушень вимог законодавства, виявлених органом ДСНС України під час здійснення перевірки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Відповідно до частини четвертої статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 16.03.2020 №1006462519 засновником Попаснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 є Попаснянська районна рада Луганської області, та оскільки рішення у справі може виплинути на права та законні інтереси засновника, суд вважає за необхідне з власної ініціативи залучити Попаснянську районну раду Луганської області у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
У позовній заяві позивач просить розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження. Розглядаючи зазначене клопотання, суд виходить з наступного.
Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до ч.2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною 3 ст.257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, значний суспільний інтерес щодо розгляду справи суд дійшов висновку щодо наявності підстав розгляду справи за правилами загального позовного провадження та відмови у задоволення клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частинами першою, другою статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 161-163, 168, 171, 173, 179, 241, 243, 248, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (93406, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 1Б) до Попаснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Попаснянської районної ради Луганської області (93300, Луганська область, Попаснянський район, м. Попасна, пл. Миру, 2) про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Попаснянську районну раду Луганської області (93304, Луганська обл., Попаснянський район, місто Попасна, площа Миру, 2).
У задоволенні клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження - відмовити.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні на 09 квітня 2020 року на 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчинення дій, щодо яких подано позов.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач - заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п`ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки ://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО.В. Ірметова